Home ZabawyDla 1,2, 3latków Zabawy z kolorowym ryżem
zabawa kolorowym ryżem

Zabawy z kolorowym ryżem

5 komentarzy

Dziś będzie o jednej z ulubionych zabaw dzieci – zabawie kolorowym ryżem!

Potrzebne będą: ryż, barwniki spożywcze, spirytus, tektura, klej, szklana ozdobna butelka, taca

Kolorowym ryżem bawił się dziś Allanek. Najpierw robiliśmy magiczne obrazki. Namalowałam na tekturkach klejem serduszko, słoneczko i chmurkę, a Allan wysypywał na to ryż. Jego zdziwienie i radość były ogromne, gdy po podniesieniu kartki, mógł zobaczyć obrazki. Potem na rozsypanym ryżu malowaliśmy paluszkiem różne kształty (koło, kwadrat, trójkąt i oczywiście mama musiała narysować autobus). Przesypywanie i przekładanie to jedno z ulubionych zajęć mojego synka, dlatego zaproponowałam, żeby nasypał ryż do butelki. Myślałam, że będzie robił to paluszkami, ale Allanek zdecydowanie wolał łyżeczką. Z pomocą mamy powstała butelka pełna kolorów tęczy. Na koniec Allan chciał wymieszać cały ryż, przesypywał go z miski do miski, z miski do kubka, kubkiem do miski i łyżeczką do kubka. Ryż był wszędzie, ale za to zabawa niesamowita. :) !!! Jak przygotować ryż: Odrobinę barwnika rozpuszczamy w wodzie i dodajemy kilka kropel spirytusu, po to aby ryż nie brudził rączek podczas zabawy. Do tak przygotowanych barwników wsypujemy ryż i czekamy około 30 minut, aż nabierze pięknych kolorów. Na koniec trzeba ryż bardzo dobrze wysuszyć, najlepiej całą noc. Dla starszych dzieci takich jak Samuel i Daniel, już samo barwienie ryżu jest świetną zabawą.

Warto wiedzieć: Taka zabawa wspaniale rozwija kreatywność u dzieci. Dziś ćwiczyliśmy motorykę małą (sprawność manualną). Przesypywanie i zbieranie ziarenek ryżu było nie lada wyzwaniem. Doskonaliliśmy koncentrację, uwagę oraz kształtowaliśmy cierpliwość. Utrwalaliśmy również kolory.

K.
kolorowy ryż - kreatywna zabawa dla dziecikolorowy ryż - kreatywna zabawa dla dziecikolorowy ryż - kreatywna zabawa dla dziecikolorowy ryż - kreatywna zabawa dla dziecikolorowy ryż - kreatywna zabawa dla dziecikolorowy ryż - kreatywna zabawa dla dziecikolorowy ryż - kreatywna zabawa dla dziecikolorowy ryż - kreatywna zabawa dla dziecikolorowy ryż - kreatywna zabawa dla dziecikolorowy ryż - kreatywna zabawa dla dzieci

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusia Sosnowska-Burki

Bardzo fajny pomysł! A jaki barwnik jest potrzebny?

Karolina Frejer
10 lat temu

Użyłam barwniki spożywcze, które można kupić przez internet, na Allegro, w innych sklepach trudno je dostać, kosztują ok. jeden – trzy złote za jeden kolor w proszku, najlepiej kupić trzy podstawowe kolory. Zamiast barwników można użyć bibuły. Życzę udanej zabawy:)

Mama po raz pierwszy...

Genialny pomysł! Na pewno skorzystam! :)

Julkowy Świat
10 lat temu

My też uwielbiamy kolorowy ryż. Zapraszamy do nas.

Amelia Kacprzak
Amelia Kacprzak
7 lat temu

barwnik płynny był użyty?

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

5
0
Would love your thoughts, please comment.x