Gra zręcznościowa – zabawa ruchowa w domu

Gra zręcznościowa – zabawa ruchowa w domu

Nawet w brzydką pogodę nie nudzimy się z dziećmi w domu :), koniecznie zobaczcie naszą grę zręcznościową.

Potrzebne będą: papierowe talerzyki, farby, rolka po papierowych ręcznikach.

Przy okazji naszych zabaw farbami, Allankowi bardzo spodobało się malowanie talerzyków. Każdy talerzyk malował innym kolorem i bardzo koncentrował się na tym, aby pokryć farbą całą ich powierzchnię. Mieliśmy już spory zapas kolorowych talerzyków, stąd pomysł, aby wykorzystać je do kolejnej zabawy. Wycięłam z nich koła w taki sposób, aby powstały obręcze. Na środku pokoju postawiliśmy rolkę po papierowych ręcznikach. Żeby rolka się nie przewracała, włożyliśmy do środka kamienie znalezione podczas naszych spacerów. Potem po kolei staraliśmy się wrzucać wszystkie kółka na rolkę. Fantastyczna zabawa. Na koniec każdy z nas otrzymał medal :) Ale o tym opowiem Wam już w kolejnym poście.
Papierowe talerzyki można na wiele sposobów wykorzystać do kreatywnej zabawy. Pokazywałyśmy Wam kolorowe motylki, ostatnio z okazji Wielkanocy był też kurczaczek, a w jednym z naszych pierwszych postów na blogu jest pomysł na wykonanie słonecznika.

K.
kreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzykówkreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzykówkreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzykówkreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzykówkreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzykówkreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzyków

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
30Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email