Home Do wydruku Szopka Bożonarodzeniowa kreatywnie – z koralików do prasowania (szablony)
szopka koraliki do prasowania szablony

Szopka Bożonarodzeniowa kreatywnie – z koralików do prasowania (szablony)

4 komentarze

Jesteśmy w trakcie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Już niebawem zasiądziemy wraz z rodziną przy wigilijnych stołach, by uczcić narodzenie naszego Zbawiciela! Jest to przepiękny i ważny dla nas czas, który jako rodzice osobiście razem z mężem przeżywamy, ale staramy się również przybliżyć nasze dzieci do historii, która wydarzyła się 2000 lat temu. Jednym z elementów, który nam w tym pomaga w tym roku jest wspólne tworzenie szopki bożonarodzeniowej. Kreatywna zabawa jest naszym ulubionym sposobem, aby przekazywać maluchom ważne treści. A szopkę zrobiliśmy z koralików do prasowania!

Potrzebne będą:

Szopka Bożonarodzeniowa kreatywnie

W okresie świątecznym na sklepowych półkach zazwyczaj znajduję mnóstwo bałwanków, obrokaconych bombek,  puszystych czapek Mikołajów, choinek w przeróżnej konfiguracji i kolorystyce. Niestety nielicznie można dostać makietę przedstawiającą wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa. Sceny, które miałyby obrazować moment przybycia trzech mędrców i pasterzy. Dla nas jednak chrześcijański charakter tych świąt ma duże znaczenie, dlatego szopka betlejemska to bardzo istotny element dekoracyjny naszego domu.

Poniżej możecie zobaczyć, jak podeszliśmy do tematu. Stworzyłyśmy wraz z Helenką własną makietę przedstawiającą stajnię, Marię i Józefa, żłóbek, trzech mędrców, pasterzy oraz zwierzęta. Oczywiście nie mogło zabraknąć anioła Gabriela! Praca nad całą inscenizacją zajęła nam niecałe dwa wieczory. 5-latka świetnie opanowała sztukę układania koralików, a kiedy ma przed oczami wzór, to cała sprawa jest bardzo ułatwiona.

Te nasze dwa wieczory pracy z koralikami i szopką to czas bardzo chłonnych rozmów na temat narodzin Jezusa i całego tła religijnego i historycznego.

 

szopka koraliki do prasowania

szopka koraliki do prasowania

Koraliki do prasowania Hama – dlaczego?

Od roku moje dzieci bawią się koralikami do prasowania. Przy tej okazji przetestowałam wiele różnych firm koralików, jednak zawodziła i frustrowała mnie ich jakość, przede wszystkim fakt, że sprasowane dzieła łamią się. Dla mnie było to ważne, bo Helenka płakała, gdy urwała jej się zaraz po zaprasowaniu ręka królewny, czy element innej postaci, nad którą tak długo pracowała.

Od kilku miesięcy pracowałyśmy razem z Angeliką nad sklepem intenetowym shopick.pl, który możecie już odwiedzić, a nawet zrobić w nim zakupy :) Ponieważ w naszym doświadczeniu w pracy z dziećmi te niepozorne koraliki do prasowania, a głównie ich dwa aspekty:

  • nieskończona ilość kreatywnych możliwości, jakie stwarzają
  • ponadprzeciętny efekt skupienia dzieci (zarówno w grupie jak i samodzielnie) na długiej i wbrew pozorom żmudnej aktywności – zabawie, którą dzieci (bez ograniczeń wiekowych (3-100 lat) wprost uwielbiają

zrobiły na nas tak wielkie wrażenie, że bardzo chciałyśmy mieć je w swoim sklepie. I w ten sposób zdecydowałyśmy się na markę Hama. Firma Hama urzekła mnie swoją jakością i nie zamieniłabym jej na żadną inną. Zaprasowane koraliki łatwo odrywa się od podkładki, prace z nich nie wyginają się i nie kruszą. Helenka tworzy prace, które są jej zabawkami i praktycznie nie zdarzyło nam się, by coś się popsuło, źle zgrzało. Wiem, bo testowaliśmy neonowe gwiazdy pod wodą i nic się z nimi nie stało. Jestem pewna, że ci, którzy raz popracują z Hama, staną się ich ulubieńcami.

Bezpieczny produkt

Jako, że bezpieczeństwo i jakość sprzedawanych produktów są dla mnie najważniejsze, postanowiłam skontaktować się z rodzimą firmą produkującą koraliki w Danii- Malte Haaning Plastic A/S  i wypytać, co nie co na ich temat. Przesłano mi kopię atestów bezpieczeństwa, zarówno używania koralików w czasie zabawy i układania, jak i zaprasowywania. Byłam pozytywnie zaskoczona szybką i rzetelną wymianą informacji z producentem.

Poniżej efekt naszej pracy – kilka zdjęć już gotowej Szopki Bożonarodzeniowej!!!

szopka koraliki do prasowania

szopka koraliki do prasowania

szopka koraliki do prasowania

Szopka Bożonarodzeniowa – szablony do druku

Szopkę wykonałyśmy z Helenką w dwa dni, ale nad szablonami pracowałam właściwie kilka tygodni. Chciałam je oczywiście udostępnić Wam – naszym czytelnikom i klientom naszego sklepu. Szablony to najbardziej pożądane treści na naszym blogu, ilość wejść przez ostatnie lata na wpisy z szablonami liczymy już w setkach tysięcy. W tym roku zdecydowałyśmy się zmienić zasady ich publikacji. Od dawna naszym wielkim pragnieniem była poprawa ich jakości i profesjonalizacja i to marzenie zaczęłyśmy ostatnio realizować. W tym celu weszłyśmy we współpracę z grafikiem. Wszystko to łączy się z kosztami i jak zawsze do tej pory ogromem naszej pracy- to się nie zmieniło :) Dlatego wprowadzamy drobne opłaty, dzięki którym my nadal będziemy mogły dostarczać Wam wartościowych materiałów, ale Wy również będziecie mogli wesprzeć naszą działalność – myślimy, że ten układ jest całkiem sprawiedliwy :)

Szablony do szopki możecie kupić w naszym sklepie (razem z potrzebnymi koralikami :) ), ich cena to całe 3,5 gr. Mamy również niespodziankę dla klientów naszego sklepu. Kupując koraliki do prasowania, otrzymają od nas link do pobrania szablonów za darmo :)

szablony dostępne TUTAJ 3,50 zł

 

szopka bożonarodzeniowa szablony koraliki do prasowania

 


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

 

szopka koraliki do prasowania szablony

 

4.7 3 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
Ewelina
4 lat temu

jak można pobrać kupić Szablony???

Angelika
Admin
4 lat temu
Reply to  Ewelina

Nasze autorskie zestawu szablonów dostępne są tutaj:
https://shopick.pl/kategoria/koraliki-do-prasowania-wzory

Adriana
Adriana
4 lat temu

Witam czy jest jeszcze możliwość kupienia szablonów do szopki?

Angelika
Admin
4 lat temu
Reply to  Adriana

Witam, tak w naszym sklepie jest wiele tematycznych zestawów,a w tym również szopka :)
https://shopick.pl/kategoria/koraliki-do-prasowania-wzory

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

4
0
Would love your thoughts, please comment.x