Home ZabawyDla 1,2, 3latków Stemple z widelca
malowanie widelcem - pomysł na kreatywną zabawę

Stemple z widelca

1 komentarz

Praca plastyczna dla maluszka? Coś, co dziecko wykona samodzielnie? Stemple robione widelcem to dobry pomysł, kiedy już kredki pójdą w chwilową odstawkę (powtarzam: tylko chwilową:)). W tej zabawie wykorzystałyśmy farbę własnej roboty :).

Potrzebne będą: miseczki, łyżka, oliwka, mąka ziemniaczana, barwniki, mleczko kosmetyczne/opcjonalnie pasta do zębów, kartka, widelec

Składniki na farbę

2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki oliwki
0,5 łyżki mleczka kosmetycznego
barwniki
pasta do zębów opcjonalnie

Wszystkie składniki należy wymieszać – dodatkowo można dodać około 2 cm pasty do zębów, wtedy nasza stemplowa farba nie będzie tak tłusta i na tyle elastyczna, że małe dziecko z łatwością odbije na kartce wzór ząbków widelca. Farba jest gotowa do działania! Teraz tylko widelec w ruch i zaczynamy zabawę!

Warto wiedzieć: Świat plastyczny jest ogromny, niezliczone formy malarskie, a co za tym idzie mnogość wyrazu artystycznego stają się wspaniałą przygodą – nauką dla dziecka. Proste zadania (np. stemplowanie jak powyżej) uczą komponowania gotowymi elementami przestrzeni kartki – przygotowują dziecko do wykonani bardziej skomplikowanych prac. Bardzo dobrze rozwijana jest tu prawa półkula mózgu odpowiedzialna za wyobraźnię przestrzenna, kreatywność, zdolności artystyczne.

malowanie widelcem - pomysł na kreatywną zabawę

malowanie widelcem - pomysł na kreatywną zabawę

malowanie widelcem - pomysł na kreatywną zabawę

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AgaMamaDusi
AgaMamaDusi
8 lat temu

Takiego przepisu na farby nie znałam… ale widelcem i zwykłymi plakatówkami malowałyśmy ;)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

1
0
Would love your thoughts, please comment.x