Segregowanie pomponików

Segregowanie pomponików

Dzisiejsza propozycja zabawy – segregowanie pomponików według kolorów – wymaga niewiele przygotowania, a stwarza możliwość ćwiczenia zarówno sprawności manualnej (uchwyt pęsetkowy), jak i intelektualnej – segregowanie elementów. Polecam!

Potrzebne będą: kolorowe pomponiki, miseczki, pęsetka

Zadaniem chłopców było segregowanie malutkich pomponików przy pomocy pęsetki. Daniel (6 lat) poradził sobie z tym bez problemu, widać było jednak jak koncentruje się na pracy swojej rączki i często automatycznie wkładał kulki do miseczki, zapominając o podziale na kolory. Za każdym razem od razu poprawiał swój błąd. Saumuel (4 lata) bardzo szybko zaczął segregować pomponiki po prostu paluszkami. Allanek (2 latka) sam wymyślił wersję dla Maluszków. Położył się na podłodze i przesuwał pomponik po całej podłodze dmuchając w niego.

A.
segregowanie pomponików pęsetką mała motorykasegregowanie pomponików pęsetką mała motorykasegregowanie pomponików pęsetką mała motorykasegregowanie pomponików pęsetką mała motoryka

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email