Choinka z nakrętek

Choinka z nakrętek

Święta się skończyły, ale w naszym domu cały czas panuje świąteczny nastrój. Choinka rozświetla nasz salon i jeszcze przez jakiś czas tak pozostanie. nadal bawimy się świątecznie, mając za sobą intensywny czas przygotowań, celebrujemy ten okres w roku.

Potrzebne będą: zielone nakrętki od butelek, kartka papieru, marker, taśma samoprzylepna, koraliki (np. wycięte z łańcucha choinkowego)

Przygotowałam chłopcom do zrobienia choinkę z zielonych nakrętek od butelek. Najpierw Samuel, który uwielbia ciąć nożyczkami, poprzecinał korale, które nam zostały niewykorzystane po ubraniu choinki. Następnie Daniel poprzyklejał nakrętki według numerków na kartkę z bloku technicznego i w ten sposób powstała piękna choinka, którą pozostało już tylko przyozdobić koralikami. Podczas tej czynności chłopcy mieli do dyspozycji pęsetkę. Co myślicie o takim własnoręcznie przygotowanym, ekologicznym craft’cie dla dzieci?

A.
choinka z nakrętek od butelek  dla dziecichoinka z nakrętek od butelek  dla dziecichoinka z nakrętek od butelek  dla dziecichoinka z nakrętek od butelek  dla dziecichoinka z nakrętek od butelek  dla dziecichoinka z nakrętek od butelek  dla dzieci

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
1Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email