Home Zabawygry DIY Kółko i krzyżyk z kamieni – gra dla dzieci DIY
kamienne kółko i krzyżyk - gra dla dzieci DIY

Kółko i krzyżyk z kamieni – gra dla dzieci DIY

9 komentarzy

Dzieci często przynoszą ze spacerów (które u nas ostatnio były tematem przewodnim) zebrane skarby, jak np. kamienie. Dzisiaj pomysł na to, jak w kreatywny sposób zrobić wszystkim znaną grę – kółko i krzyżyk, właśnie z kamieni.

Potrzebne będą:

  • kamienie,
  • farby,
  • pędzelek,
  • marker,
  • kartka papieru

Jednym z Allanka ulubionych zajęć jest malowanie przyniesionych ze spaceru kamieni. Postanowiłam zrobić z nich grę – kółko i krzyżyk. Mój synek jest jeszcze na nią za mały, ale cieszył się ze wspólnie spędzonego czasu na jej wykonaniu. A kiedy przychodzą do nas w odwiedziny starsze dzieci, jak Daniel i Samuel, chętnie z niej korzystają.
Wykonanie jest bardzo proste: najpierw pomalowalismy farbą kamienie, a nastepnie czarnym markerem narysowałam na nich kółka i krzyżyki. Planszę zrobiłam ze zwykłej kartki papieru.

A na naszym blogu znajdziecie wiele innych, ciekawych i kreatywnych propozycji gier do wykonania wspólnie z dziećmi: dźwiękowe memory, gra w kolory, kinderkowe kurczaki, gra zręcznościowa.

K.
Kółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposób


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

kolko i krzyzyk z kamieni - zabawa dla dzieci                kolko i krzyzyk z kamieni - zabawa dla dzieci

 

Jeżeli ten post był dla Ciebie inspiracją, będzie mi miło, jeśli podzielisz się nim z innymi lub zostawisz komentarz poniżej. Dziękuję!

Ściskam! 

Angelika

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka M
9 lat temu

Ale fajnie wyszło :)

Angelika Booher
9 lat temu
Reply to  Agnieszka M

Nam też się podoba :), dzięki!!!

entomka
9 lat temu

Z podobnym pomysłem spotkałam się jyz wcześniej ale ta niebieska odsłona tej gry jest tsk optymistyczna że jutro w podobnej tonacji zamierzam stworzyć z Młodym :)

Angelika Booher
9 lat temu
Reply to  entomka

To znaczy, że nawet znane pomysły fajnie przedstawione potrafią zachęcić – to znowu zachęca nas :). Generalnie nie unikamy wykorzystania znanych pomysłów, bo chcemy stworzyć tu bazę pomysłów zarówno tych znanych, jak i nieznanych, naszych autorskich:).

Joanna
9 lat temu

A akie farby używasz? Jak z trwałością?

Angelika Booher
9 lat temu
Reply to  Joanna

Do malowania kamieni używamy zwykłych farb plakatowych i kiedy Allanek się nimi bawi, to czasami farba odpryskuje, natomiast do kamieni użytych w tej grze wykorzystałam farbę plakatową Ecola przypadkowo kupioną w sklepie plastycznym, jest ona lepszej jakości, ale tymi kamieniami Allanek się mniej bawił, ponieważ są przeznaczone do gry :), więc wytrzymałość farby była mało testowana :).

Agnieszka Jakiel
9 lat temu

Angelika, świetny pomysł i świetny blog. Zostaję Waszą fanką:) Jutro robimy kamyczki. Pozdrawiam serdecznie.

Angelika Booher
9 lat temu

Agnieszka wielkie dzięki :), ja też będę do was zaglądać :).

www.karolowamama.blogspot.com
www.karolowamama.blogspot.com
7 lat temu

My dawno temu robiliśmy taką wersję:
http://karolowamama.blogspot.com/2013/06/koko-i-krzyzyk.html?q=k%C3%B3%C5%82ko+krzy%C5%BCyk
do tej pory ją mamy, często w nią gramy:D

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

9
0
Would love your thoughts, please comment.x