Home Zabawyinspiracje jesienne Jesienne mandale
jesienne mandale - kreatywna zabawa dla dzieci

Jesienne mandale

5 komentarzy

Mamy przepiękną, polską, złotą jesień. Dzisiaj kolejny pomysł na to, jak wykorzystać jej skarby do twórczej zabawy – czyli o tym, jak zrobić jesienne mandale.

Potrzebne będą: dary jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki, pestki, noski, klej na gorąco, papierowe talerzyki

W naszym domu cały czas stoi na stole talerz pełen żołędzi, kasztanów, pestek, nosków, szyszek. Tym razem wykorzystaliśmy je, aby wykonać jesienne mandale. Pomysł jest bardzo prosty, a efekty przepiękne. Wystarczy na papierowym talerzyku stworzyć kompozycję z dowolnie dobranych elementów zaczynając od środka do zewnątrz. Do przymocowywania użyłam kleju na gorąco (moi chłopcy doskonale sobie z nim radzą).
Każdy może wykonać kompozycje według własnego uznania, nie ma jednego gotowego wzoru.

Warto wiedzieć: Mandala jest to rysunek, kompozycja wykonana na kole, a swoimi korzeniami sięga do tradycji hinduskiej. Jest to technika plastyczna wykorzystywana w pracy zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Tworzenie mandali ma na celu wyciszenie i uspokojenie, pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji oraz w wyrażaniu emocji. Mandale rozwijają także kreatywność i sprawność manualną u dzieci. Jest to technika chętnie wykorzystywana w edukacji przedszkolnej i szkolnej.
Wiele ciekawych informacji na temat mandali, a szczególnie o ich wykorzystaniu w edukacji oraz gotowe szablony można znaleźć na stronie www.mandale.info.

A.

Jesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieci

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
torty dla dzieci
9 lat temu

wow świetne pomysły na jesienne ozdoby

Angelika Booher
9 lat temu

Dzięki :)

AgaMamaDusi
9 lat temu

Fajne :-) . Jeszcze może jakby na początku pomalować talerzyk to potem byłaby fajna dekoracja ;-)

Angelika Booher
9 lat temu
Reply to  AgaMamaDusi

Pewnie, że można, chociaż mi osobiście na białym najbardziej się podoba :).

Buba Bajdocja
9 lat temu

Cuuuudowne! :-)<br />

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

5
0
Would love your thoughts, please comment.x