Home Zabawy1 rok życia Jaskrawe barwy – obrazki dla niemowlaka
jaskrawe obrazki dla niemowlaka

Jaskrawe barwy – obrazki dla niemowlaka

0 komentarz

Na początku stymulowałam rozwój Helenki poprzez czarno-białe obrazy, w drugim miesiącu przyszła kolej na jaskrawe barwy.

Potrzebne będą: szablony, papier kolorowy w jaskrawych barwach (najlepiej samoprzylepny), nożyczki, ciemny filc, ewentualnie klej do materiału.

Czy można jeszcze bardziej, niż kolorowe zabawki, zainteresować swoje dziecko? Otóż tak. W tym celu wykorzystałam do tego dość jaskrawe obrazki przedstawiające różne wzory. Wycięłam szablony, odrysowałam je na jaskrawym papierze samoprzylepnym i nakleiłam na ciemny filc. Helenka poznawała nie tylko paletę jaskrawych kolorów, ale i kształty. Doskonaliła sprawność swoich mięśni, a także wzroku. Karty do wydruku znajdziecie poniżej. Pokazując dziecku obrazki, pamiętajcie, aby każdego dnia zmieniać pozycje dziecka podczas ich oglądania (ten sam obrazek wygląda inaczej z różnej perspektywy).

Warto wiedzieć: Dwumiesięczny niemowlak nie tylko zwraca oczy w kierunku źródła głośnego dźwięku, ale i w kierunku jaskrawych barw. Dziecko widząc dany przedmiot chce jak najwięcej się o nim dowiedzieć, dlatego też stara się go uchwycić (bo jak wiadomo wrażenia dotykowe to bardzo ważny sposób komunikacji malca z otoczeniem). Niestety świadomie nie potrafi jeszcze tego zrobić. Czy wiesz, że taki maluch nie odróżnia obrazu rzeczywistego od tego przedstawionego na kartce?

M.

Jaskrawe obrazy dla niemowlakaJaskrawe obrazy dla niemowlakaJaskrawe obrazy dla niemowlakaJaskrawe obrazy dla niemowlaka

 

szablon chmura szablon kola szablon kolo najwikesze i fala szablon kwiatek fala 1 koła trzy mniejsze

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x