Home O blogu

O blogu

autor Dzieciaki w domu

Dzieciaki w domu to blog skierowany do każdej osoby, w której otoczeniu pojawiają się dzieci i która zastanawia się, co z nimi zrobić. Jeżeli jesteś mamą, tatą, nauczycielem, ciocią, wujkiem, babcią lub dziadkiem, to jest to miejsce dla Ciebie!

Znajdziesz tutaj:

  • pomysły na kreatywną zabawę, prace plastyczne, DIY dla dzieci
  • podpowiedzi, jakie mądre zabawki kupować dzieciom
  • inspiracje do tego, jak wspierać rozwój i edukację dziecka
  • informacje o edukacji domowej
  • miejsca warte zobaczenia z dziećmi
  • pomysły na ciekawe lekcje i zajęcia z dziećmi
  • migawki z życia nieidealnej, ale kochającej się rodziny
  • materiały i informacje, które ułatwią życie i pracę z dziećmi

 

O autorkach

 

ANGELIKA

Cześć!

Mam na imię Angelika i jestem mamą dwóch chłopaków: Daniela (2007) i Samuela (2009). Jestem też najbardziej pomysłową ciocią dla moich dwóch bratanków: Dominika i Sebastiana oraz całej gromadki dzieci (rodziny, przyjaciół, znajomych oraz uczących się w edukacji domowej), które są w moim życiu nieustannie obecne.

Bloga zaczęłam prowadzić wspólnie z dwoma przyjaciółkami: Karoliną i Magdą. Każda z nas ma doświadczenie w pracy z dziećmi i zamiłowanie do tego, żeby wypełnić ich świat  miłością, radością, mnóstwem kolorów oraz tym, co prawdziwie wartościowe. Rodzina jest dla nas priorytetem i pasją życia. Rzeczywistość dnia codziennego sprawiła jednak, że dziewczyny Karolina (Magda wraca!!! Poniżej przeczytasz więcej ↓) musiała wziąć urlop od blogowania. Ja natomiast, będąc mamą prowadzącą nauczanie domowe, kontynuuję to nasze kreatywne dzieło :)

To właśnie edukacja domowa sprawiła, że powstał w mojej głowie pomysł na prowadzenia bloga. Ponieważ sama potrzebowałam wielu podpowiedzi i inspiracji do tego, jak tworzyć codzienność z moimi chłopakami, zaczęłam szukać i odkryłam mega kreatywne blogi amerykańskich mam. Chciałam, aby takie miejsce było również w polskim Internecie i tak powstały Dzieciaki w domu.

Mój mąż Corey to urodzony w Miami na Florydzie Amerykanin, żyjący od 20 lat w Polsce (Tak! – „Co Ty robisz w Polsce?” to najczęściej zadawane mu pytanie, które zresztą uwielbia, więc chętnie przy dobrej kawie Ci na nie odpowie). To Corey przyczynił się do tego, że nasi chłopcy są dwujęzyczni :) A pasją, która nas połączyła i nieustannie wytycza kierunek naszej wspólnej drodze, jest księga zwana Biblią, rozmowy z jej Autorem i próby wcielenia każdej wskazówki w życie.

Mieszkamy w Warszawie, ale regularnie bywamy w USA, których kultury, choćby nie wiem ile lat mieszkał w Polsce, mój mąż wyprzeć się nie da rady :)

Ponieważ sama jestem stuprocentowym pragmatykiem, w Internecie konsumuję tylko takie treści, które pomagają mi w życiu codziennym. Dlatego bardzo zależy mi na tym, aby blog był maksymalnie praktyczny, inspirujący i pomocny Tobie! Cieszę się bardzo, że odwiedzasz moją stronę, dziękuję za Twój czas!

Angelika

Pisz do mnie na adres: dzieciakiwdomu@hotmail.com

 

MAGDA

Magda.

Żona Bartka – od 10 lat.

Mama trójki: Heleny (2014 r.), Henryka (2016 r.) i Neli (2017 r.).

Z zawodu i z zamiłowania nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie pełnoetatowa mama zainspirowana życiem rodzinnym i  kreatywną edukacją.

Staram się pokazać, jak satysfakcjonujące jest pielęgnowanie i rozwijanie najcenniejszego – rodziny. Podrzucam ciekawe pomysły na zabawy z dziećmi, prace plastyczne oraz proste rozwiązania ułatwiające życie wspólnotowe. Mój urlop od blogowania dobiegł końca, także wracam silniejsza, bogatsza w doświadczenia, z trochę większą ekipą niż na początku, czyli nie pracuję z jednym, a trójką fajnych dzieciaków!!! Chcę, aby ten blog stał się dla Was impulsem i  natchnieniem do pomysłowego spędzania czasu z Waszymi dziećmi, wychowankami, po prostu bliskimi.

Na co dzień złapiecie mnie na Instagramie. Zapraszam!

 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej