Home Zabawyinspiracje na lato Arbuz – pomysły na prace plastyczne i plastelinowe zabawy dla dzieci
tęcza z łupiny arbuza - praca plastyczna dla dzieci

Arbuz – pomysły na prace plastyczne i plastelinowe zabawy dla dzieci

1 komentarz

Pora zakończyć już nasz tydzień zabaw z arbuzem. Dzisiaj, jako ostatnie pokarzemy propozycje prac plastycznych z motywem arbuza. Za oknem szaro i ponuro, postanowiłyśmy więc do dzisiejszego dnia wprowadzić kolory tęczy.

Potrzebne będą:

  • łupina arbuza,
  • pestki arbuza,
  • farby, pędzelki,
  • plastelina, blok,
  • szablon arbuza

Dziś spełnialiśmy się artystycznie. Najpierw pokroiłyśmy arbuza na sześć cienkich plastrów i zorganizowałyśmy zawody, kto najdokładniej zje czerwoną część owocu. Potem chłopcy malowali farbami każdy plaster innym kolorem (paluszkami i pędzelkami). Na koniec każdy odcisnął swoją pomalowaną łupinę na papierze i w ten sposób powstała nam piękna tęcza.
Kolejną zabawą było wyklejanie plasteliną narysowanego na kartce arbuza. To zadanie dla Daniela i Samuela. Allan w tym czasie lepił z plasteliny czerwone kulki, co zainspirowało chłopców do zrobienia arbuza w 3D. Wkładaliśmy palcami pestki w plastelinę, potem oblepiliśmy naszą kulę na zielono i arbuz gotowy. Wystarczyło go tylko pokroić. Smacznie wygląda prawda?!!! Dajemy Wam gotowy szablon arbuza do wyklejania plasteliną. Zwróćcie też uwagę na plastelinę, ważna jest jej jakość. Dzieci uwielbiają tego typu prace, ale bardzo szybko rezygnują, jeśli plastelina jest zbyt twarda. Z doświadczenia możemy Wam polecić plastelinę firmy Astra albo As (ten sam producent). Do arbuza 3D możecie również wykorzystać ciastolinę.

Warto wiedzieć: Podczas dzisiejszych zabaw ćwiczyliśmy i utrwalaliśmy nazwy podstawowych kolorów. Uczyliśmy się, jak wygląda tęcza. Rozwijaliśmy koordynację wzrokowo – ruchową (wciskanie pestek w plastelinę) oraz oczywiście ćwiczyliśmy sprawność rączek. Takie ćwiczenia są rewelacyjnym przygotowaniem do pisania w przyszłości. Należy pamiętać, że warto jest opisywać dzieciom przedmioty oraz czynności, które w danym momencie wykonujemy. („Arbuz jest duży, czerwony, wilgotny.” „Kroimy arbuza na pół.”) Ma to ogromny wpływ na rozwój słownictwa u dzieci. Ciekawe również jest to, że dziecko 3-4 letnie widzi dany przedmiot jako całość. Ma problem z podzieleniem go na części, dlatego warto z nim porozmawiać o tym, z czego składa się arbuz.

arbuzowe prace plastyczne dla dzieciarbuzowe prace plastyczne dla dzieciarbuzowe prace plastyczne dla dzieciarbuzowe prace plastyczne dla dzieciarbuzowe prace plastyczne dla dzieciarbuzowe prace plastyczne dla dzieciarbuzowe prace plastyczne dla dzieciarbuzowe prace plastyczne dla dzieci

 arbuz - szablon

POBIERZ SZABLON: ARBUZ


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

tęcza z arbuza - pomysł na pracę plastyczną dla dzieci               arbuzowa wyklejanka - zabawa plastyczna dla dzieci

arbuzowa wyklejanka - zabawa z plasteliną dla dzieci

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Monika Flok
Monika Flok
7 lat temu

siwetne Wam wyszło:)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

1
0
Would love your thoughts, please comment.x