Home Polecamy Jak zrobić sowę z dziećmi? Zbiór kreatywnych pomysłów + książka (a nawet dwie) i konkurs
sówa - książka dla dzieci nowe media

Jak zrobić sowę z dziećmi? Zbiór kreatywnych pomysłów + książka (a nawet dwie) i konkurs

8 komentarzy

Moi drodzy, wracam do Was w nowym roku z zestawem kreatywnych pomysłów na to, jak zrobić z dziećmi sowę. Pokażę wam również dwie książki Anny Jetkowskiej. Bohaterem pierwszej z nich jest właśnie sowa. Druga natomiast wydana pod patronatem Dzieciaki w domu to opowiadanie z pięknymi ilustracjami, które przeniesie dzieci do niezwykle ciekawego świata głównej bohaterki Burdzimdli. 

Czytając wpis, pamiętajcie, że każde zdjęcie „Jak zrobić sowę?” jest przejściem do oddzielnego postu. Koniecznie dotrwajcie do końca, po tam czeka na Was konkurs z książkami dla dzieci do wygrania, a na sam koniec jeszcze kilka ważnych słów ode mnie.

 

1. JAK ZROBIĆ SOWĘ Z DREWNIANYCH KLAMEREK?

sowa z klamerki

2. JAK ZROBIĆ SOWĘ Z ROLKI PO PAPIERZE?

sowa z pestek dyni

3. JAK ZROBIĆ SOWĘ Z SZYSZEK?

szyszkowe sowy - praca kreatywna dla dzieci

4. JAK ZROBIĆ SOWĘ Z PAPIEROWEGO TALERZYKA?

walentynkowe sowy - praca techniczna dla dzieci

5. JAK ZROBIĆ SOWĘ Z KASZTANÓW?

zwierzątka z kasztanów - sowa

STRASZNIE FAJNE POMYSŁY NA SOWĘ OD KREATYWNIKA

jak zrobić sowę - kreatywne pomysły

jak zrobić sowę - kreatywne pomysły

DWA KREATYWNE POMYSŁY NA SOWĘ OD ANI

Ania to autorka bloga Mała alternatywa. Uwielbiam jej twórczość, już wcześniej pokazywałam Wam jej prace. Ania tworzy od jakiegoś czasu w Warszawie wspaniałe i niesamowicie kreatywne przedszkole leśne. Obserwując je, strasznie żałuję, że moi chłopcy nie są już w wieku przedszkolnym, zresztą sami zobaczcie – KLIK.

sowa kreatywne pomysły

 

KSIĄŻKA DLA DZIECI „SÓWA”; AUTOR: ANNA JETKOWSKA; ILUSTRACJE: PAULINA KOBIERSKA

Wydawnictwo: Nowe Media
Okładka: miękka
Ilustracje: Paulina Kobierska
Wydanie: 2016 r.
Liczba stron:  84
Cena okładkowa: 19,90 zł

Oprócz kreatywnych pomysłów na zrobienie sowy mam dla Was książkę, której sowa jest tytułowym bohaterem. To właśnie ona zainspirowała mnie do zrobienia całego tego wpisu. „Sówa” to wspaniała historia przyjaźni prawie 11 letniego chłopca z gadającym ptakiem. Muszę przyznać, że opowiadanie to absolutnie mnie zachwyciło. Odnajdzie się w nim każdy uczeń szkoły podstawowej. Znajdziemy tutaj motyw przyrody i polskiej wsi, szkolnej codzienności i związanych z nią dziecięcych perypetii, młodzieńczych zauroczeń, rozwijania pasji, odkrywania swojej tożsamości i w końcu ojcostwa. Dla mnie dużym plusem tej lektury jest fakt, że napisała ją Polka. Dzięki temu bohaterowie mają polskie imiona, przedstawia współczesne realia polskiej rodziny (tej, w której tata wyjeżdża do pracy za granicą!). W pokoju głównego bohatera wisi plakat Lewandowskiego i właśnie zepsuł mu się tablet, co sprawiło, że musiał znaleźć sobie jakieś inne, ciekawe zajęcie … . Także łatwo będzie naszym szkolniakom zanurzyć się w fabułę.
Jest to lekka i wciągająca lektura, ale z głębokim przesłaniem. Naprawdę polecam. Przeczytali ją moi chłopcy i ich przyjaciele również – każdemu z nich książka bardzo się podobała.

sówa - książka dla dzieci nowe media

sówa anna jetkowska książki dla dzieci

sówa - książka dla dzieci nowe media

sówa - książka dla dzieci nowe media

sówa - książka dla dzieci nowe media

sówa - książka dla dzieci nowe media

BURDZIMDLA; AUTOR: ANNA JETKOWSKA; ILUSTRACJE: PAULINA KOBIERSKA

Wydawnictwo: Nowe Media
Okładka: miękka
Wydanie: 2017 r.
Liczba stron: 24
Cena okładkowa: 14,90 zł

W Burdzimdli sowy nie znajdziecie. Zdecydowałam się jednak pokazać Wam tę książkę w pakiecie z „Sówą” z tego względu, że obydwie są pierwszymi książkami dla dzieci wydanymi przez wydawnictwo Nowe Media i pierwszymi książkami napisanymi przez Annę Jetkowską.  Burdzimdla ukazała się pod patronatem Dzieciaki w domu, z czego oczywiście jestem niezmiernie dumna i pokazują ją Wam z jeszcze większą radością. To krótkie opowiadanie, które przeniesie dziecko w niezwykły świat fantazji. Jest tutaj bohaterka – przedstawicielka płci pięknej, jest Rycerz i smok, jest również kraina – niezaczarowana, ale też nie taka zwyczajna. Jest też książę …  Nie! Tym razem jest słoń.
Tej rozbudzającej dziecięcą wyobraźnię, niecodziennej historii towarzyszą piękne, kolorowe ilustracje, które niesamowicie zachęcają do uchwycenia kredek w rękę i twórczego działania. Uwagę od razu przyciąga mapa znajdująca się na pierwszych dwóch stronach lektury.

Obydwie książki zastały pięknie wydane na wysokiej jakości papierze. Możecie je kupić w sklepie wydawnictwa Nowe Media (klik). A ja zapraszam Was dzisiaj na konkurs, w którym rozdam 5 książek (3xBurdzimdla, 2xSówa). Szczegóły pod zdjęciami.

burdzimdla książki dla dzieci nowe media

burdzimdla książki dla dzieci nowe media

burdzimdla książki dla dzieci nowe media

burdzimdla książki dla dzieci nowe media

burdzimdla książki dla dzieci nowe media anna jetkowska

burdzimdla książki dla dzieci nowe media

burdzimdla książki dla dzieci nowe media

burdzimdla książki dla dzieci nowe media

KONKURS

To będzie szybki i łatwy konkurs. Zadanie konkursowe jest następujące:

Napisz w komentarzu tutaj na blogu, która książka jest Twoją ulubioną do czytania dziecku i dlaczego?

  • Z odpowiedzi zostanie wyłonionych kolejno 5 laureatów, z których każdy otrzyma po jednej książce.
  • Odpowiedzi proszę zamieszczać w komentarzu pod postem na blogu.
  • Konkurs startuje z momentem opublikowania wpisu i trwa do dnia 23 stycznia 2018 r., do północy.
  • Zwycięzców konkursu wybiera na podstawie subiektywnej oceny :) jednoosobowa komisja w postaci mojej osoby :)
  • Zwycięzcy mają 7 dni na zgłoszenie się do organizatora konkursu na adres: dzieciakiwdomu@hotmail.com i podanie swoich danych adresowych w celu przesłania nagrody. Jeżeli w ciągu 7 dni nie będzie kontaktu ze strony zwycięzcy, ze zgłoszeń konkursowych zostanie wyłoniony kolejny laureat.
  • Poprzez wzięcie udziału w konkursie, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu.

Bardzo ciekawa jestem, które książki dla dzieci są Waszymi ulubieńcami. Czekam na Wasze odpowiedzi!!!

Uwaga!!! Moi drodzy przedłużam konkurs do 30.01.2018r!!!


WYNIKI!!!!

Kochane, bardzo dziękuję Wam za udział w zabawie i Wasze komentarze. Książki trafiają do:

Teresa Jaromin – „Sówa”
Ania – „Sówa”
Kasia – „Burdzimdla”

Proszę Was o kontakt mailowy: dzieciakiwdomu@gmail.com i podanie adresu do wysyłki.

Gratuluję!

Angelika

 


sówa - książka dla dzieci nowe media

burdzimdla anna jetkowska książki dla dzieci


I co z tym moim blogowaniem?

Cieszę się, że dotrwałyście do samego końca. Nie publikowałam niczego na blogu już ponad miesiąc i czuję, że jestem Wam winna wyjaśnienia. Nie planowałam tak długiej przerwy, jednak życie naszej rodziny, która beztrosko rozpoczęła grudzień w radosnym i zabieganym oczekiwaniu na święta, w jednym momencie zostało brutalnie potrząśnięte. Moja bratowa zabrana karetką do szpitala, znalazła się na intensywnej terapii. Przez prawie dwa tygodnie funkcjonowaliśmy całą naszą najbliższą rodziną w trybie awaryjnym, staraliśmy się pomóc, jak najlepiej potrafiliśmy. Sytuacja była o tyle trudna, że trzeba było zająć się moimi dwoma małymi bratankami: Sebusiem (10 miesięcy) i Dominikiem (2,5 roku). Ten młodszy został w trybie natychmiastowym przymusowo odstawiony od piersi. A ja wzbogaciłam się o nowe doświadczenia i teraz na przykład wiem, gdzie w późnych godzinach wieczornych, znaleźć w Warszawie profesjonalny laktator dla potrzebującej mamy.

Wyobrażacie pewnie sobie, że okres ten był bardzo intensywny. Na krótki moment doświadczyłam, co to znaczy mieć czwórkę dzieci w domu. :) Dzięki Bogu, to niełatwe wydarzenie dobrze się skończyło. Agnieszka cudem (według lekarzy) przeżyła (rozległy zawał spowodowany skrzepem krwi). Na koniec zasiedliśmy całą rodziną w komplecie  przy wigilijnym stole, doceniając ten fakt tak, jak nigdy wcześniej. Czarnej myśli: „Co by było, gdyby…” nie pozwalam się zbliżać. Wiem, że to nasze piękne na instagramowych zdjęciach życie, jest niezwykle kruche, więc celebruję szczęśliwe zakończenia. Na Instagramie i Facebooku pokazałam Wam zdjęcie z mojego spaceru z całą czwórką (dałam radę, wszyscy przeżyli cali i drowi!!!), opisując, co się wydarzyło. Wasze reakcja była ogromna i niezwykle ciepła (Aga też czytała wszystkie komentarze). Jak to dobrze doświadczyć wrażliwości i po prostu przyjaznego słowa ze strony drugiej osoby. Dziękuję!

Jednak święta minęły, a ja nadal nie wracałam do blogowania. Bo po tak intensywnej zarówno emocjonalnie, jak i fizycznie sytuacji, potrzebowałam odpocząć  i skupić się tylko na rodzinie. W międzyczasie rozchorował się mój Daniel, po nieskutecznym leczeniu, spędziłam wczoraj z nim cały dzień na badaniach, ostatecznie wieczorem dostałam skierowanie do szpitala. Dzisiaj, kiedy to piszę, jestem po sześciogodzinnym pobycie na SORze jednego z warszawskich szpitali dziecięcych. Dobra wiadomość jest taka, że Daniel nie musiał zostać na oddziale, ale dwa dni z życia mieliśmy całkowicie wyjęte. I jak tu pisać bloga … ?

Po drugie planowałam zmiany, a przede wszystkim zaczęłam je wprowadzać w życie. Nowy rok to moment refleksji, ewaluacji, nowych planów i świeżej motywacji.  Chociaż do tej pory raczej nie przykładam dużej wagi do noworocznych postanowień, to w tym roku jest inaczej. Może dlatego, że powoli pojawiają się na mojej głowie siwe włosy (kilka pojedynczych, ale dają do myślenia), a być może dlatego, że doszłam do takiego miejsca, gdzie zbyt długo żyłam ze świadomością potrzeby zmian, których nie dokonywałam. Było zbyt wiele ważnych rzeczy, które chciałam zrobić, a nie robiłam i zbyt wiele tych mniej istotnych, które pochłaniały mój czas. W tym roku powiedziałam sobie Dość!. Dlatego powoli, małymi kroczkami, ale jednak konsekwentnie zaczynam realizować to, co od lat chciałam wprowadzić w życie, bezkompromisowo priorytetyzować, a to, co zabiera mój czas i energię eliminować i minimalizować. Dotyczy to wielu dziedzin mojego życia, blog jest jedną z nich. Od stycznia pracuję nad całościową jego wizją i koncepcją, usprawnieniem wszystkich procesów związanych z tworzeniem treści. Mam nadzieję, że powoli wdrażane zmiany będą przez Was zauważalne i pozytywnie odebrane ( jak np. zakładka O bloguktóra od dawna wymagała aktualizacji).

W NOWYM ROKU CHCĘ WAM PROSTO Z MOJEGO SERDUCHA PODZIĘKOWAĆ ZA TO, ŻE NADAL ZE MNĄ, TUTAJ NA KARTACH BLOGA, JESTEŚCIE!!!


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcia :)

burdzimdla anna jetkowska ksiazki dla dzieci (2)a                sowa anna jetkowska ksiazki dla dzieci 1

owl craft ideas for kids

 

Jeżeli ten post był dla Ciebie inspiracją, będzie mi miło, jeśli podzielisz się nim z innymi lub zostawisz komentarz poniżej. Dziękuję!

Cudownego dnia! 

Angelika

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
Kasia
6 lat temu

Dzięki za inspirujący post! Czytanie połączone z zajęciami plastycznymi to świetny pomysł! U nas nadal przebojem są książki z serii Pan Pierdziołka (wyd. Zysk i Spółka): krótkie wierszyki zachęcają dzieci do wielokrotnego czytania, a śmieszne teksty i ilustracje dostarczają dużo śmiechu :) Dla rodziców to tym samym mała podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa.

Ania
Ania
6 lat temu

Dzień Dobry, wpadam czasem na ten blog w poszukiwaniu inspiracji. Dziś np. potrzebowałam inspiracji historycznej, i proszę znalazłam od razu pomysły i gotowe mapki :) Bo u moich dzieci na tapecie temat rozbiorów Polski :) A wszystko po przeczytaniu książki Adaś Mickiewicz łobuz i mistrz :) Dziękuję , bo przy okazji kupiłam dziś 3 cenne książki, które tu podpatrzyłam, a których nie znałam :) I jeśli można pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanko konkursowe ;) Mam 3 pociechy, każde ma inny temperamencik i inne zainteresowania. Ale jest jedno co naprawdę łączy ich wszystkich :) Czytanie, wspólne , głośne czytanie. Szczególnie to… Czytaj więcej »

Angelika Booher
6 lat temu
Reply to  Ania

Ania, dziękuję!!!!!!!!

Ania
Ania
6 lat temu

Bardzo urzekła mnie SÓWA :) nie znałam wcześniej, myślę że na pewno za jakiś czas zawita na naszej półce :) Lubię zbierać tytuły mądrych książek dla dzieci :) Aby później podrzucać takie perełki ;) Dziękuję. Naprawdę ciesze się , że dziś zapukałam do Pani bloga :) wychodzę z pełnymi garściami :)

Angelika Booher
6 lat temu
Reply to  Ania

Baaaaardzo się cieszę, dziękuję za zachętę :)

Teresa Jaromin
Teresa Jaromin
6 lat temu

Ulubioną książką moich dzieci, którą ja również uwielbiam im czytać ( i znamy ją już prawie na pamięć) jest książka „Ja nie chcę iść spać”-A.Lindgren, przepięknie wydana, oczywiście czytana przed snem.Książkę tą czasami codziennie ;) czytałam mojej starszej córce, a obecnie czytam ją często synkowi, a córka się przysłuchuje….Oczywiście bardzo dużo jest świetnych książek, te które są bliskie memu sercu: to cała seria książek o Martynce, rewelacyjna seria o Basi (Z.Staneckiej), wierszyki : „Roztrzepana sprzątaczka” (D.Gellner). „Pociąg z literkami”, to kolejna seria pięknie wydana, pełna zabawnych wierszyków, zagadek i ilustracji. Do tego zestawienia dołączyłabym jeszcze pozostałe książki A.Lindgren, nie da… Czytaj więcej »

Monika Flok
Monika Flok
6 lat temu

Jejku,tyle przeżyć na raz,to wszystko tylko pokazuje jakim jesteś dobrym,ciepłym człowiekiem?Powodzenia w tych wszystkch planach.

Angelika Booher
6 lat temu
Reply to  Monika Flok

Monia, DZIĘKUJĘ, ale Ty mnie zachęcasz …

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

8
0
Would love your thoughts, please comment.x