Home Polecamy Drewniane klocki Maple – GENIALNE klocki konstrukcyjne dla dzieci
drewniane klocki Mapble Blocks dla dzieci klockologia

Drewniane klocki Maple – GENIALNE klocki konstrukcyjne dla dzieci

24 komentarze

Uważam, że drewniane klocki Maple są po prostu genialne, od dawna chciałam je Wam pokazać. Jeżeli myślicie, że rynek zabawek dla dzieci nie może już niczym zaskoczyć, to koniecznie przyjrzyjcie się tym klockom i przeczytajcie mój dzisiejszy wpis. Nie jest on zwykłą recenzją ciekawego produktu, to historia wplatająca się w dzieciństwo moich chłopców, którą chcę Wam dzisiaj opowiedzieć. 

Jakieś 7 lat temu (kiedy moi chłopcy byli jeszcze bardzo mali) mieliśmy w domu tradycyjną, drewnianą Jengę, z której budowało się wieże do gry towarzyskiej. Kilkuletni wtedy Daniel wyjmował jej drewniane elementy z pudełka i budował z nich różne konstrukcje. Kiedy go obserwowałam, pojawiła się w mojej głowie myśl: Przecież ta gra to świetne klocki, mogłabym poszukać takich klocków i mu kupić, bo w Jendze jest ich zdecydowanie za mało do takiej twórczości.

Przeszukałam wtedy Intenet wpisując „prostokątne klocki drewniane” i nic, poniosłam porażkę, co sprawiło we mnie dużą frustrację.
Lata później, już po naszej przeprowadzce do Warszawy, zapisałam chłopców na tydzień półkolonii, które prowadził lokalny dom kultury. W tych zajęciach brała udział grupka zaprzyjaźnionych z moimi chłopcami dzieci z edukacji domowej. Kiedy odbierając je po całym dniu, pytałam, co im się najbardziej podobało, słyszałam zawsze tę samą odpowiedź:

– KLOCKI!!!

Na początku nie wiedziałam, o co im chodzi, więc pewnego dnia poszłam przekonać się na własne oczy, co tak zachwyca te moje dzieciaki. Okazało się, że jednymi z zajęć w programie było budowanie z klocków w pustej salce wyposażonej jedynie w tysiące drewnianych prostokątów. Był to pokój niesamowitej, dziecięcej twórczości i kreatywności, w którym realizowały swoje pomysły. Nagranie z tych półkolonii jest do dzisiaj dostępne na profilu fejsbukowym (swoją drogą świetnie działającego) Domu Kultury Kadr.

 

Ten filmik tłumaczy idealnie fenomen tych klocków, które pozornie tylko mogą wydawać się mało interesujące. Po tych półkoloniach, we współpracy ze szkołą, do której moi chłopcy byli zapisani, zamówiliśmy zestaw klocków dla dzieci z edukacji domowej. Stały się one ich ulubioną zabawką. Od tej pory stale towarzyszyły moim chłopcom w zabawie z innymi dziećmi, najczęściej budowali z nich bazy wojskowe, w których rozstawiali zestawy żołnierzyków.

Jednak od tego roku nie mamy już zajęć edukacji domowej i Daniel pamiętając o bardzo lubianych przez siebie klockach, zaczął mnie prosić, żebym mu je kupiła do zabawy w domu. I tutaj nastąpił kolejny, miły zbieg okoliczności. W tym samym czasie dostałam zapytanie o możliwość współpracy ze sklepem Dobrezabawki.com. Ponieważ otrzymuję takich propozycji sporo, sama natomiast staram się nie „zagracać” naszego domu i bloga dużą ilością rzeczy krzyczących zza białego ekranu „kup mnie, kup mnie”, a następnie znikających w stertach zabawek poupychanych na półkach i w skrzyniach dziecięcego pokoju, z dystansem zajrzałam na stronę sklepu. Dosyć skrupulatnie przejrzałam jego asortyment i wtedy ujrzałam klocki, które od lat nam towarzyszą, a które były na naszej liście rzeczy, które CHCEMY. Dobrezabawki.com okazał się sklepem z naprawdę dobrymi zabawkami i w ten oto sposób stał się partnerem dzisiejszego wpisu :)

Klocki Maple stwarzają niezliczone możliwości tworzenia. Świetnie rozwijają wyobraźnię, kreatywność, zmysł przestrzenny, zdolności konstrukcyjne. Mogą być wspaniałym sposobem na rodzinne spędzanie czasu (gwarantuję, że nie tylko dzieci, ale i Wy się wciągniecie), jak również niezwykle rozwijającą rozrywką dla grupy dzieci np. w świetlicy. Pokazałam Wam przykład z półkolonii, w których moi chłopcy brali udział, genialnie sprawdziły się również na zajęciach dla dzieci z edukacji domowej. Zawsze doprowadzały do pracy w grupie i współpracy między nimi.

drewniane klocki maple - klockologia - klocki dla dzieci

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple
drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

Klocki Maple – podstawowe informacje

To teraz trochę podstawowych informacji o tej genialnej zabawce :) Klocki Mapel to drewniane prostokąty o jednolitej wielkości, wykonane z klonu, z wielką precyzją i dokładnością. I tu muszę to podkreślić, są one naprawdę bardzo wysokiej jakości, gładziutkie, równo wycięte, miłe w dotyku, lekkie, naturalne (bez farb i lakierów) oraz mocne – trudno jest zepsuć takiego klocka. Jakość wykonania, brak nierówności sprawia, że można stworzyć z nich mocno skomplikowane konstrukcje, które wbrew pozorom są stabilne. Widoczny na zdjęciach powyżej Pałac Kultury stał u nas przez jakiś tydzień. Pewnego dnia odwiedzający nas dwulatek wpadł do pokoju chłopców i strącił kilka klocków, jednak budowla nie runęła, udało nam się ją uratować. Będziecie zaskoczeni przyczepnością tych klocków i stabilnością konstrukcji.

My mamy skrzynię z klockami w ilości 500 sztuk. Dostępne są różne rozmiary zestawów, jak również różne rodzaje opakowań od drewnianej skrzyni, po kartonowe pudełko lub lniany worek. Wszystkie zestawy znajdziecie TUTAJ.

Dużą zaletą jest estetyka samego opakowania, które pięknie się prezentuje. Do zestawu dołączony jest katalog pomysłów na budowle (bez instrukcji krok po kroku). Bardzo pomocną informacją w katalogu jest liczba klocków potrzebnych do stworzenia poszczególnych konstrukcji.

klocki maple

klocki dla dzieci maple


Czym charakteryzują się dobre zabawki dla dzieci? KONKURS

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do zakupu ekologicznych klocków, (mówię o tym bez zahamowań, uważam, że jest to produkt niezwykle wartościowy dla rozwoju dziecka).  A wraz z moim dzisiejszym partnerem: sklepem Dobrezabawki.com, przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać zestaw klocków Maple.

W pytaniu konkursowym chcę Was zapytać o to, czym waszym zdaniem powinny się charakteryzować dobre zabawki dla dzieci?

drewniane klocki maple

 • Z odpowiedzi zostanie wyłonionych kolejno 3 laureatów, z których każdy otrzyma po jednej nagrodzie.
 1. zwycięzca – nagroda nr 1 – zestaw klocków Maple skrzynia 200 sztuk
 2. zwycięzca – nagroda nr 2 – drewniana mapa Europy
 3. zwycięzca – nagroda nr 3 – drewniana układanka motylek
 • Odpowiedzi proszę zamieszczać w komentarzu pod postem na blogu. 3 najciekawsze moim zdaniem odpowiedzi (można podać również przykłady) nagrodzimy zabawkami dla dzieciaków :)
 • Konkurs startuje z momentem opublikowania wpisu i trwa do dnia 7 listopada 2017 r., do północy.
 • Zwycięzców konkursu wybiera na podstawie subiektywnej oceny :) jednoosobowa komisja w postaci mojej osoby :)
 • Zwycięzcy mają 7 dni na zgłoszenie się do organizatora konkursu na adres: dzieciakiwdomu@hotmail.com i podanie swoich danych adresowych w celu przesłania nagrody. Jeżeli w ciągu 7 dni nie będzie kontaktu ze strony zwycięzcy, ze zgłoszeń konkursowych zostanie wyłoniony kolejny laureat.
 • Poprzez wzięcie udziału w konkursie, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu.

Będzie nam miło, jeżeli polubicie nasze profile na Facebooku: DobreZabawki.com oraz Dzieciaki w domu

 

POWODZENIA!!!


WYNIKI KONKURSU

Moi drodzy, za każdym razem, kiedy przygotowuję dla Was konkurs, buzia mi się uśmiecha i serducho raduje, że będę mogła rozdać naprawdę fajne nagrody dla Waszych dzieciaków. Potem jednak, już przy wybieraniu zwycięzcy, przychodzi refleksja i właściwie… żałuję że w góle zaczęłam, dociera do mnie, że jestem zmuszona wybrać tylko … 3 w tym przypadku odpowiedzi.

Wybrałam 6 z nadesłanych przez Was odpowiedzi, które poruszyły moje serducho. I nad tymi sześcioma siedziałam godzinę, gapiąc się w nie i prowadząc wewnętrzy dialog, w którym udowadniałam sobie, dlaczego każda kolejna nie zasługuje na to, by ją odrzucić. Nie byłam w stanie się zdecydować. Więc napisałam 6 numerków  i losowałam … inaczej nie umiałam :)

Nagroda numer 1 – skrzynia klocków Maple Blocks wędruje do Beaty Kazuła.

Nagroda numer 2 – mapa Europy wędruje do Teresy Jaromin.

Nagroda numer 3 – puzzle motylki wędrują do Eweliny Guz

Zwycięzcom gratuluję!!! Proszę Was o kontakt (podajcie proszę w mejlu adres do wysyłki) na email: dzieciakiwdomu@hotmail.com

Wszystkim uczestnikom konkursu BARDZO DZIĘKUJĘ za udział i piękne odpowiedzi, a najbardziej za to, że ze mną jesteście i na karty bloga zaglądacie.

Pozdrawiam Was ciepło

Angelika


 

Zadałam Wam pytanie, ale również sama przy okazji przeglądania sklepu Dobrezabawki.com, podjęłam się trudu odpowiedzenia na nie i wyboru propozycji, które moim zdaniem spełniają warunki dobrej zabawki dla dzieci.

Według mnie dobra zabawka to taka, która zainteresuje dziecko na dłużej niż tylko 5 minut, do której będzie ono wracać wiele razy i która sprawi mu dużo frajdy z zabawy. Dobra zabawka będzie bawić i jednocześnie edukować i wspierać proces rozwoju dziecka. Dobra zabawka to również taka, która pozwoli spalić ogrom dziecięcej energii i nie zawsze kosztuje rodzica majątek.

Jako moje typy polecam:

 1. Mapa Europy – genialna do nauki przez zabawę, a cena to tylko 30 zł
 2. Kulodrom – jedna z zabawek, która w naszym domu zawsze potrafiła zająć zarówno moje dzieci jak i gości oraz dostarczyć dużo rozrywki.
 3. Układanka motylki – świetna dla małych dzieci, a przy okazji można uczyć się kolorów i układania od najmniejszego do największego elementu.
 4. Zegar – ten model pokazuje minuty oraz godziny na dwa sposoby, dlatego jest moim zdaniem idealny do nauki, a cena bardzo atrakcyjna (13 zł).
 5. Dźwig – dla chłopców taka zabawka to raj :)
 6. Sorter – popularna zabawka dla maluchów, a taki model dodatkowo uczy kolorów i 3 podstawowych kształtów.
 7. Rowerek biegowy – uważam, że każdy 2-4 latek powinien go mieć, pisałam o tym TUTAJ.
 8. Drewniana kolejka – dzieci, a szczególnie chłopcy uwielbiają kolejki, jeżeli w nią zainwestujecie, będzie zabawką na lata długich godzin zabawy. Nasza kolejka drewniana powęrdrowała w tym roku do dwuletniego kuzyna chłopców, który ją uwielbia.
 9. Waga – będzie rozwijać dziecięcą ciekawość świata, chęć do eksperymentowania i oczywiście uczyć.
 10. Kasa sklepowa – jak dla mnie gadżet, który w każdym dziecięcym pokoju powinien się znaleźć, bo które dziecko nie bawi się w sklep?

dobre zabawki dla dzieci


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcia :)

maple blocks - drewniane klocki dla dzieci                     maple blocks - drewniane klocki dla dzieci

Moi drodzy, mam nadzieję, że dzisiejszy wpis był dla Was porządną dawką inspiracji :) Czekam na Wasze odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Pozdrawiam ciepło!

Angelika

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

24 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna Kowalska
Anna Kowalska
6 lat temu

Dobra zabawka, dobra zabawka….Po sześciu latach bycia mamą przerobiłam wiele zabawek, które z nich były dobre? Mam dwa typy i żeby ktoś nie zrozumiał mnie źle kocham moją córkę i chętnie spędzam z nią czas, ale ileż razy można ożywiać i animować ludziki Lego Friends albo zamawiać kawę w domowej kawiarence. Teraz do rzeczy dobra zabawka to taka, która bawi i mnie i moją córkę albo taka którą ona bawi się sama i nie potrzebuje przy tym mojej obecności.
Pozdrawiam serdecznie
Ania

Paulina Nawrocka
Paulina Nawrocka
6 lat temu

Dobra zabawka powinna być jak mama: blyskać kreatywnością gdy wieje nudą, wywoływać uśmiech na twarzy podczas zabawy, być niezniszczalną, uczyć, bawić i wspierać rozwój aby zawsze chciało się nią/z nią bawić.

Ania Kor
Ania Kor
6 lat temu

Dobra zabawka to taka, którą pamięta się całe życie, z rozrzewnieniem przypominając sobie piękne chwile dzieciństwa

Dominika
Dominika
6 lat temu

Dobre zabawki dla dzieci to dla mnie te, które pozostawiają miejsce na wyobraźnie i kreatywność naszych maluchów i starszaków :-) Które pozwalają stworzyć mnóstwo kombinacji a dzięki temu można się nimi bawić, bawić i jeszcze raz bawić. To zabawka do indywidualnego majsterkowania w kącie swojego pokoju jak i wspólnej wielkiej rodzinnej zabawy na środku salonu. Dobra zabawka to zabawka, którą wyszperają ze strychu moje (przyszłe) wnuki i… zabawa zacznie się na nowo ;-)

Pozdrawiam serdecznie,
Dominika-mama dwójki maluchów

Monika Flok
Monika Flok
6 lat temu

hm..dobra zabawka to przede wszystkim mocna,trwała i bezpieczna.U nas dobre zabawki poznajemy po tym jak dziewczynki bawia sie nimi bez końca i nie nudza sie czyli powinna miec wiele funkcji,byc zarazem edukacyjna,manipulacyjna jak i do przytulania.Nie duza by mozna było ja wziaść ze sobą wszedzie -u nas to podstawa.

Monika
Monika
6 lat temu

Trwała, wykonana z dobrych materiałów, z dobrą ceną… W zasadzie można byłoby powtórzyć Twoją odpowiedź na to pytanie. Dla rodzica właśnie tym dobra zabawka się charakteryzuje, wspomaga rozwój, zabawi na dłużej niż 5 minut. Ale biorąc pod uwagę przedszkolaka, który biega w domu dobra zabawka charakteryzuje się tym, że można ją wziąć do łóżka i przytulac do snu- nawet jesli to tylko ludzik lego- dobra jest też taka, ktora ma rysunkach finkcjonuje jako członek rodziny, która razem z nim jedzie na wycieczkę, na spacer czy do lekarza. Dobra będzie też taka, która ma swoje specjalne miejsce wśród innych zabawek- choćby… Czytaj więcej »

Daria Bobrowska
Daria Bobrowska
6 lat temu

Dobra zabawka to taka która jest dobrana odpowiednio do wieku , sprawia radość i frajdę ale też oprocz tego że sie podoba to edukuje :)

Ania Dąbrowska
Ania Dąbrowska
6 lat temu

Mam w domu pieciolatke ktora nie bawi sie zabawkami w sensie zabawek ale za to potrafi basic sie czymkolwiek…godzinami I wlacza w the swoje fabuly 3,5letniego brata.zwykly karton z paczki ktora przyniosl kurier…I NIe ma dzieci…tzn jest swietna tworcza zabawa.I tak od ponad 4 lat.syn z kolei jest bardzo biegajaco-wspinajacy sie I gdyby nie to,ze w naszym mieszkaniu mozna biegac w kolko miedzy pokojem,kuchnia I korytarzem,byloby trudno te jego energies zuzytkowac.czesto pomaga nam w tym hulajnoga,ale najczesciej….tata.z tata bajlepiej sie biega dlugie dystanse,z tata najlepiejsie siluje I przewraca na materacu.take u nas „zabawki” zdaly egzamin.
Ania D.

Ewelina Guz
Ewelina Guz
6 lat temu

dobre zabawki to takie, które: wytrzymają każdą, nawet najbardziej kreatywną eksploatację, potrafią zająć dziecko na chwilę, jak i na cały dzień, potrafią zachwycić dziecko swoim pięknem – i nie mam tu na myśli szaleństwa barw, świateł i dźwięków :), „rosną” razem z naszą pociechą, czyli służą dziecku przez długi okres i rozwijają się razem z nim dając ciągle nowe możliwości do zabawy i nauki, mają nieograniczoną liczbę zastosowań, tak bogatą jak wyobraźnia naszych dzieci, są bezcenne w oczach naszych pociech i niezastąpione prawie jak mama! poniżej przykład takiej zabawki – wykonana wspólnymi siłami całej rodziny tablica manipulacyjna comment image

Alicja Rej
Alicja Rej
6 lat temu

Dobra zabawka to zabawka uniwersalna. Taka, która pozwala dziecku aktywnie tworzyć, a nie tylko odtwarzać. Jak kartonowe pudło które może być pociagiem, ekranem telewizora, skrzynią skarbów lub statkiem kosmicznym. Jak klocki, które są jengą, pasem startowym na lotnisku czy jaskinią dinozaura. Kolorowe piłeczki będące lawiną, ładunkiem dla wywrotki czy pociskami armatnimi. To coś co dziecko może odkrywać za każdym razem na nowo, rozwijajac przy tym swoje umiejętności kreatywnego myślenia.

Beata Gut
Beata Gut
6 lat temu

Zabawki otaczają mnie nieustannie w domu i pracy. Jako młoda mama i nauczycielka widziałam i testowałam juz wiele. Dobra zabawka musi mieć:
A) ponadczasowe i ponadpokoleniowe zastosowanie – dobra zabawka wciąga dzieci i dorosłych,
B) estetyczny i skromny wygląd – w prostocie siła (udowadniają to drewniane zabawki),
C) wartość edukacyjną – w czasie zabawy dzieci uczą się więcej niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić,
D) dobra zabawka musi po prostu bawić, wywoływać szczery uśmiech na tych piękny małych twarzach – najlepsze są te, z którymi dziecko nie chce rozstać się przez długie lata i traktuje jako szczególny skarb.

Agata Dominik
Agata Dominik
6 lat temu

D uzo mozliwosci : zabawka ktora mozna bawic sie nieszablonowo, lubimy takie zabawki gdzie przestawiajac element budujemy cos nowego ( np Cuboro albo kulodrom Haba, tory Brio ) a wszystko nadal dziala tylko troche inaczej, metoda prob i bledow to naprawde najlepsza nauka. Klocki Maple tez mozna dowolnie ukladac wiec spelniaja to kryterium! O gromna ilosc elementow do wyboru: w zaleznosci od potrzeb. Moze to byc po prostu wiecej tych samych elementow lub rozne nowe czesci ( tak rozszerzamy Geomaga). Zestawy, ktore mamy, mozna kupowac elastycznie, gdy pojawia sie nowy pomysl, widzac budowle klockow Maple trzeba jedynie martwic sie o… Czytaj więcej »

Ewa Wojcik
Ewa Wojcik
6 lat temu

Moim zdaniem dobra zabawka to zabawka uniwersalna taka która daje możliwość wielokrotnego użycia w różnych kombinacjach.To zabawka która łączy pokolenia np.tatę i dzieci.Zabawka do Której się wraca, to taka która daje możliwość kreatywnego myślenia i pobudza wyobraźnię, taka gdzie trójka moich dzieci może korzystać z niej razem.Dla nas są to np.klocki lego dzieciaki spędzają mnóstwo czasu razem na podłodze budując sobie różne konstrukcje a najlepsza zabawa jest wtedy kiedy tata leży z nimi na dywanie i budują razem.Lubimy też klocki magnetyczne szczególnie najmłodszy czekolatek.Fajnie byłoby spróbować czegoś nowego.Pozdrawiamy

Karolina
Karolina
6 lat temu

Dobra zabawka to taka, która wyzwala kreatywność a także działa na różne zmysły dziecka. Dobra zabawka to często nie zabawka – to błoto którym można się pobrudzić, to trawa po której można biegać, to przyprawy które śmiesznie pachną i można je rozsypać po całej kuchni. Dobre zabawki to np. szyszki, liście, kamienie, woda, piasek…. można z nich wyczarować i prace plastyczne i pomoce do nauki matematyki.

Jednak najlepszą zabawka na świecie jest…… rodzic. Nic nie da dziecku tyle radości ile nasz czas mu poświęcony

comment image

Joanna Janista
Joanna Janista
6 lat temu

Moje najwspanialsze zabawki to „prawdziwe” naczynia (z ceramiki lub metalu), w których gotowałam zupę z posiekanej trawy, jarzębiny, liści z dodatkiem piasku. Do tego potrzebowałam kilka cegieł lub drewnianych kloców i deskę do aranżacji mojej „najprawdziwszej” kuchni. Namiastka moich marzeń o prowadzeniu domu… :) Uwielbiam zapach ziemi, świeżo zerwanych liści, wiatru – zawsze przywołują najlepsze wspomnienia. Do wcielania się w rolę mamy niezbędna była lalka-niemowlę, kołyska i wózek. Teraz jestem mamą dwóch chłopców i dziewczynki. Oto ich najukochańsze zabawki: – drewniana kolejka. Synowie są budowniczymi, maszynistami, ładowaczami towarów, drużnikami itd… Drewniana kolejka jest niezniszczalna i ciągle rośnie. – klocki domino.… Czytaj więcej »

Wiola
Wiola
6 lat temu

Co to jest dobra zabawka? Czy to lala lub huśtawka? Każde dziecko o tym wie, co zabawką dobrą się zwie! Każda zabawka musi egzamin zdać, by najlepszą dla dziecka się stać. A co to są za egzaminy? W rękach dziecka spędzone godziny. Nie jedna, nie dwie, nie dziesięć, ale osiem tysięcy czterdzieści dziewięć! Taka zabawka musi być nieoczywista, a także nieprzewidywalna i może… nierzeczywista? Każdy pamięta na pewno, że zabawy sedno, to stworzyć „coś z niczego”, i bawić się do upadłego! Zabawka na pierwszy rzut oka, zabawką nie musi być, by magiczne właściwości w sobie kryć! Wiadomo, że każde dziecko… Czytaj więcej »

Agata Dmowska
Agata Dmowska
6 lat temu

Z punktu widzenia rodzica dobre zabawki, to takie, które długo dają radość dzieciom. Mogą służyć wiele miesięcy, nawet lat i przy każdej zabawie pozwalają dzieciom (i dorosłym ;)) odkrywać nowe możliwości. Taka zabawka, wiadomo, musi się cechować dobrą jakością i trwałością, tak by mogła być „testowana” na wiele sposobów. Super, jeśli zabawka swoją cechą pozwala na spędzenie czasu z rodzicem. Przede wszystkim jednak, powinna sprawiać radość dzieciom, bo po to właśnie są zabawki! :D W naszym przypadku idealnie do tych cech pasuje „domowy sklep”. Wybieranie, pakowanie, zakupy, zapłata – niby ta sama zabawka, ale ciągle nowe pomysły ;)

Beata Kazuła
Beata Kazuła
6 lat temu

Chyba nie będę oryginalna… Czym charakteryzuje się dobra zabawka? Myślę ze tym iż jest dostosowana do potrzeb Dziecka na danym etapie – wieku, rozwoju i zainteresowań. Wymaga to od nas rodziców bycia uważnym i otwartym w stosunku do Dziecka i jego pomysłów powiedzmy sobie szczerze… Dobrą zabawką w ostatnim czasie u nas jest patyk (tak, wiem nie można kupić go w sklepie i ciągle wisi nad nim widmo ofiary z wybitym okiem… ). Patyk można trzymać w dłoni, szurać nim po ziemi, ścianie budynku; wśród opadniętych jesiennych liści czy klasycznie „pisać” na piasku czy ozdabiać nim kopce…. Albo zanurzać w… Czytaj więcej »

Izabela Jankowska
Izabela Jankowska
6 lat temu

Jako nauczyciel obserwuję co dzieci lubią, co sprawia im przyjemność i rozwija w sposób lepszy niż interaktywne zabawki które są w tej chwili bardzo popularne i ogólnodostępne. Moim zdaniem, dobre zabawki charakteryzują się przede wszystkim prostotą w wykonaniu, co pozwala manipulować nimi w sposób, który dziecko sobie wymyśli, co również bardzo działa na wyobraźnię. Oprócz prostoty liczy się solidność wykonania, ponieważ jak wiadomo dzieci lubią testować na ile wytrzymałe są zabawki :) zabawka ma przede wszystkim wszechstronnie rozwijać i gdybym wygrala klocki, podarowalabyn moim dzieciakom żeby sprawić im jeszcze więcej frajdy, ponieważ uczę je cieszyć się z rzeczy prostych, a… Czytaj więcej »

Teresa Jaromin
Teresa Jaromin
6 lat temu

Dobra zabawka, każdy to wie,
każde dziecięce serce skradnie.
Śnić o niej będą mali i duzi
zarówno w domu, jak i w podróży,
Emocji dobrych morze wam da,
złość też ukoić jej się uda,
I jeśli smutno i jeśli nuda,
rozweselić każdego jej się uda.
Wtedy gdy słońce, wtedy gdy deszcz
przyjacielem dziecka na zawsze jest.
Nie zdoła zniszczyć jej byle co,
wszak ma charakter, że ło ho ho…

Malwina Matyjewicz
Malwina Matyjewicz
6 lat temu

Dobra zabawka powinna rozwijać kreatywność, spontaniczność i podnosić poczucie własnej wartości. Powinna być wykonana z naturalnych materiałów i jak najmniej kolorów, które rozpraszają i odwracają uwagę dzieci. Powinna też dawać radość z tworzenia. Powinna być możliwość wykorzystywanie tejże zabawki na różne sposoby, w różnych sytuacjach. Powinna rozwijać dziecko.

Angelika Booher
6 lat temu

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w konkursie, wyniki opublikuję w poniedziałek po południu. Pozdrawiam ciepło!

Monika Flok
Monika Flok
6 lat temu

:)

Ania Dąbrowska
Ania Dąbrowska
6 lat temu

Gratulacje DLA zwyciezcow!

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

24
0
Would love your thoughts, please comment.x