Jesienne mandale

Jesienne mandale

Mamy przepiękną, polską, złotą jesień. Dzisiaj kolejny pomysł na to, jak wykorzystać jej skarby do twórczej zabawy – czyli o tym, jak zrobić jesienne mandale.

Potrzebne będą: dary jesieni: kasztany, żołędzie, szyszki, pestki, noski, klej na gorąco, papierowe talerzyki

W naszym domu cały czas stoi na stole talerz pełen żołędzi, kasztanów, pestek, nosków, szyszek. Tym razem wykorzystaliśmy je, aby wykonać jesienne mandale. Pomysł jest bardzo prosty, a efekty przepiękne. Wystarczy na papierowym talerzyku stworzyć kompozycję z dowolnie dobranych elementów zaczynając od środka do zewnątrz. Do przymocowywania użyłam kleju na gorąco (moi chłopcy doskonale sobie z nim radzą).
Każdy może wykonać kompozycje według własnego uznania, nie ma jednego gotowego wzoru.

Warto wiedzieć: Mandala jest to rysunek, kompozycja wykonana na kole, a swoimi korzeniami sięga do tradycji hinduskiej. Jest to technika plastyczna wykorzystywana w pracy zarówno z dziećmi, jak i z dorosłymi. Tworzenie mandali ma na celu wyciszenie i uspokojenie, pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji oraz w wyrażaniu emocji. Mandale rozwijają także kreatywność i sprawność manualną u dzieci. Jest to technika chętnie wykorzystywana w edukacji przedszkolnej i szkolnej.
Wiele ciekawych informacji na temat mandali, a szczególnie o ich wykorzystaniu w edukacji oraz gotowe szablony można znaleźć na stronie www.mandale.info.

A.

Jesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieciJesienne mandale - praca plastyczna dla dzieci

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
107Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email