Świąteczne dekoracje z makaronu i rolek

Świąteczne dekoracje z makaronu i rolek

Dzisiaj mam dla Was bożonarodzeniowe dekoracje – kartka świąteczna, ozdoba na choinkę oraz stroik na tealighty z farbowanego makaronu w kształcie kokardek. A więc do dzieła.

Potrzebne będą: makaron kokardki, zielony barwnik spożywczy, srebrny i złoty brokat w kleju, klej na gorąco, kartka, czerwone koraliki (u nas z łańcucha na choinkę), rolka po papierze, nożyczki, biała farba, pędzelek, czerwona wstążka

Zaczynamy od farbowania makaronu, najlepiej dzień wcześniej. Działamy tak samo, jak przy farbowaniu ryżu: nalewamy do szklanki lub miseczki trochę wody, mocno ją barwimy (tak żeby powstała esencja), na około 10 minut moczymy makaron, wyjmujemy i suszymy, najlepiej przez noc. Część zafarbowanych kokardek posmarowałam srebrnym i złotym brokatem w kleju i ponownie czekałam, aż wyschną.

Stroik na tealight
Wycinamy jeden okrąg z rolki po papierze i malujemy białą farbą. Po wyschnięciu przyklejamy za pomocą kleju na gorąco 4 kokardki u nas ze srebrnym brokatem i po trzy koraliki pomiędzy kokardkami. Na koniec wsadzamy świeczkę do środka i gotowe :)

Świąteczna kartka
Na kartonik (u nas bladozielony) naklejamy za pomocą kleju na gorąco kokardki ze złotym brokatem w kształcie wieńca i koraliki oraz napis Wesołych Świąt. Banalne, a piękne!

Ozdoba na choinkę
Tutaj także będziemy potrzebować pomalowany na biało okrąg z rolki po papierze. Nakleiłam na niego kokardki, a pomiędzy nimi po jednym koraliku. Zostawiłam kawałek wolnego miejsca na wstążkę, którą przewiązałam naszą ozdobę. Takie ozdoby można również wykonać z kokardkami zabarwionymi na inne kolory, jak np. niebieski czy czerwony.

A.

świąteczne ozdoby z makaronu

świąteczny tealight z makaronu i rolki praca dla dzieci

świąteczny tealight z kokardek z makaronu dla dzieci

świąteczny tealight z kokardek z makaronu dla dzieci

świąteczna kartka ozdobiona kokardkami z makaronu

świąteczna kartka ozdobiona kokardkami z makaronu

ozdoba na choinkę z makaronu dla dzieci

ozdoba na choinkę z makaronu dla dzieci

świąteczne ozdoby z makaronu dla dzieci

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
27Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email