Home Inne Mama i jej supermoce
mama i jej supermoce

Mama i jej supermoce

1 komentarz

Pomysł na ten wpis pojawił się w mojej głowie już jakiś czas temu. Nie mogłam opublikować go w inny dzień niż dzisiaj. Także z okazji Dnia Matki ode mnie drogie mamy, czytajcie i bądźcie z siebie dumne, bo jesteście wyjątkowe i niezastąpione – prawdziwe superbohaterki!!!

Mama – najtrudniejszy zawód świata

Mama to wyjątkowa instytucja i rola w życiu, której nikt nie dorówna i nikt nie zastąpi. Zawód „mama” to zajęcie wymagające dyżuru 24 godziny na dobę, bez urlopów i chorobowego oraz bez wypłaty.  Mama pokrywa etat kucharza, kelnera, sprzątaczki, nauczycielki, wychowawczyni, psychologa, menadżera, pielęgniarki, lekarza, szofera, gospodyni domowej, księgowej, niani, fotografa, stylistki. A jak ona daje radę to wszystko zrobić? Pomagają jej w tym supermoce!

1. Supersiła

Mama potrafi udźwignąć największe ciężary! Bo co to za problem wnieść na rękach dziecko na czwarte piętro, trzymając w drugiej ręce torby pełne zakupów, jednocześnie ciągnąc za sobą wózek. Nasze dzieci doskonale znają mamy supersiłę, nieustannie z niej korzystają chcąc na ręce lub przekazując nam do potrzymania ich skarby, nie patrząc na to, ile w danym momencie rzeczy już dźwigamy.

2. Supersłuch

Mama potrafi usłyszeć najcichszy szmer poruszającego się dziecka w łóżeczku, w drugim pokoju, w środku nocy, za zamkniętymi drzwiami.

mama i jej supermoce

3. Dodatkowa para oczu

Mama jest wyposażona w dodatkową, niewidzialną parę oczu z tyłu głowy. Ta cecha sprawia, iż nic się przed nią nie ukryje i zawsze wie, co za jej plecami kombinują dzieci.

mama i jej supermoce

4. Dar wykrywania nieprawdy

Mama zawsze wie, kiedy dziecko kłamie. Wystarczy jedno jej spojrzenie, aby starszy już potomek, zdał sobie sprawę, że został zdemaskowany i dalsze jego opowieści nie przyniosą pożądanego rezultatu.

5. Superintuicja

Mama ma wewnętrzną moc wykrywania choroby i nieprawidłowości, ona po prostu wie, że coś jest nie tak, że jakoś za długo śpi, za bardzo marudzi, w oczach widać nadchodzącą gorączkę. Żaden lekarz mamie nie dorówna.

mama i jej supermoce

6. Moc przetrwania

Pojawiły się egzemplarze mamy, które przy niemowlaku z dolegliwością kolki, potrafiły przeżyć tygodnie, miesiące,  a nawet lata bez snu, stałego pożywienia i regularnego mycia.

mama i jej supermoce

7. Nadnaturalna zdolność wykonywania wielu zadań na raz w niezwykle szybkim tempie

Mama równocześnie potrafi rozmawiać przez telefon, gotować obiad, sprzątać kuchnię, bawić dziecko, a przy tym sprawdzić pocztę, poprawić fryzurę, obmyśleć przyjęcie urodzinowe …, kto jej dorówna?

mama i jej supermoce

8. Magia w gotowaniu

Mama nadaje potrawą niezwykłą moc, która powoduje, iż jedzenie w życiu dziecka dzieli się na dwie kategorie:

a. Dobre – czyli smakujące jak mamy
b. Niedobre – czyli smakujące inaczej, niż to przygotowane przez mamę (to, że nosi taką samą nazwę, nic nie znaczy)

 A dodatkowo …

  • Uścisk mamy potrafi ukoić każde cierpienie, a pocałunek uśmierzyć ból każdej rany i każdego zbicia na ciele jej pociechy.

mama i jej supermoce

  • Mama ma szczególną i ważną zdolność przepchania arbuza przez otwór wielkości cytryny.
  • Posiada niezwykłą umiejętność robienia rzeczy jedną reką, która ujawnia się w okresie pojawienia się w jej życiu potomka.
  • Ma wyjątkowe zdolności detyktywistyczne, zawsze wie, gdzie dziecko zostawiło zabawkę i potrafi odnaleźć każdy zgubiony element dziecięcej układanki.

mama i jej supermoce

A żeby tego było mało, to na koniec dodam, że moce mamy – superbohaterki ewoluują. Bo kiedyś mama stanie się babcią!!!

5 1 vote
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Okiem Alexa
Okiem Alexa
8 lat temu

Zdecydowanie się zgadzam! Super moc, super intuicja i wiele więcej. Niesamowita odporność na brak snu, wcześniej nie spotykana ;)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

1
0
Would love your thoughts, please comment.x