Home Polecamy Taśma Mayka – nowy wymiar zabawy klockami i twórczości DIY
tasma mayka kreatywne pomysly zabawy z klockami lego

Taśma Mayka – nowy wymiar zabawy klockami i twórczości DIY

0 komentarz

Poznaliście już genialną klockotaśmę Mayka? Ja, jakiś niecały rok temu, zachwycona filmikiem na YouTube, szukałam tego produktu w sklepach, jednak jak się wtedy okazało, jej twórcy byli dopiero na etapie zbieranie funduszy na jej produkcję. Dzisiaj, ku mojej wielkiej radości, zapraszam Was na naszą kreatywną przygodę z taśmą Mayka.

Filmik, o którym Wam wspomniałam, był elementem akcji crowdfundingowej, realizowanej przez pomysłodawców tej niezwykłej taśmy. Ku zaskoczeniu wszystkich, zbiórka ta odniosła w niezwykle szybkim tempie wielki sukces, przekraczając oczekiwania samych twórców(chcieli zebrać 8000$, podczas gdy już po 2 tygodniach zostało wpłacone 1,5 mln $) i viralowo podbijając Internet. Tak jak już wspomniałam, ja sama zetknęłam się właśnie wtedy pierwszy raz z tą zabawką. A że zawsze szukam takich kreatywnych i rozwijających produktów dla dzieci, od razu chciałam ją kupić dla chłopaków. W tamtym czasie produkt nie był jeszcze wprowadzony na rynek. Jednak ostatnio dotarła do mnie dobra wiadomość przyniesiona przez polskiego dystrybutora Mayki – firmę Epee, która została partnerem tego wpisu. Taśma jest już dostępna w sklepach w Polsce!!!

Przez ostatnie niecałe dwa tygodnie testowaliśmy taśmę w domu. Dlatego dokładnie opowiem Wam dzisiaj o wszystkich parametrach i naszych wrażeniach. I żeby tradycji stało się zadość, pokażę Wam wiele kreatywnych pomysłów na jej wykorzystanie!!!

taśma mayka kreatywne pomysly

Kolory i rodzaje taśmy Mayka

Taśma Mayka dostępna jest w 3 rozmiarach:

 1. taśma podwójna (2 wypustki, 1,5 cm szerokości) długość 1 m (cena od 32zł)
 2. taśma podwójna (2 wypustki 1,5 cm szerokości) długość 2 m (cena od 47 zł)
 3. taśma poczwórna (4 wypustki 3,1 cm szerokości) długość 2m (cena od 62 zł)

tasma mayka kreatywne pomysly

oraz w 9 koloroach, w których dostępny jest każdy z wymienionych wyżej rozmiarów:

 

taśma mayka od epee

taśma Mayka kreatywne pomysły

Po zapoznaniu się z klockotaśmą i przetestowaniu jej możliwości, muszę napisać o jej 4 podstawowych cechach:

 • Przyczepność i wytrzymałość

Taśma jest naprawdę mocna, dobrze trzyma się na różnych powierzchniach (nasze pixelowe obrazki na ścianę wiszą już drugi tydzień). Przetestowaliśmy ją na ścianie (nie zostawia śladów przy powolnym odklejaniu, mimo iż była naprawdę mocno przytwierdzona), oknie, lustrze, meblach. Taśmę można użyć kilka razy, jednak powiedziałabym, że nie więcej niż 3,4 – wtedy nie klei się już tak dobrze i odpada. Ale spokojnie, na to również znalazłam sposób, po kilkukrotnym wykorzystaniu, kiedy taśma nie miała już przyczepności, używałam z nią taśmy dwustronnej – jest to świetny sposób na jej długowieczność.

Jeżeli chodzi o przyczepność, to największym wyzwaniem jest dobre dopasowywanie klocków i płytek Lego, aby się dobrze trzymały i nie odczepiały – niektóre elementy są łatwiejsze w montażu, inne trudniejsze – zabawa polega na tym, aby zbudować taką konstrukcję, która będzie dobrze się trzymać.  Tym samym dziecko rozwija w sobie zdolności konstrukcyjne i instynkt inżyniera.

Według informacji o produkcie taśma kompatybilna jest z różnymi markami klocków. Przyznam Wam szczerze, że nie przetestowałam tej opcji, ponieważ my od lat używamy jedynie klocków LEGO®. Jeżeli macie doświadczenie z taśmą Mayka i innymi rodzajami klocków, dajcie znać w komentarzach.

 • Giętkość

Mayka stworzona jest z grubego, porządnego silikonu, jest ona giętka, da się nią manipulować, można zbudować z niej fale, koło, elementy okrągłe i półokrągłe, czyli to, co było trudne do stworzenia z samymi klockami LEGO®.

 • Przestrzenność

Dzięki przyczepności taśmy można z niej tworzyć na wszystkich płaszczyznach, w pionie i poziomie, na suficie, do góry nogami i nawet w powietrzu na zwisającej taśmie.

 • Kreatywność

Dzięki niezwykłym cechom taśmy Mayka powstaje niezliczona ilość możliwości jej wykorzystania, co niezwykle rozwija pomysłowość, wspiera twórcze myślenie.

Czy znalazłam jakieś wady? Przyznam, że jeden aspekt sprawił mi początkowo trochę trudności. Aby przymocować taśmę, należy zdjąć papierek zabezpieczający jej klejącą powierzchnię. Problem w tym, że bardzo trudno to zrobić i zabiera to czas. Ponieważ klejąca część jest mocna, to papierek mocno przywiera. W pewnym momencie znalazłam rozwiązanie, które już do końca stosowałam i poradziłam chłopcom, aby zrobili to samo. Zaczęłam używać zębów do jego odczepienia. Sposób działał świetnie.

Ok, przejdźmy do naszych kreatywnych pomysłów na wykorzystanie tej niezwykle kreatywnej klockotaśmy, jak dla mnie najprzyjemniejszej części. A na końcu czeka na Was konkurs :)

Ścienne kółko i krzyżyk z taśmą Mayka

Gra kółko i krzyżyk wykonana na ścianie, to pierwszy pomysł, jaki przyszedł mi do głowy, kiedy taśma znalazła się już w naszym posiadaniu. Wykorzystałam do jego realizacji zwykłą taśmę dekoracyjną, która nie zostawia po sobie śladów na ścianie i ładnie się prezentuje. Następnie przykleiłam kawałki Mayki w odpowiednich miejscach i skompletowałam odpowiednią ilość małych klocków w dwóch kolorach. Tak powstała prosta gra kółko i krzyżyk na ścianie, nad Samuela łóżkiem. Następnego dnia rano, kiedy weszłam do chłopców pokoju, przyłapałam ich na wspólnej grze. Także pomysł znalazł uznanie. Mniejszym dzieciom na pewno się spodoba. Można taką grę stworzyć na drzwiach, szafce, lustrze, oknie, ścianie, zależnie od układu Waszego mieszkania i miejsc, w których dzieci się bawią.

taśma Mayka kreatywne pomysły

tasma mayka kreatywne pomysly

tasma mayka kreatywne pomysly

tasma mayka kreatywne pomysly

 

Strzał do celu – zabawa z klockami, taśmą Mayka i łukiem

Muszę Wam wyznać, że pistolety Nerf są w naszym domu od lat jedną z ulubionych zabawek chłopców. Przyznaję, że pasja do nich została zaszczepiona chłopcom w trakcie naszych pobytów w Stanach i zawsze jedna z walizek w drodze powrotnej jest nimi zapełniona. Także mamy w domu dosyć pokaźny arsenał, jednak w niczym niedorównujący dzieciom naszych amerykańskich przyjaciół, którzy dysponują zdecydowanie większą powierzchnią do ich przechowywania, niż nasze mieszkanie. Okazuje się, że tworzenie małych tarcz z klocków LEGO® i zawieszanie ich na taśmie Mayka, tak aby można było celować do nich z pistoletów Nerf, to świetna zabawa. Chłopcy polecają :) Dodam jeszcze, że w całej tej zabawie, sama taśma nigdy nam się nie odkleiła od metalowego drążka. Zawsze odpadał tylko trafiony element z klocków.

tasma mayka - kreatywne pomysły

tasma mayka - kreatywne pomysły

tasma mayka - kreatywne pomysły

tasma mayka - kreatywne pomysły

Pixelowe obrazki Minecraft z klocków LEGO®

Minecraft zna i uwielbia chyba większość dzieci, a w szczególności chłopców. Moi nie są wyjątkiem. Było pewne, że ten motyw znajdzie się w zestawieniu naszych pomysłów. Stworzyliśmy zestaw 4 obrazków DIY na płaskich podkładkach. Chłopcy musieli mnie mocno edukować przy realizacji tego projektu, ponieważ gry komputerowe do zdecydowanie domena męskiej części naszej rodziny :) Do każdego obrazka przyczepiliśmy od tyłu kawałki taśmy. Przymocowałam je jako dekorację do ściany, nad biurkiem u chłopców w pokoju. Na przykładzie tego projektu mogę Wam też przedstawić wytrzymałość tej taśmy. Obrazki wiszą już drugi tydzień, jeden z nich odkleiłam, aby skorygować krzywą i przykleiłam ponownie. Do tej pory wiszą i ani razu, żaden z nich nie spadł, taśma się nie odkleiła od ściany.

tasma mayka kreatywne pomysly

tasma mayka kreatywne pomysly

tasma mayka kreatywne pomysly

tasma mayka kreatywne pomysly

tasma mayka kreatywne pomysly

 

Klockowe litery z taśmą Mayka

Kolejny pomysł, jaki chciałam Wam pokazać, to utworzenie z taśmy literek, my stworzyliśmy cały wyraz zima. Chłopcy „powyklejali” literki klockami, na koniec przykleiliśmy je do szyby okna. Wariantów takiego tworzenia jest wiele, można dobierać różną kolorystykę, można zrobić np. imię dziecka i przykleić na ścianę, biurko, szafkę … możliwości są nieograniczone :) Przy tym projekcie wykorzystaliśmy głównie klocki z nowego zestawu, ale pierwszego, jaki w ogóle zakupiłam z serii klocków LEGO® Classic (to moja nowa strategia, jeżeli chodzi o klocki LEGO® dla chłopców).

tasma mayka kreatywne pomysly zabawy z lego

tasma mayka kreatywne pomysly zabawy z lego

tasma mayka kreatywne pomysly zabawy z lego

tasma mayka kreatywne pomysly zabawy z klockami lego

tasma mayka kreatywne pomysly zabawy z klockami lego

tasma mayka kreatywne pomysly zabawy z lego

 

Żyrandol z taśmy Mayka i klocków

Maykę można przyczepić dosłownie wszędzie, np. na żyrandolu. Był pomysł, żeby poprzyczepiać zwisające elementy, ale ostatecznie przymocowaliśmy czarno-szare płytki z klockami od spodu talerza. Dzięki Mayce pokój chłopców został opanowany przez klocki na wszystkich poziomach :)

tasma mayka kreatywne pomysly

 

Sposób na pojazdy LEGO®  z taśmą Mayka

Mamy w domu mnóstwo statków LEGO®  Star Wars, ich liczba na półkach zaczęła być mocno przytłaczająca, nie mieszczą się. Dlatego od razy wypróbowaliśmy możliwość przyklejenia ich do pionowych powierzchni – u nas ścianki komody. Trzeba pamiętać, aby dobrać takie pojazdy, które będą miały od spodu dobrą powierzchnię do mocowania na taśmie – nie wszystkie będą się do tego nadawały. Jednak przy ilości pojazdów, jaką chłopcy posiadają, pomysł jest bardzo trafiony. Polecam!!!

tasma mayka kreatywne pomysly

Działka z klocków do pistoletów Nerf

Wczoraj chłopcy wzięli taśmę, klocki LEGO® i zaczęli tworzyć i wymyślać różne możliwości ich zastosowania. Bawili się kilka godzin. Na koniec Daniel był niezmiernie dumny ze swojego pomysłu. Dorobił do swoich ulubionych dwóch egzemplarzy Nerfów dodatkowe działka z klocków należących do zestawów Star Wars. Przymocował je oczywiście Mayką. Powstało niezwykle kreatywne połączenie tych trzech uwielbianych przez dzieci produktów :) Co oczywiście tylko potwierdza niesamowitość taśmy Mayka, która stwarza tak wiele możliwości tworzenia. Dla mnie było to ostatecznym potwierdzeniem tego, że Mayka jest naprawdę produktem godnym polecenia jako pomysłowa i rozwijająca zabawka dla dzieci, ale również jako sposób na kreatywne DIY.

tasma mayka kreatywne pomysly zabawy z klockami lego

 


KONKURS

Moi drodzy, mam dla Was zestaw 3 taśm Mayka od firmy Epee. Dlatego zapraszam Was na kreatywny konkurs.

Napisz w komentarzu tutaj na blogu Twój pomysł na wykorzystanie taśmy Mayka! 

Ja wybiorę jeden, który będzie moim zdaniem najciekawszy i nagrodzę go taśmą, aby pomysłodawca miał szansę go zrealizować i poznać produkt, który podbija rynek dziecięcych zabawek :)

 • Z odpowiedzi zostanie wyłoniony jeden laureat, który otrzyma zestaw 3 taśm (dwuwypustkowych, jednometrowych).
 • Odpowiedzi proszę zamieszczać w komentarzu pod postem na blogu.
 • Konkurs startuje z momentem opublikowania wpisu i trwa do dnia 20.03.2018 r. do północy.
 • Zwycięzcę konkursu wybiera na podstawie subiektywnej oceny :) jednoosobowa komisja w postaci mojej osoby :)
 • Zwycięzca ma 7 dni na zgłoszenie się drogą e-mailową na adres: dzieciakiwdomu@hotmail.com i podanie swoich danych adresowych w celu przesłania nagrody. Jeżeli w ciągu 7 dni nie będzie kontaktu ze strony zwycięzcy, ze zgłoszeń konkursowych zostanie wyłoniony kolejny laureat.
 • Poprzez wzięcie udziału w konkursie, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu.

Bardzo ciekawa jestem Waszych pomysłów. Czekam na odpowiedzi i życzę powodzenia!!!

tasma mayka kreatywne pomysly

WYNIK KONKURSU!!!

Bardzo dziękuję Wam za udział w konkursie i gratuluję niezwykle kreatywnych pomysłów. 3 rolki taśmy Mayka wręczam pomysłowej rodzince A. Jankowskiej – mam nadzieję, że pomoże ona zrealizować ogrom Waszych pomysłów :), proszę o kontakt e-mailowy na: dzieciakiwdomu@hotmail.com

Jeszcze raz gratuluję i dziękuję, że ze mną tutaj jesteście.

Ściskam

Angelika

 


 

Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

                    Mayka tape lego letters

 

Mayka tape lego Minecraft wall art 1                    Mayka Tape Lego Ideas

 


*LEGO® to znak towarowy firmy z Grupy LEGO. Niniejsza witryna nie jest sponsorowana, autoryzowana ani wspierana przez Grupę LEGO

Jeżeli ten post był dla Ciebie inspiracją, będzie mi miło, jeśli podzielisz się nim z innymi lub zostawisz komentarz poniżej. Dziękuję!

Ściskam! 

Angelika

3 1 vote
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x