Home ZabawyDla 1,2, 3latków Tablica z nakrętek
tablica z nakrętek - kreatywna zabawa

Tablica z nakrętek

3 komentarze

Czasami ze śmieci może powstać świetna zabawka, jak np. tablica z nakrętek. Zabawa taką tablicą będzie dla malucha świetnym ćwiczeniem małej motoryki.

Potrzebne będą: kawałek tektury, powycinane zamknięcia po kartonach i butelkach, klej na gorąco

Powoli staję się kolekcjonerką śmieci, bo po co wyrzucać butelki, pudełka, rolki, nakrętki, kartony, …. śmieci, kiedy można wykorzystać je do naszych kreatywnych zabaw. W związku z powyższym zaczyna mi w domu brakować miejsca, materiały do prac poupychane są w każdym zakamarku naszego mieszkania, ale … to już temat na inną okazję :).

Dzisiaj mam dla Was pomysł na prostą tablicę ćwiczącą małą motorykę i sztukę zakręcania i odkręcania nakrętek. Wystarczy powycinać zamknięcia z opakowań spożywczych takich jak butelki i kartony po sokach i poprzyklejać je klejem na gorąco na kawałku kartonu. W ten oto sposób powstała zabawa, która jest świetnym ćwiczeniem dla małych rączek. Gwarantuję, że nawet pięcio- i sześciolatki się nią zainteresują :), a młodsze dzieci będą często do niej wracać.

tablica z nakrętek - kreatywna zabawa
tablica z nakrętek - kreatywna zabawa
tablica z nakrętek - kreatywna zabawa
tablica z nakrętek - kreatywna zabawa

zobacz

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Ania - TygrysiakiAngelika BooherMamarak Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mamarak
Gość

O nie! To jest genialne! Musimy taką zrobić. Pierwszy Towarzysz uwielbia zakręcać i odkręcać. Zwykle wyciąga mi wszystkie plastikowe butelki i kartony po sokach z kosza i rozrzuca je po całej kuchni (nie mówiąc już o spijaniu resztek, które nie zawsze są świeże…). Może to rozwiąże problem :)

Angelika Booher
Gość

Cieszę się, że się przyda :)

Ania - Tygrysiaki
Gość

Takie śmieci to ja też mogę zacząć kolekcjonować ;)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej