Home Zabawy1 rok życia Mata sensoryczna dla niemowlaka
mata sensoryczna dla niemowlaka

Mata sensoryczna dla niemowlaka

0 komentarz

Dzięki prostej, wykonanej przeze mnie macie sensorycznej, Helenka mogła czuć ciekawe faktury, słuchać szeleszczących dźwięków no i oczywiście, jak to niemowlaki mają w zwyczaju, zachwycać się swoimi umiejętnościami. Zobaczcie sami!

Potrzebne będą: igła, nici lub kordonek, nożyczki, materiał (około 130cm/50cm), 2 worki do pieczenia, fasola, mąka ziemniaczana, folia bąbelkowa.

Materiał złożyłam na kształt prostokątu i zszyłam dwie krawędzie, czwartą zostawiłam otwartą. Przeszyłam też przez środek tak, aby uzyskać dwie kieszenie, następnie obydwie wypełniłam folią bąbelkową. W jeden z worków do pieczeia włożyłam fasolę, a w drugi wsypałam mąkę ziemniaczaną i zawiązałam. Pierwszy z nich umieściłam w lewej, a drugi w prawej kieszeni. I gotowe. Teraz Helenka może się bawić! Kieszeni nie zszywałam, małe dziecko nie wyjmie ich zawartości, a my mamy możliwość wymiany „wkładów” np. na soczewicę, fasolę, ziarna siemienia lnianego, piasek.

Warto wiedzieć: Niemowlę pod koniec trzeciego miesiąca życia zaczyna lepiej kontrolować ruch głowy, więc unosi ją coraz wyżej. Spędzając więcej czasu na plecach lub brzuchu samodzielnie decyduje, w którą stronę chce patrzeć. Trzymiesięczne maluszki wyciągają ręce w kierunku przedmiotów, które znajdują się w ich pobliżu i ściskają wszystko, co wpadnie im do ręki. Zabawy z matą sensoryczną dostarczają dziecku wielu bodźców oraz stanowią powód do ćwiczeń mięśni potrzebnych do wykonywania podstawowych ruchów.

M.
Prosta mata sensoryczna dla niemowlakaProsta mata sensoryczna dla niemowlakaProsta mata sensoryczna dla niemowlakaProsta mata sensoryczna dla niemowlakaProsta mata sensoryczna dla niemowlaka

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

0
Would love your thoughts, please comment.x