Qwirkle – gra dla całej rodziny

Qwirkle – gra dla całej rodziny

W naszej rodzinie uwielbiamy grać we wszelkiego rodzaju gry planszowe. Gramy z dziećmi, gramy z dalszą rodziną, przyjaciółmi i odwiedzającymi nas gośćmi. Jest to świetna forma spędzania wspólnego czasu. Mój starszy syn Daniel jest ich wielkim pasjonatem. Młodszy Samuel początkowo nie wykazywał nimi dużego zainteresowania, jednak z czasem to się zmieniło. Obecnie gry są jedną z najczęstszych form wspólnej zabawy, po którą sięgają moi chłopcy.
Dlatego na blogu również nie zabraknie gier. Poza tymi, które tworzymy sami, będę również pokazywać te, które dostępne są na rynku, a w które wspólnie gramy z dziećmi i które uważam za pozycje godne uwagi. Dzisiaj jest to Qwirkle.

Qwirkle – przebieg gry i podstawowe informacje

Gracze otrzymują po sześć klocków, które po kolei dokładają do układanki w ten sposób, aby uzyskać rzędy z symbolami w takim samym kolorze lub kształcie. W jednym rzędzie nie może być dwóch identycznych elementów (kto znajdzie nieprawidłowo ułożone klocki na zdjęciu?). Jeżeli któremuś z graczy uda się otrzymać rząd składający się z 6 elementów – qwirkle – dostaje 6 bonusowych punktów. Wygrywa ten, kto zgromadził najwięcej punktów.

Qwirkle uczy logicznego i strategicznego myślenia, spostrzegawczości, ćwiczy percepcję wzrokową. Po każdym wykonanym ruchu należy policzyć ilość uzyskanych punktów, także dzieci mają okazję doskonalić dodawanie.

Skład gry: woreczek, 108 drewnianych klocków, instrukcja

Wiek graczy: 6+

Ilość graczy: 2-4

Cena: ok. 85-115zł (wersja na zdjęciach)

Qwirkle – wady i zalety

Qwirkle to gra, którą bardzo z moimi chłopcami lubimy i zdecydowanie polecamy. Wyraźnych minusów nie zauważyłam, natomiast posiada ona zalety, o których warto powiedzieć:

 • nieskomplikowane zasady
 • bardzo dobra jakość klocków – są drewniane i praktycznie nie mogą się zepsuć
 • możliwość różnorodnego zastosowania klocków
 • możliwość wykorzystania gry z młodszymi i starszymi dziećmi

Zawsze szukam dodatkowych zastosowań materiałów, które mam w domu i tak również się stało,  jak tylko zobaczyłam klocki qwirkle. Poza samą grą, można wykorzystać je do wielu aktywności z młodszymi dziećmi. Oto przykłady:

 • odwzorowywanie układów składających się z 1,2,3 i więcej elementów
 • segregowanie według koloru, symboli
 • tworzenie zbiorów i podzbiorów
 • układanie prostych szeregów
 • budowanie jak najwyższej wieży
 • gra memory
 • kreatywne układanie klocków

qwirkle - gra
qwirkle - gra
qwirkle - gra
qwirkle - gra
qwirkle - gra
qwirkle - gra
qwirkle - gra
qwirkle - gra
qwirkle - gra dla dzieci i dorosłych
qwirkle - gra

 


Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email