Choinka z nakrętek

Choinka z nakrętek

Święta się skończyły, ale w naszym domu cały czas panuje świąteczny nastrój. Choinka rozświetla nasz salon i jeszcze przez jakiś czas tak pozostanie. nadal bawimy się świątecznie, mając za sobą intensywny czas przygotowań, celebrujemy ten okres w roku.

Potrzebne będą: zielone nakrętki od butelek, kartka papieru, marker, taśma samoprzylepna, koraliki (np. wycięte z łańcucha choinkowego)

Przygotowałam chłopcom do zrobienia choinkę z zielonych nakrętek od butelek. Najpierw Samuel, który uwielbia ciąć nożyczkami, poprzecinał korale, które nam zostały niewykorzystane po ubraniu choinki. Następnie Daniel poprzyklejał nakrętki według numerków na kartkę z bloku technicznego i w ten sposób powstała piękna choinka, którą pozostało już tylko przyozdobić koralikami. Podczas tej czynności chłopcy mieli do dyspozycji pęsetkę. Co myślicie o takim własnoręcznie przygotowanym, ekologicznym craft’cie dla dzieci?

A.
choinka z nakrętek od butelek dla dziecichoinka z nakrętek od butelek dla dziecichoinka z nakrętek od butelek dla dziecichoinka z nakrętek od butelek dla dziecichoinka z nakrętek od butelek dla dziecichoinka z nakrętek od butelek dla dzieci

1 Comment

 • Posted 12/18/2014

  Justyna2793

  Super pomysł :)

Zostaw komentarz