Dzisiaj, jutro, pojutrze – prosta pomoc edukacyjna dla dzieci DIY

Dzisiaj, jutro, pojutrze – prosta pomoc edukacyjna dla dzieci DIY

Przed Wami kolejna pomoc edukacyjna dla dzieci do utrwalania dni tygodnia oraz relacji czasowych między nimi, wykonana z papierowych talerzyków. Koniecznie sprawdźcie również pomysł z klamerkami, który pokazywałam Wam w poprzednim wpisie blogowym.

Potrzebne będą: 2 papierowe talerzyki, czarny pisak, nożyk, pinezka, korek po winie, linijka, ołówek

Zaczynamy od przygotowania dwóch papierowych talerzyków. Jeden z nich dzielimy na siedem równych części, następnie na pięciu z nich szkicujemy delikatnie ołówkiem podłużne okienka, które wycinamy nożykiem. Od góry nad każdym z okienek dodałam podpis: przedwczoraj, wczoraj, dzisiaj, jutro, pojutrze.

Drugi talerzyk dzielimy również na siedem równych części i na każdej z nich piszemy po kolei nazwy dni tygodnia na wysokości okienek wyciętych na drugim talerzyku. Następnie łączymy dwa talerze pinezką, od tyłu zabezpieczając jej ostry koniec kawałkiem korka po winie.  W ten sposób można przekręcać przedni talerzyk, a w okienkach zmieniają się poszczególne dni tygodnia. Dziecko może łatwo sprawdzić i nazwać relacje czasowe między nimi i odpowiedzieć na różne pytania, jak na przykład: Jeżeli dzisiaj jest czwartek, to jaki dzień będzie pojutrze?

W innym wariancie można wykonać prostszą wersję naszego koła, składającą się tylko z trzech okienek: wczoraj, dzisiaj, jutro.

Polecam!

dni tygodnia dla dzieci

dni tygodnia dla dzieci

dni tygodnia dla dzieci

dni tygodnia dla dzieci

dni tygodnia dla dzieci

dni tygodnia dla dzieci

 

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
101Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email