Kuchenne rewolucje z niemowlakiem

Kuchenne rewolucje z niemowlakiem

Tempo rozwoju tej małej istotki jest niewiarygodne! Jeszcze niedawno Helenka tylko patrzyła na przedmioty, dziś już świadomie po nie sięga!

Potrzebne będą: przedmioty o różnej fakturze: u nas najciekawsze rzeczy znajdujące się w kuchni:)

Zabawa jest bardzo prosta, polega na pokazywaniu poszczególnych przedmiotów dziecku. Ma jednak ogromne znaczenie dla jego rozwoju. Jej siła wyrazu z jaką podchodziła do każdej rzeczy, dotykając, badając jej wykonane, była dla mnie niesamowitą radością. Zabawę podzieliłam na dwa etapy: najpierw pokazałam Helence pojedyncze przedmioty, a po zapoznaniu się z nimi, córeczka mogła wybrać z całego ich grona te, które były dla niej najbardziej ciekawe.

Warto wiedzieć: 5- miesięczne niemowlę bardzo chętnie bada świat poprzez dotyk. Jego ekspresja bardzo silnie wpływa na decyzję, w którą stronę pokierować rączki. Maluszek przyglądając się przedmiotom, ich fakturze oraz odległości, z jaką od niego leżą, potrafi dostosować kształt dłoni do spodziewanego kształtu przed schwyceniem danej rzeczy. Dziecko bardzo chętnie odpycha cel także nóżkami. Poprzez dotyk dziecko odbiera, przetwarza oraz zapamiętuje informacje ze świata.

M.

kuchenne rewolucje z niemowlakiem

kuchenne rewolucje z niemowlakiem

kuchenne rewolucje z niemowlakiem

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email
Tags: dotyk