Home ZabawyDla 1,2, 3latków Drzewko rodzinne
drzewko rodzinne- zabawa dla dzieci

Drzewko rodzinne

3 komentarze

Dziś będzie o tym, jak ważne są więzi rodzinne i jak można je pielęgnować nawet z Maluszkami. Tworzymy rodzinne drzewko.

Potrzebne będą: dwa duże kartony, zielona i brązowa krepina, otwierane pokrywki, klej, klej do prac plastycznych, czerwona, zielona i brązowa pianka, zdjęcia członków rodziny, papier kolorowy

Drzewo, które oglądacie przygotowałam dla Allanka, ale ze starszymi dziećmi możecie wykonać je wspólnie. Potrzebujemy dwa duże kartony, mogą być ze starych pudełek. Z pierwszego wycinamy pień, a z drugiego koronę drzewa. Następnie łączymy w drzewko i obklejamy krepiną. Potem zabieramy się do przygotowania jabłek. Będą do tego potrzebne pokrywki, które się otwierają. Od spodu wklejamy zdjęcie, a wieczko ozdabiamy piankowym jabłuszkiem.
Z takim drzewkiem można bawić się na wiele sposobów, my zaczęliśmy jak Allanek miał półtora roczku. Na początku podnosiliśmy tylko pokrywki i mówiliśmy „A kuku”, potem Allanek mówił, kto znajduje się na każdym zdjęciu. Pytam synka: ” Gdzie jest babcia?”., ” Jak babcia ma na imię?” „A gdzie mieszka babcia?”, potem idziemy do mapy, (podkładka na stoliku) i pokazujemy, gdzie jest np. dany kraj.!!! Wykorzystałam pokrywki od pudełek na patyczki do uszu. (Pudełka z taką otwieraną pokrywką możecie kupić w Biedronce).

Warto wiedzieć: Nasza rodzina (jak i pewnie wiele Waszych rodzin) jest rozsiana po Polsce i po świecie. Staramy się jak najczęściej spotykać i dzwonić do siebie. Możliwość zobaczenia wszystkich razem (chociażby na zdjęciach) i siebie pośród nich, jest dla dziecka bardzo ważna, pomaga mu odnaleźć swoje miejsce w rodzinie i wzmacniać poczucie przynależności do niej. Jabłuszka można podpisać, mama, tata, babcia itd. i ćwiczyć czytanie globalne. Zabawa z drzewkiem jest również dobrą okazją do ćwiczenia pojęć: pod, nad, obok.

K.

drzewko genealogiczne, drzewko rodzinnedrzewko genealogiczne, drzewko rodzinnedrzewko genealogiczne, drzewko rodzinne

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
da-nutka
10 lat temu

Cudowne drzewo! Bardzo estetyczne i smakowite:)

Majerankowo.pl
10 lat temu

Fantastyczny pomysł z tym drzewkiem! Napewno za kilka miesięcy jak misiaki moje podrosną przygotuję im coś takiego :-) Dzięki za inspirację! Pozdrawiam i zapraszam do Majerankowa :-)

Dzieciaki w domu
10 lat temu
Reply to  Majerankowo.pl

Dziękujemy :), odwiedzimy :)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

3
0
Would love your thoughts, please comment.x