Jesienna kompozycja z liści – praca plastyczna dla najmłodszych dzieci

Jesienna kompozycja z liści – praca plastyczna dla najmłodszych dzieci

Kolorowa jesień w pełni. W ostatni weekend poszukiwałam inspiracji w parku. Rodzinnie zebraliśmy dużo kolorowych liści. Co teraz? Przedstawiam bardzo prosty pomysł jak wykorzystać je w pracy z dwulatkiem. Wystarczy naprawdę niewiele, by zabawa była udana!

Potrzebne będą: liście, kartka, taśma kreatywna, nożyczki (tylko dla nas, by pociąć kawałki taśmy)

Dziecko ma za zadanie przykleić liście na kartce, używając taśmy kreatywnej. Jest ona doskonałym przylepcem nawet dla najmłodszych, miękka, nie zwija się i nie skleja tak szybko, jak zwyczajna taśma klejąca (do kupienia praktycznie w każdym sklepie papierniczym lub np. w Empiku). My używamy jej do wielu prac plastycznych, tych wykonywanych na kartkach jak również przestrzennych.

Warto wiedzieć: Zadanie z przyklejaniem liści do kartki doskonali małą motorykę, uczy koncentracji oraz rozwija kreatywność poprzez samodzielne ułożenie kompozycji z podanych elementów. Zabawa rozwija zmysły oraz pozwala na ciągłe obcowanie z przyrodą.

Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci

Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci Jesienna kompozycja z liści - praca plastyczna dla najmłodszych dzieci

5 komentarze

 • Posted 11/04/2015

  Matka Mężatka

  Ja uwielbiam takie zabawy, w których tak naprawdę niewiele potrzeba, a większość potrzebnych rzeczy jest dostępna.

  • Posted 11/06/2015

   Angelika Booher

   No włąśnie, ja też :)

 • Posted 11/04/2015

  cosmomama

  Zabawa, zabawą, ale jaki fajny efekt końcowy :)

  • Posted 11/06/2015

   Angelika Booher

   I to osiągnięty przez dwulatkę :)

 • Posted 11/06/2015

  Angelika Booher

  Bo jesień jest piękna ze zwoimi kolorami :)

Zostaw komentarz