Jesienna kompozycja z liści – praca plastyczna dla najmłodszych dzieci

Jesienna kompozycja z liści – praca plastyczna dla najmłodszych dzieci

Kolorowa jesień w pełni. W ostatni weekend poszukiwałam inspiracji w parku. Rodzinnie zebraliśmy dużo kolorowych liści. Co teraz? Przedstawiam bardzo prosty pomysł jak wykorzystać je w pracy z dwulatkiem. Wystarczy naprawdę niewiele, by zabawa była udana!

Potrzebne będą: liście, kartka, taśma kreatywna, nożyczki (tylko dla nas, by pociąć kawałki taśmy)

Dziecko ma za zadanie przykleić liście na kartce, używając taśmy kreatywnej. Jest ona doskonałym przylepcem nawet dla najmłodszych, miękka, nie zwija się i nie skleja tak szybko, jak zwyczajna taśma klejąca (do kupienia praktycznie w każdym sklepie papierniczym lub np. w Empiku). My używamy jej do wielu prac plastycznych, tych wykonywanych na kartkach jak również przestrzennych.

Warto wiedzieć: Zadanie z przyklejaniem liści do kartki doskonali małą motorykę, uczy koncentracji oraz rozwija kreatywność poprzez samodzielne ułożenie kompozycji z podanych elementów. Zabawa rozwija zmysły oraz pozwala na ciągłe obcowanie z przyrodą.

Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci

Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email