Home Zabawygry DIY Liczby parzyste i nieparzyste – pomysł na grę matematyczną
liczby parzyste i nieparzyste - gra dla dzieci

Liczby parzyste i nieparzyste – pomysł na grę matematyczną

1 komentarz

Mam dla Was propozycję gry matematycznej, podczas której dzieci utrwalają sobie rozróżnianie na liczby parzyste i nieparzyste oraz dodawanie w zakresie 1-12.

Potrzebne będą: dwie kredki, dwie kostki do gry, dwie kartki z cyframi, minimum dwóch graczy

Do przeprowadzenia tej gry zainspirowałam się wpisem na blogu: Mamatyka. Moje dzieci, a szczególnie starszy synek Daniel, uwielbiają gry. Są one dużo ciekawszą formą przyswajania danego materiału edukacyjnego niż zwykłe, żmudne ćwiczenia. Oczywiście chłopcy się wciągnęli i przez dwa kolejne dni rozegraliśmy kilka rund. Chłopcy utrwalali sobie dodawanie oraz rozpoznawanie liczb parzystych i nieparzystych.

Cel gry
Zadaniem gracza jest zamalować w rzędzie na kartce wszystkie liczby parzyste (jeśli wylosował parzyste) lub nieparzyste (jeśli wylosował nieparzyste). Wygrywa ten, kto najszybciej zamaluje wszystkie pola swoich liczb.

Przebieg gry
Na początku każdy z graczy musi poprzez rzut kostką lub wylosowanie karteczki: „liczby parzyste” lub „liczby nieparzyste”, wylosować, które liczby będą jego celem w grze.
Gracze po kolei rzucają 2 kostkami, suma wyrzuconych oczek daje liczbę. Jeżeli jest to liczba parzysta, a dany gracz zamalowuje liczby nieparzyste, to traci kolejkę. Jeżeli jest to liczba nieparzysta, którą już ma zamalowaną, to także traci kolejkę. Jeżeli jest to liczba nieparzysta, której pole nie jest jeszcze zamalowane, to może je zamalować.

Jest to ostatni z serii 3 postów dotyczących liczb parzystych i nieparzystych. Zapraszam na dwa pozostałe:
Liczy parzyste i nieparzyste – wprowadzenie
Liczy parzyste i nieparzyste w przyrodzie – zabawy i ćwiczenia

A.

liczby parzyste i nieparzyste - gra dla dzieciliczby parzyste i nieparzyste - gra dla dzieci b1 liczby parzyste i nieparzyste - gra dla dzieci

 

cyfry w kółeczkach - szablon

 

POBIERZ SZABLON

 

4.8 4 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

1
0
Would love your thoughts, please comment.x