Home Zabawypomysły na Wielkanoc Wielkanocna trawka
wielkanocna trawka

Wielkanocna trawka

2 komentarze

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych zasialiśmy z chłopcami owies w specjalnie na tę okazję przygotowanych ekodoniczkach.

Potrzebne będą: ziarna owsa, ziemia, białe butelki po kefirze, nożyczki, naklejki w kształcie kółeczekPrzygotowanie takiej wielkanocnej dekoracji jest bardzo proste, wystarczy przeciąć na pół białe, plastikowe butelki (u nas po kefirze, oryginalnie miały granatowe nakrętki, jednak zamieniałam je na żółte).

Do naszego projektu będziemy potrzebować tylko część butelki z nakrętką. Stawiamy ją do góry nogami i wycinamy nożyczkami dowolny kształt, na wzór popękanego jaja. Następnie do środka chłopcy wsypali ziemię i ziarenka, a na koniec podlali. Kiedy po kilku dniach trawka nam już pięknie urosła, ozdobiliśmy jeszcze nasze ekodoniczki naklejkami w kształcie żółtych kółeczek. Jak Wam się podoba efekt końcowy? A tutaj możecie obejrzeć jeszcze jeden kreatywny sposób na proste ekodoniczki :)

A.
wielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieciwielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieciwielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieciwielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieciwielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieciwielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieci

5 1 vote
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AgaMamaDusi
10 lat temu

I teraz mi się przypomniało, że miałam zasiać z Córcią rzeżuchę… Chyba nie zdąży już nam do Świąt ładnie wyrosnąć… :/

Angelika Booher
10 lat temu
Reply to  AgaMamaDusi

Jeszcze jest szansa, nasza trawka potrzebowała kilka dni :).

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

2
0
Would love your thoughts, please comment.x