Małe stópki poznają świat – czyli rozmaite faktury i masaż niemowlaka

Małe stópki poznają świat – czyli rozmaite faktury i masaż niemowlaka

Dotyk jest bardzo ważnym zmysłem, poprzez który niemowlę poznaje świat. Dzisiaj pokażę Wam, jak bawię się z Helenką stymulując właśnie ten zmysł. Będzie to masaż stópek z wykorzystaniem przeróżnych materiałów i faktur.

Potrzebne będą: tkaniny i przedmioty o różnej fakturze – aksamit, sztruks, wełna, futerko, gąbka, piłka jeżyk itp.

Helenka, jak pewnie większość niemowlaków, bardzo lubi masaż. Jej maleńkie stópki wprost biegają w powietrzu wyrażając ogromną radość. Dla mnie – mamy – jest to także niezwykłe doświadczenie bliskości z córeczką. Pisałam już o tym TUTAJ.
Chcąc urozmaicić masaż i zapoznać Helenkę z bogactwem otaczającego nas świata, zaczęłam wykorzystywać przeróżne materiały o zróżnicowanych fakturach i barwach. Tym samym dostarczam jej wielu doświadczeń sensorycznych, dzięki którym poznaje ona świat dookoła.

Warto wiedzieć: Dotyk stanowi doskonałe źródło informacji o otaczającym świecie dla niemowlęcia. Taka zabawa niesamowicie stymuluje rozwój maluszka (w jego mózgu powstają nowe połączenia między synapsami). Dziecko poznaje właściwości danego przedmiotu, jest to również pewien etap zabawy, który pozwoli mu wejść w świat zabaw bardziej skomplikowanych.

M.

masaż stópek niemowlaka z wykorzystaniem różnych fakturmasaż stópek niemowlaka z wykorzystaniem różnych fakturmasaż stópek niemowlaka z wykorzystaniem różnych fakturmasaż stópek niemowlaka z wykorzystaniem różnych faktur masaż stópek niemowlaka z wykorzystaniem różnych fakturmasaż stópek niemowlaka z wykorzystaniem różnych faktur

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email
Tags: dotyk, masaż