Home O blogu

O blogu

autor Dzieciaki w domu

Dzieciaki w domu to blog skierowany do każdej osoby, w której otoczeniu pojawiają się dzieci i która zastanawia się, co z nimi zrobić. Jeżeli jesteś mamą, tatą, nauczycielem, ciocią, wujkiem, babcią lub dziadkiem, to jest to miejsce dla Ciebie!

Znajdziesz tutaj:

  • pomysły na kreatywną zabawę, prace plastyczne, DIY dla dzieci
  • podpowiedzi, jakie mądre zabawki kupować dzieciom
  • inspiracje do tego, jak wspierać rozwój i edukację dziecka
  • informacje o edukacji domowej
  • miejsca warte zobaczenia z dziećmi
  • pomysły na ciekawe lekcje i zajęcia z dziećmi
  • migawki z życia nieidealnej, ale kochającej się rodziny
  • materiały i informacje, które ułatwią życie i pracę z dziećmi

 

O autorkach

 

ANGELIKA

Cześć!

Mam na imię Angelika i jestem mamą dwóch chłopaków: Daniela (2007) i Samuela (2009). Jestem też najbardziej pomysłową ciocią dla moich dwóch bratanków: Dominika i Sebastiana oraz całej gromadki dzieci (rodziny, przyjaciół, znajomych oraz uczących się w edukacji domowej), które są w moim życiu nieustannie obecne.

Bloga zaczęłam prowadzić wspólnie z dwoma przyjaciółkami: Karoliną i Magdą. Każda z nas ma doświadczenie w pracy z dziećmi i zamiłowanie do tego, żeby wypełnić ich świat  miłością, radością, mnóstwem kolorów oraz tym, co prawdziwie wartościowe. Rodzina jest dla nas priorytetem i pasją życia. Rzeczywistość dnia codziennego sprawiła jednak, że dziewczyny Karolina (Magda wraca!!! Poniżej przeczytasz więcej ↓) musiała wziąć urlop od blogowania. Ja natomiast, będąc mamą prowadzącą nauczanie domowe, kontynuuję to nasze kreatywne dzieło :)

To właśnie edukacja domowa sprawiła, że powstał w mojej głowie pomysł na prowadzenia bloga. Ponieważ sama potrzebowałam wielu podpowiedzi i inspiracji do tego, jak tworzyć codzienność z moimi chłopakami, zaczęłam szukać i odkryłam mega kreatywne blogi amerykańskich mam. Chciałam, aby takie miejsce było również w polskim Internecie i tak powstały Dzieciaki w domu.

Mój mąż Corey to urodzony w Miami na Florydzie Amerykanin, żyjący od 20 lat w Polsce (Tak! – “Co Ty robisz w Polsce?” to najczęściej zadawane mu pytanie, które zresztą uwielbia, więc chętnie przy dobrej kawie Ci na nie odpowie). To Corey przyczynił się do tego, że nasi chłopcy są dwujęzyczni :) A pasją, która nas połączyła i nieustannie wytycza kierunek naszej wspólnej drodze, jest księga zwana Biblią, rozmowy z jej Autorem i próby wcielenia każdej wskazówki w życie.

Mieszkamy w Warszawie, ale regularnie bywamy w USA, których kultury, choćby nie wiem ile lat mieszkał w Polsce, mój mąż wyprzeć się nie da rady :)

Ponieważ sama jestem stuprocentowym pragmatykiem, w Internecie konsumuję tylko takie treści, które pomagają mi w życiu codziennym. Dlatego bardzo zależy mi na tym, aby blog był maksymalnie praktyczny, inspirujący i pomocny Tobie! Cieszę się bardzo, że odwiedzasz moją stronę, dziękuję za Twój czas!

Angelika

Pisz do mnie na adres: dzieciakiwdomu@hotmail.com

 

MAGDA

Magda.

Żona Bartka – od 10 lat.

Mama trójki: Heleny (2014 r.), Henryka (2016 r.) i Neli (2017 r.).

Z zawodu i z zamiłowania nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie pełnoetatowa mama zainspirowana życiem rodzinnym i  kreatywną edukacją.

Staram się pokazać, jak satysfakcjonujące jest pielęgnowanie i rozwijanie najcenniejszego – rodziny. Podrzucam ciekawe pomysły na zabawy z dziećmi, prace plastyczne oraz proste rozwiązania ułatwiające życie wspólnotowe. Mój urlop od blogowania dobiegł końca, także wracam silniejsza, bogatsza w doświadczenia, z trochę większą ekipą niż na początku, czyli nie pracuję z jednym, a trójką fajnych dzieciaków!!! Chcę, aby ten blog stał się dla Was impulsem i  natchnieniem do pomysłowego spędzania czasu z Waszymi dziećmi, wychowankami, po prostu bliskimi.

Na co dzień złapiecie mnie na Instagramie. Zapraszam!