Śnieg domowej produkcji

Śnieg domowej produkcji

Uwielbiamy zabawę na śniegu, dziś pomysł na to, jak zrobić śnieg w domu!

Potrzebne będą:

  • soda (duże ilości)
  • pianka do golenia

Przygotowałam dziś sensoryczną zabawę dla Allana, muszę przyznać, że przerosła ona moje oczekiwania, było suuper. :) Zacznę od samego początku… Najpierw razem przygotowywaliśmy śnieg. Przepis jest bardzo prosty, wystarczy połączyć piankę do golenia z sodą (na jeden niepełny pojemnik pianki wykorzystałam 7 paczek sody). Warto zwrócić uwagę na to, aby pianka była jak najbardziej delikatna, bezzapachowa, żeby Wam nie przeszkadzała podczas zabawy. Śnieg jest fantastyczny, chłodny i przyjemny w dotyku, ma rewelacyjną konsystencję, efekt jest zbliżony do oryginału. :)
W śniegu możecie schować małe zabawki, zadaniem dziecka będzie odkrywanie, co jest w środku. Na śniegu możecie robić również ślady zwierzątkami lub różnymi pojazdami. To była nasza pierwsza zabawa śniegiem w domu, dlatego zdecydowaliśmy się na lepienie bałwana. :) Potem bawiliśmy się samochodami, spychacz odśnieżał drogi, aby potem autka mogły swobodnie przejeżdżać. Zabawa na długi, rewelacyjnie spędzony czas. Śnieg cały czas utrzymuje taką samą konsystencję.
Przygotowałam dla Allana też małą niespodziankę. Do pojemniczków po jajkach niespodziankach schowałam stempelki przedstawiające zwierzęta polarne, a następnie pojemniczki zalałam wodą, zamroziłam i na koniec ukryłam w śniegu. Allan rozpuszczał lód, polewając go ciepłą wodą. Zabawa w polewanie łyżeczką lodu bardzo mu się podobała, ale bardzo się niecierpliwił i nie mógł doczekać, co tam jest w środku, dlatego po chwili wkładał bryłę lodu do kubeczka z ciepłą wodą. Oczywiście stempelki były niesamowitym odkryciem i dalsza zabawa przeniosła się na kolorowe kartki.

K.

jak zrobić śnieg w domu, zimowe zabawy dla dziecijak zrobić śnieg w domu, zimowe zabawy dla dziecijak zrobić śnieg w domu, zimowe zabawy dla dziecijak zrobić śnieg w domu, zimowe zabawy dla dziecijak zrobić śnieg w domu, zimowe zabawy dla dziecijak zrobić śnieg w domu, zimowe zabawy dla dziecijak zrobić śnieg w domu, zimowe zabawy dla dzieci jak zrobić śnieg w domu, zimowe zabawy dla dziecijak zrobić śnieg w domu, zimowe zabawy dla dziecijak zrobić śnieg w domu, zimowe zabawy dla dzieci

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
543Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email