Home Zabawyprace plastyczne Pieski – prosta praca plastyczna dla dzieci
pieski - praca plastyczna

Pieski – prosta praca plastyczna dla dzieci

0 komentarz

Kochani, podrzucam Wam dzisiaj prosty pomysł na pracę plastyczną dla dzieci z ich ukochanym motywem, czyli psiakami. Przed Wami pieski wykonane metodą stempelkową z okrągłych pędzelków. Szybka, prosta, przyjemna i przesłodka praca plastyczna, którą dzieci wykonają z przyjemnością!!!

Potrzebne będą:

 • farby – biała, brązowa, czarna
 • kartki z kolorowego bloku technicznego
 • okrągłe pędzelki gąbkowe
 • cienki pędzelek
 • ołówek

pieski - praca plastyczna

Przyznam Wam szczerze, że prace plastyczne i manualne nie są ani moją, ani moich chłopców mocną stroną. Wiem, może trudno w to uwierzyć i często osoby, które znają mnie z bloga, patrzą na mnie podejrzliwie, kiedy wypowiadam takie stwierdzenie. Jednak jest to prawda. Bloga zaczęłam prowadzić, kiedy chłopcy mieli około 3 i 5 lat, zaczynałam wtedy edukację domową i szukałam inspiracji do tego, co z nimi robić. To było moją motywacją, a nie moje plastyczne zamiłowania, których nigdy nie posiadałam wręcz przeciwnie. :)  To, co lubię i co naprawdę dobrze mi wychodzi, to kreatywne pomysły oraz to, w jaki twórczy sposób nauczyć dzieci danego zagadnienia.

Ale przechodząc do tematu dzisiejszego wpisu, chcę powiedzieć, że w klasach 1-3 moi chłopcy musieli co roku zdać prace plastyczne na zaliczenie. I co roku siadałam z nimi w ostatnich zaliczeniowych miesiącach i realizowaliśmy hurtowo to zadanie. Zawsze szukałam bardzo łatwych, jednak przyciągających oko pomysłów. Pieski są właśnie taką pracę, którą wykonał Samuel na zaliczenie w tym roku.

Pieski krok po kroku

 • ołówkiem delikatnie szkicujemy zarys tułowia i głowy pieska
 • okrągłym pędzelkiem stemplujemy obrazek mieszając kolory według uznania
 • czekamy, aż praca wyschnie
 • cienkim pędzelkiem malujemy nos czarną farbą
 • małym, okrągłym pędzelkiem stemplujemy oczy czarną farbą
 • GOTOWE!!!

 

pieski - praca plastyczna

pieski - praca plastyczna

pieski - praca plastyczna

pieski - praca plastyczna

Jeżeli chcemy wykonać pieska w białym kolorze, to najlepiej jest wybrać kolorową kartkę. Pieskom można również domalować obroże, chociaż nam podobały się bez.


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

pieski praca plastyczna

 

Jeżeli ten post był dla Ciebie inspiracją, będzie mi miło, jeśli podzielisz się nim z innymi lub zostawisz komentarz poniżej. Dziękuję!

Ściskam! 

Angelika

4.1 8 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x