Home Zabawy Rozpoznajemy drzewo po jego liściu – zielnik
zielnik -praca dla dzieci

Rozpoznajemy drzewo po jego liściu – zielnik

8 komentarzy

Okazało się, że rozpoznać drzewo podczas spaceru, a w domu na podstawie samego liścia, to dwie różne sprawy. Dlatego stworzyliśmy wspólnie zielnik z liściami drzew i uczyliśmy się je rozpoznawać, także przy pomocy szablonów i kart pracy. Oczywiście była to kreatywna zabawa, przy której nauka to czysta przyjemność. :)

Potrzebne będą: kolorowe kartki z bloku technicznego, szablony i karty pracy, liście, nożyczki, klej

Jak już pewnie zauważyliście, dużo chodzimy na spacery lub po prostu na podwórko. Spędzamy razem czas i przy okazji poznajemy otaczający nas, piękny świat. :) Bardzo często pokazuję chłopcom różne drzewa, nazywam je, a potem oni sami próbują odgadywać. Szybko zapamiętali nazwy większości występujących u nas drzew. Jednak okazało się, że rozpoznanie drzewa na dworze, a rozpoznanie drzewa po jego liściach, to już zupełnie coś innego. Zabraliśmy się zatem do pracy. :)
Najpierw zebraliśmy różne liście i zrobiliśmy z nich piękny album. Pokazałam chłopcom schemat budowy liścia oraz nauczyłam rozpoznawać drzewa po kształcie ich liści.
Do kolejnego zadania wydrukowałam różne liście na zielonych kartkach, wycięłam, od spodu podkleiłam taśmą dwustronną i w ten sposób powstały naklejki. Dałam chłopcom kartki z pniami drzew, a oni segregowali liście, przyklejali odpowiedni liść do odpowiedniego drzewa i oczywiście nazywali je.
Na koniec dałam chłopcom paseczki z różnymi rodzajami liści. Chłopcy przecinali je (oni uwielbiają ciąć i wycinać), a potem segregowali według rodzaju. Kolejne zadanie polegało na tym, aby powtórzyć (wcześniej przeze mnie przygotowany) wzór.
Pomysłów na pracę z liśćmi jest mnóstwo. Wiele możecie znaleźć na naszej stronie. Liście możecie kolorować, wyklejać kolorowym papierem, wyklejać plasteliną, tworzyć różne prace plastyczne np. takie. Możecie odrysowywać liście przyniesione z dworu, a potem rysować ich unerwienie. Dajemy Wam gotowy zestaw szablonów i kilku ciekawych kart pracy tutaj. Korzystajcie, twórzcie!!! :)

A.
zielnik z liśćmi drzew, jak rozpoznać drzewo po jego liściu - kreatywne zabawyzielnik z liśćmi drzew, jak rozpoznać drzewo po jego liściu - kreatywne zabawyzielnik z liśćmi drzew, jak rozpoznać drzewo po jego liściu - kreatywne zabawyzielnik z liśćmi drzew, jak rozpoznać drzewo po jego liściu - kreatywne zabawyzielnik z liśćmi drzew, jak rozpoznać drzewo po jego liściu - kreatywne zabawyzielnik z liśćmi drzew, jak rozpoznać drzewo po jego liściu - kreatywne zabawyzielnik z liśćmi drzew, jak rozpoznać drzewo po jego liściu - kreatywne zabawyzielnik z liśćmi drzew, jak rozpoznać drzewo po jego liściu - kreatywne zabawyzielnik z liśćmi drzew, jak rozpoznać drzewo po jego liściu - kreatywne zabawyzielnik z liśćmi drzew, jak rozpoznać drzewo po jego liściu - kreatywne zabawy

3.3 4 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AgaMamaDusi
10 lat temu

Mam zamiar w przyszłym roku zrobić taki "albumik" z listkami :)

AGA
10 lat temu

jakoś nie mogę znaleźć tych szablonów liści – mogę prosić o wysłanie na maila aruc@gazeta.pl<br /><br />Pozdrawiam

Dzieciaki W domu
10 lat temu
Reply to  AGA

Miałyśmy pewne niedpopatrzenie, nasz post z szablonami nie miał doczepionej etykiety, ale już to naprawiłyśmy, będziejsze łatwiej je znaleźć :), szablony wysłałyśmy też oczywiście na maila, pozdrawiamy!

Gosia
Gosia
7 lat temu

Fantastyczny pomys niby prosty ale genialny i już góry dziękujęza szablony – na pewno skozystam :) Pozdrawiam :)

Angelika Booher
7 lat temu
Reply to  Gosia

Baaardzo się cieszę, że się przyda :)

Sylwia
Sylwia
7 lat temu

Jak zawsze świetne pomysły. córka własnie „przerabia” temat „liść” w przedszkolu więc na pewno wykorzystam szablony w domu :) Pozdrawiam

Angelika Booher
7 lat temu
Reply to  Sylwia

Bardzo dziękuję i cieszę się niezmiernie, że nasze materiały się przydają :)

Hanna
3 lat temu

Fajne to jest

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

8
0
Would love your thoughts, please comment.x