Polska flaga – pomysł na zabawę dla dzieci

Polska flaga – pomysł na zabawę dla dzieci

Nadal bawimy się biało – czerwonymi barwami. Tym razem jest to zabawa sensoryczna – przesypywanie ryżu. Wykonaliśmy ozdobne buteleczki z kolorowym ryżem, w barwach polskiej flagi narodowej. Prawda, że fajny pomysł?

Potrzebne będą:

  • ryż
  • mała butelka
  • czerwony barwnik spożywczy lub czerwona bibuła
  • łyżeczka
  • lejek

Chłopcy uwielbiają tego typu zabawę. Buzie im się od razu uśmiechają, gdy tylko zobaczą, co na nich czeka. Wcześniej zabarwiłam połowę ryżu na czerwono. Jak to zrobić, możecie przeczytać TUTAJ. Zadanie chłopcy mieli proste – napełnić butelkę czerwonym ryżem na dole, a na górze białym. Natomiast ja obserwując ich (i robiąc zdjęcia), zachwycałam się tym, jak niesamowicie stymulująca jest ta zabawa. Chłopcy byli bardzo skoncentrowani, ostrożnie nakładali ryż, na zmianę używali łyżeczki i rąk. Jak widzicie ręce dzielnie pracowały, a sama zabawa dostarczała im wielu bodźców dotykowych. Jeżeli nie macie barwników do farbowania ryżu, można użyć bibuły, wystarczy kawałki wrzucić do wody.

Tutaj znajdziecie inne pomysły na wykonanie flagi:

1. Falująca flaga z rolek po papierze toaletowym
2. Flaga z nakrętek po butelkach/ flaga z liczmanów
3. Flaga z patyczków kreatywnych/ z rolki po papierze toaletowym

A.
zabawa sensoryczna przesypywanie ryżu flaga Polskizabawa sensoryczna przesypywanie ryżu flaga polskizabawa sensoryczna przesypywanie ryżu flaga polskizabawa sensoryczna przesypywanie ryżu flaga polski


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

 

flaga polski kreatywnie - zabawa z kolorowym ryżem

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email