Home Zabawyinspiracje zimowe Góra lodowa – praca plastyczna dla dzieci
gora lodowa praca plastyczna

Góra lodowa – praca plastyczna dla dzieci

0 komentarz

Przed Wami pomysł na kolejną przygodę z książką. Niedawno pokazywałam wam, jak zrobić sowę przy okazji lektury „Sówy”, a dzisia prosta praca plastyczna: góra lodowa, którą wykonaliśmy z chłopcami w trakcie czytania książki „Nela mała reporterka”.

Potrzebne będą:

  • niebieska torebka foliowa
  • biała kartka papieru
  • klej introligatorski
  • nożyczki
  • niebieska kartka z bloku technicznego

Pomysł na pracę jest bardzo prosty, wystarczy pognieść kartkę białego papieru i wyciąć z niej górę. Następnie przyklejamy ją na niebieską kartkę z bloku technicznego. Na koniec wycinamy z niebieskiej torebki foliowej prostokąt tak, aby wielkością pokrywał mniej więcej 3/4 kartki A4 i naklejamy go na górę lodową przy pomocy kleju introligatorskiego, który po wyschnięciu staje się przeźroczysty. W ten sposób powstała nam prosta praca plastyczna.

gora lodowa praca plastyczna

gora lodowa praca plastyczna

gora lodowa praca plastyczna

gora lodowa praca plastyczna

gora lodowa praca plastyczna

gora lodowa praca plastyczna

gora lodowa praca plastyczna

Do stworzenia takiej pracy zainspirowała nas książka „Nela na kole podbiegunowym”, w której czytaliśmy z chłopcami właśnie o górach lodowych. Książkę pokazywałam Wam w zestawieniu pozycji dla dzieci związanych z życiem na kołach podbiegunowych, znajdziecie je TUTAJ. Jest to również prosta propozycja na pracę plastyczną dla dzieci przy omawianiu tematu Arktyki i Antarktydy.

Tytuł: Nela na kole podbiegunowym
Przedział wiekowy: 6+
Wielkość: 16.5 x 21.5 cm
Wydawnictwo: Burda Książki NG
Liczba stron: 220
Cena okładkowa: 34,90 zł (od 19,90 zł w zestawieniu pod zdjęciami)
Okładka: twarda

nela mala reporterka

nela mala reporterka gora lodowa praca plastyczna

nela na kole podbiegunowym

Zestawienie zawiera linki afiliacyjne (przekierowania do sklepu internetowego). Jeżeli skorzystasz z moich poleceń, otrzymam od sprzedawcy drobną prowizję od transakcji, nie wpływa to jednak na cenę kupowanego przez Ciebie produktu.

Dziękuję za Twoje wsparcie :) !!!

 


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

simple eisberg craft for kids

Jeżeli podobają Wam się twórcze działania z książką i chcecie do nich zachęcić Wasze dzieciaki, to polecam Wam również lekturę krótkich książeczek „Nie odrobiłem lekcji, bo …” i „Spóźniłem się do szkoły, bo …” i przygotowanych przeze mnie ćwiczeń, przy których mieliśmy niezły ubaw.

 

Jeżeli ten post był dla Ciebie inspiracją, będzie mi miło, jeśli podzielisz się nim z innymi lub zostawisz komentarz poniżej. Dziękuję!

Ściskam! 

Angelika

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x