Home Zabawykatecheza Baranek – szablon, pomysły na prace i książka dla dzieci
baranek zwany milosc

Baranek – szablon, pomysły na prace i książka dla dzieci

0 komentarz

Święta mamy już za sobą, ale ja jeszcze pozostanę w tematyce wielkanocnej. Inspiracją do stworzenia dzisiejszego wpisu była książka, która jakiś czas temu wpadła mi w ręce. Chociaż moi chłopcy są już na taką lekturę za mali, to tak bardzo mi się ona spodobała, że dosyć spontanicznie stworzyłam artykuł z barankiem w roli głównej.

Jakiś czas temu pokazywałam Wam na blogu książki wydawnictwa Nowe Media: Sówę oraz Burdzimdlę, wydaną pod patronatem Dzieciaki w domu. Przy okazji tej współpracy otrzymałam większy pakiet książek i w ten sposób wpadła w moje ręce cienka książeczka dla przedszkolaków „Baranek zwany miłość”. Przyznaję, że dobre publikacje dla dzieci o tematyce chrześcijańskiej mają dla mnie dużą wartość, dlatego chcę pokazywać je na blogu. Traktuję to jako moją misję :)

Książka jest cienka i ma format zbliżony do typowego bloku rysunkowego. Na jej treść składają się duże, ciekawe, rysowane prostą kreską ilustracje i krótki, wierszowany tekst na każdej stronie. Książka opowiada dzieciom w bardzo przejrzysty sposób biblijną historię zbawienia od stworzenia do życia wiecznego w niebie.  Autorka Milly Bennitt podchodzi do tematu w mocno nieszablonowy sposób. Jej forma przekazu treści religijnych może zaskoczyć, ja muszę przyznać, że jej styl bardzo mi odpowiada. Książeczka nie tylko daje ogólne zrozumienie przesłania Biblii, ale również skraca dystans między tym, co ludzkie i tym, co boskie. Pokazuje Bożą miłość do człowieka wyrażoną w działaniu wszystkich trzech osób Trójcy, jak i bliskość i relację Boga z człowiekiem. Jakże Ważne w tej pozycji ilustracje pomogą dziecku wyobrazić sobie i zrozumieć prawdy wiary. Jest to urocza książeczka, którą warto mieć w biblioteczce chrześcijańskiej rodziny. Polecam maluchom!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dawida
Autor: Milly Bennitt
Ilustracje: Bishoy Gendi
Okładka: miękka
Liczba stron: 22
Cena: 13 zł ( do kupienia TUTAJ)

baranek zwany milosc

baranek zwany milosc

baranek zwany milosc

baranek zwany milosc

baranek zwany milosc

baranek zwany milosc

baranek zwany milosc

baranek zwany milosc

baranek zwany milosc

baranek zwany milosc

baranek zwany milosc

Pomysły na prace plastyczne i techniczne – kreatywna katecheza

Często przy okazji proponowanych przeze mnie książek dla dzieci dołączam ciekawe propozycje prac plastycznych i technicznych lub dodatkowe ćwiczenia. Tym razem stworzyłam całą tablicę na moim koncie PINTEREST z pracami przydatnymi do przeprowadzenia z dziećmi kreatywnej katechezy. Zamieszczam tam ciekawe materiały o tematyce chrześcijańskiej. Gorąco zapraszam Was do przejrzenia zebranych inspiracji. Stopniowo będę dodawać nowe pomysły.

katecheza - pomysły na prace dla dzieci

SZABLONY I KOLOROWANKI DO POBRANIA

Ostatnio mocno ćwiczę moje umiejętności tworzenia materiałów do druku dla dzieci, dlatego na pewno częściej będę je dołączać do artykułów blogowych. Tym razem stworzyłam 3 karty, jak zwykle udostępniam do Waszej dyspozycji :)

 

baranek - szablon dzieciaki w domu          baranek polacz kropki karta pracy

 POBIERZ SZABLON: BARANEK                                                      POBIERZ KARTĘ PRACY: BARANEK – POŁĄCZ KROKI

 

baranek witraz - kolorowanka dla dzieci

POBIERZ KOLOROWANKĘ: BARANEK WITRAŻ


 Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

Baranek zwany milosc

 

Na koniec dodam, że podany przeze mnie link do zakupu książki jest linkiem afiliacyjnym. Oznacza to, iż jeżeli zdecydujesz się na zakup książki za pomocą przekierowania do sklepu, które zamieściłam, otrzymam drobną prowizję od transakcji. Nie ma to jednak wpływu na cenę książki, którą Ty płacisz. Jest to również forma wsparcia mojej blogowej działalności, za które jestem bardzo Tobie wdzięczna. Nigdy nie polecam produktów, których bym sama nie sprawdziła i nie uważała za warte zakupu.

Jeżeli ten post był dla Ciebie inspiracją, będzie mi miło, jeśli podzielisz się nim z innymi lub zostawisz komentarz poniżej. Dziękuję!

Ściskam! 

Angelika

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x