Home Zabawypomysły na Wielkanoc Pisanki – pomysły na prace plastyczne
pisanki - prace plastyczne dla dzieci

Pisanki – pomysły na prace plastyczne

0 komentarz

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi mam dla Was szablon jaja i kilka pomysłów, co z nim zrobić. Dzisiaj pokazuję Wam dwa z nich.

Potrzebne będą:
a: szablon jaja, kolorowe taśmy samoprzylepne, nożyczki

b: szablon jaja, farba w różnych kolorach, spinacze do bielizny, średniej wielkości pomponiki

Pierwszy pomysł polega na wyklejeniu jaja kolorowymi taśmami samoprzylepnymi. Takie taśmy są teraz bardzo modne (my nasze kupiliśmy w jednym z dużych supermarketów). Najpierw oczywiście wydrukowaliśmy szablon i zakleiliśmy taśmą po tylnej stronie, kontur jaja prześwitywał i bez problemu był widoczny. Była to nasza wspólna praca, raz jedna osoba trzymała taśmę, a druga przecinała i tak na zmianę. Następnie przekręciłam kartkę na drugą stronę i wycięłam jaja. Efekty oczywiście widoczne są na zdjęciach. Wcześniej na blogu pokazywałyśmy inną wyklejaną technikę, do której nie potrzeba tasiemek, a którą też polecamy do wykorzystania z dzisiejszym szablonem.
Drugą propozycją zabawy jest stemplowanie – nietypowe, bo przy pomocy spinaczy na bieliznę i pomponów. Zabawa ta wyjątkowo przypadła chłopcom do gustu. Myślałam, że można w ten sposób po prostu robić stempelki, ale Daniel najpierw zaczął malować jak gdyby miał zwykły pędzelek w ręku, a dopiero później stemplował. Taka technika jest świetnym ćwiczeniem małej motoryki.
Innym pomysłem na stemple jest wykorzystanie korków po winie, pisałyśmy o tym TUTAJ:) W następnym poście pokażę Wam kolejne pomysły.

A.

pisanki - wielkanocna praca plastyczna dla dziecipisanki - wielkanocna praca plastyczna dla dziecipisanki - wielkanocna praca plastyczna dla dziecipisanki - wielkanocna praca plastyczna dla dzieciszablon jaja

POBIERZ SZABLON JAJA

 


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcia :)

washi tape easter eggs               easter eggs kids art

3.3 4 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x