Bałwanki z piłeczek – ozdoby na choinkę

Bałwanki z piłeczek – ozdoby na choinkę

Mam dla Was pomysł na przeurocze bałwanki z piłeczek pingpongowych. Materiały jakie wykorzystaliśmy do ich wykonania są całkiem nietypowe jak na świąteczne ozdoby – także zabawa jest niezwykle kreatywna i ekologiczna. :)

Potrzebne będą: piłeczki pingpongowe, czarny i pomarańczowy marker, sznureczek, klej na gorąco, farba, pędzelek, kawałek ściereczki kuchennej, plastikowe kółeczko od zakrętki po butelce, pudełeczko po śmietance do kawy, nożyczki, klej na gorąco

Do wykonania bałwanków potrzebujemy piłeczek pingpongowych, na których malujemy buzie markerami. Później wykonujemy czapeczkę z pojemnika po śmietance. Najpierw robimy w nim dziurkę. Następnie malujemy, jednak ważne jest by użyć odpowiedniej farby, ponieważ zwykła plakatowa po wyschnięciu się kruszy i odpada. Lepiej wykorzystać farbę akrylową lub srebrny, czy złoty spray. Po wyschnięciu przewlekamy sznureczek przez dziurkę i tak powstały kapelusz przymocowujemy klejem na gorąco do piłeczki. Drugim wariantem jest zrobienie czapeczki z filcu – ja jednak użyłam ściereczek kuchennych, które już jakiś czas temu odkryłam jako świetny i dużo tańszy niż filc materiał do prac technicznych i plastycznych. Prostokątny kawałek przykleiłam wokół kółeczka od plastikowej butelki, następnie u góry pocięłam na paseczki i przewiązałam sznureczkiem, dokładną instrukcję widać na zdjęciach :) Bałwanki przepięknie prezentują się na choince.

A.

bałwanki z piłeczek - ozdoby na choinkęFotorCreated1-040bałwanki z piłeczek - ozdoby na choinkębałwanki z piłeczek - ozdoby na choinkębałwanki z piłeczek - ozdoby na choinkę dla dzieci zrób to samFotorCreated5-048bałwanki z piłeczek - ozdoby na choinkębałwanki z piłeczek - ozdoby na choinkę

f28A-054

Spodobał Ci się tekst? Podziel się z innymi...
Share on Facebook2Tweet about this on TwitterPin on Pinterest201Share on Google+0Email this to someone
  • Wasza pomysłowości nie zna granic ;)

    • Dzięki wielkie, to taki spontan, ale muszę przyznać że sama jestem z niektórych dumna :)

  • te bałwanki są fenomenalne! Nie mogę się napatrzeć :)

    • Dzięki, miałam do nich trzy podejścia, bo pomysł był, ale farba od czapeczek odpadała, ale udało się :)

  • Zainspirowana pomysłem zrobiłam i ja. Udało nam się szybko zakupić piłeczki i przystąpiłam z dzieciakami do dzieła. Szczerze mówiąc bałwanki w wykonaniu dzieci wyszły o wiele lepsze niż moje :)

    • Tak twórczość dzieci jest niesamowita, oni mają zawsze ciekawe pomysły :)