Kreatywne zabawy z dzieckiem – majowy przegląd pomysłów

Kreatywne zabawy z dzieckiem – majowy przegląd pomysłów

Reaktywuję comiesięczny cykl kreatywnych zabaw dla dzieci znalezionych na polskich blogach. Cykl bardzo dobrze się przyjął, także planuję go kontynuować. Musicie mi tylko pomóc ze znalezieniem ciekawych stron, bo w tym miesiącu musiałam się nieźle naszukać.

W każdym zestawieniu staram się pokazać Wam nowe miejsca, tym razem mam dwa nowe blogi i trzy, które już Wam polecałam – moje ulubione :) Kiedy szukałam postów z konkretnego miesiąca przeglądając dużą ilość kreatywnych miejsc, dotarło do mnie po raz kolejny, że blogowanie to nie jest prosta sprawa. Okazuje się, że życie weryfikuje nasz zapał i w pewnym momencie ciągłość tworzenia się urywa. Tak w ostatnich miesiącach było również z naszym blogiem. Życie okazało się być tak intensywne, że nie starczało czasu na dodawanie nowych wpisów, których przygotowanie jest niezmiernie czasochłonne. Miałam nawet myśli o zaniechaniu blogowania. Stąd również przerwa w tym comiesięcznym zestawieniu. Ostatecznie nie poddałam się, żal jest porzucić tyle włożonej pracy w to miejsce. Mam nadzieję, że uda mi się kontynuować blogową przygodę. Tym bardziej ten cykl ma dla mnie szczególną wartość. Bo zdając sobie sprawę z tego, ile wysiłku, czasu i pracy wymaga prowadzenie bloga, mogę tym skromnym gestem docenić pracę innych mam – blogerek. Zachęcam Was gorąco, żebyście je odwiedzili :)

Pamiętajcie, że aby przejść do konretnego wpisu, należy kliknąć w zdjęcie.

1. Mamarak

U Martyny każda propozycja zabawy z dzieckiem jest świetna i godna polecenia. Zdecydowałam się pokazać Wam malowanie bociana, ponieważ sezon na zabawy balkonowe jest jak najbardziej w pełni. Jest to prosty pomysł, który przyniesie dzieciom wiele radości. Koniecznie skorzystajcie też z kart do nauki rysowania, które autorka dołącza do wpisów – w tym proponowanym przeze mnie jest to instrukcja, jak narysować bociana.

kreatywne zabawy z dziećmi

2. Mama w domu

Blog Sylwi mogę polecać nieustannie, zawsze znajdziecie u niej świetne propozycje zabaw, materiałów do druku, a dodatkowo w jej sklepie możecie kupić potrzebne, kreatywne materiały. Poniżej kostki (na blogu dostępny szablon do druku), przy których dzieci będą się świetnie bawiły, a przy okazji spalą trochę energii, która u nich zawsze w nadmiarze występuje :)

kreatywne zabawy z dziećmi

3. Tosiowe Igraszki

Tosiowe Igraszki goszczą u nas pierwszy raz. W proponowanym przeze mnie wpisie znajdziecie aż siedem ciekawych pomysłów na prace plastyczne i techniczne z motywem kwiatów i nie tylko. Zaglądając na ten blog musicie się przygotować, bo na widok mapy filcowej, którą autorka uszyła dla swojej pociechy, szczęki opadają. Niesamowita mama!

kreatywne zabawy z dziećmi

4. Figlujemy

Blog Sylwii jest jednym z moich faworytów w naszej blogosferze. Czasami zaglądam tylko po to, żeby popatrzeć sobie na zdjęcia. Jej estetyka zachwyca. Proponowany przeze mnie wpis jest moim zdaniem zwycięzcą majowego zestawienia. Są to aż trzy aktywności, które pomogą dziecku zapamiętać zapis swojego imienia. Koniecznie zajrzyjcie.

kreatywne zabawy z dziećmi

5. Kreatywnie w domu

Kreatywnie w domu również gości u nas po raz pierwszy. Ewelina jest chyba najaktywniejszą kreatywną, blogującą mamą. Jestem pełna podziwu dla niej. Nie wiem, jak ona to robi. Polecana przeze mnie zabawa polega na tworzeniu zwierząt z odrysowanej łapki – niezwykle kreatywna technika rozwijająca wyobraźnię dziecka.

kreatywne zabawy z dziećmi

6. Dzieciaki w domu – najczęściej czytany wpis w maju

I na koniec najczęśćiej czytany wpis na naszym blogu w maju – mydełka DIY – czyli świetny pomysł na własnoręcznie zrobiony prezent.

mydełka domowej roboty DIY

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email