Wiosenne drzewka z popcornu

Wiosenne drzewka z popcornu

Mamy wiosnę, wokół mnóstwo pięknie kwitnących drzew, w naszym domu również.

Potrzebne będą:

  • rolki po papierze toaletowym lub po papierowych ręcznikach kuchennych,
  • brązowa i zielona farba,
  • popcorn,
  • klej,
  • pędzelek,
  • nożyczki,
  • kawałek białej tektury

Do wykonania jednego drzewka można wykorzystać dwie rolki po papierze toaletowym, jedną na pień, a drugą na konary. Gdy są już pomalowane i suche, nacinamy jedną z nich tworząc koronę drzewa i wkładamy w drugą. Drugim wariantem jest rolka po papierowych ręcznikach kuchennych. Jest na tyle długa, że wystarczy tylko jedna. My wykorzystaliśmy obydwie opcje.
Naszą pracę zaczęliśmy od pomalowania pni na brązowo. Później, gdy rolki wyschły, chłopcy je przecinali. W międzyczasie Samuel pomalował kawałek tektury zieloną farbą na późniejszą podstawę. Najprzyjemniejszą część pracy było oczywiście przylepianie popcornu ;) Chłopcy maczali go w kleju i przyklejali do konarów. Początkowo myślałam, aby pomalować jeszcze popcorn na jakiś piękny kolor, jednak Danieli i Samuel zgodnie stwierdzili, że wokół naszego domu wszystkie drzewa kwitną na biało, więc nasze też takie zostały :) Na koniec poprzecinaliśmy je troszkę na dole i przykleiliśmy do przygotowanej wcześniej tektury. Wiosenne drzewka nie tylko pięknie wyglądają, ale też pięknie pachną. Zatem nasze spryskaliśmy kwiatowymi perfumami :) Prawdziwa WIOSNA!

Koniecznie obejrzyjcie też nasze drzewko pokryte popcornowym śniegiem.

wiosenne drzewka z popcornu i rolek po papierze toaletowym, kreatywna zabawa dla dzieciwiosenne drzewka z popcornu i rolek po papierze toaletowym, kreatywna zabawa dla dzieciwiosenne drzewka z popcornu i rolek po papierze toaletowym, kreatywna zabawa dla dzieciwiosenne drzewka z popcornu i rolek po papierze toaletowym, kreatywna zabawa dla dzieciwiosenne drzewka z popcornu i rolek po papierze toaletowym, kreatywna zabawa dla dzieci


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcia :)

kwitnace drzewka - praca dla dzieci

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
2Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email