Home Zabawyinspiracje na lato Polne kwiaty – tworzymy lodowe obrazy i kompozycje w wodzie
lodowe obrazy z polnych kwiatów - zabawa dla dzieci

Polne kwiaty – tworzymy lodowe obrazy i kompozycje w wodzie

4 komentarze

To będzie jedna z ostatnich letnich propozycji zabaw, bo wrzesień tuż tuż. Zachęcamy Was do letniego spaceru z dziećmi, aby nazbierać polnych kwiatów, z których później można zrobić piękne obrazy – u nas obrazy wodne i lodowe.

Potrzebne będą:

  • polne kwiaty,
  • woda,
  • miska,
  • dosyć płaskie pudełka (u nas po ptasim mleczku),
  • nożyczki

Podczas jednego ze spacerów uzbieraliśmy z chłopcami piękny bukiet polnych kwiatów, którymi udekorowaliśmy nasz balkon, a następnie rozpoczęliśmy zabawę. Najpierw poucinaliśmy same łebki kwiatków, powkładaliśmy do miski z wodą i obserwowaliśmy tworzące się coraz to nowsze piękne kompozycje.
Następnie chłopcy nalali wodę do małych pudełek po ptasim mleczku Milki i udekorowali je kwiatkami. Na koniec ostrożnie włożyliśmy pudełka do zamrażalnika. Kolejnego dnia podziwialiśmy nasze piękne lodowo – kwiatowe obrazy. Oczywiście obrazy były dosyć krótkotrwałe jednak sam proces tworzenia i te krótkie chwile zachwytu warte były naszej pracy. Wbrew pozorom nie jest to zabawa tylko dla dziewczynek :) moi chłopcy świetnie się bawili i następnego dnia z niecierpliwością czekali na swoje obrazy.

Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

ice flower art for kids

5 1 vote
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AgaMamaDusi
9 lat temu

Fajny pomysł na zabawę gdy lato pomału odchodzi :)

Angelika Booher
9 lat temu
Reply to  AgaMamaDusi

Dzięki, dzisiaj jeszcze sprawdzałam na spacerze u nas kwiatków nadal pełno, więc jeszcze nie jest za późno :)

Joanna
9 lat temu

Och, gdybym tylko miała dostatecznie dużo miejsca w zamrażarce zaraz ukradłabym pomysł. A tak to na razie zapisuję sobie do wykorzystania w przyszłości.

Angelika Booher
9 lat temu
Reply to  Joanna

No my też musielismy wygospodarować miejsce w zamrażalniku, ale udało się :)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

4
0
Would love your thoughts, please comment.x