Gra zręcznościowa – zabawa ruchowa w domu

Gra zręcznościowa – zabawa ruchowa w domu

Nawet w brzydką pogodę nie nudzimy się z dziećmi w domu :), koniecznie zobaczcie naszą grę zręcznościową.

Potrzebne będą: papierowe talerzyki, farby, rolka po papierowych ręcznikach.

Przy okazji naszych zabaw farbami, Allankowi bardzo spodobało się malowanie talerzyków. Każdy talerzyk malował innym kolorem i bardzo koncentrował się na tym, aby pokryć farbą całą ich powierzchnię. Mieliśmy już spory zapas kolorowych talerzyków, stąd pomysł, aby wykorzystać je do kolejnej zabawy. Wycięłam z nich koła w taki sposób, aby powstały obręcze. Na środku pokoju postawiliśmy rolkę po papierowych ręcznikach. Żeby rolka się nie przewracała, włożyliśmy do środka kamienie znalezione podczas naszych spacerów. Potem po kolei staraliśmy się wrzucać wszystkie kółka na rolkę. Fantastyczna zabawa. Na koniec każdy z nas otrzymał medal :) Ale o tym opowiem Wam już w kolejnym poście.
Papierowe talerzyki można na wiele sposobów wykorzystać do kreatywnej zabawy. Pokazywałyśmy Wam kolorowe motylki, ostatnio z okazji Wielkanocy był też kurczaczek, a w jednym z naszych pierwszych postów na blogu jest pomysł na wykonanie słonecznika.

K.
kreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzykówkreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzykówkreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzykówkreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzykówkreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzykówkreatywna gra zręcznościowa dla dzieci z papierowych talerzyków

Spodobał Ci się tekst? Podziel się z innymi...
Share on Facebook3Tweet about this on TwitterPin on Pinterest22Share on Google+0Email this to someone
  • To jest świetne! Z pewnością zgapię ;)

  • Amelia Kacprzak

    Jak wyciąć ładnie środek?

    • Należy mieć dobre nożyczki, zrobić dziurę na środku, a następnie wyciąć wzdłuż zarysowanej linii na talerzyku, jeżeli słabo jest ona widoczna, to lepiej najpierw odrysować od jakiegoś innego okrągłego przedmiotu koło ołówkiem. Nie znam jakiejś wyjątkowej techniki, to raczej standardowy sposób wycinania :)