Home Zabawyinspirowane Montessori Liczby parzyste i nieparzyste
liczby parzyste i nieparzyste - lekcja dla dzieci

Liczby parzyste i nieparzyste

1 komentarz

Dzisiaj pokażę Wam do czego jeszcze wykorzystaliśmy nasze matematyczne pomoce – nakrętki i karty z liczbami. Przy ich pomocy pokazałam chłopcom, ponownie wzorując się metodą Montessori, co to są liczby parzyste i nieparzyste.

Potrzebne będą: liczmany (u nas nakrętki po butelkach 55 sztuk), karty z liczbami, 2 karteczki z napisami “liczba parzysta”, “liczba nieparzysta”

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od ułożenia kart liczbowych wraz z nakrętkami. Z tak przygotowanym zestawem zaczęłam od pokazania, co to są liczby parzyste. Wskazałam na nakrętkę przy liczbie jeden i powiedziałam:
“Jedna nakrętka – nie ma pary”
Zakryłam cyfrę jeden. Przeszłam do cyfry dwa:
“Jeden, dwa – dwie nakrętki, jest para”
Zostawiłam odkrytą. I tak kontynuowałam do czterech, po czym poprosiłam, żeby Samuel dokończył. On od razu załapał o co chodzi i zakrył wszystkie te, które nie miały pary. Odkryte leżały same liczby parzyste. Wtedy powiedziałam:
“To są liczby parzyste, czyli takie które mają parę”.
W ten sam sposób przedstawiłam chłopcom liczy nieparzyste.

Jako drugie ćwiczenie chłopcy mieli koszyk z nakrętkami i liczby, które musieli odpowiednio rozłożyć pod kategorie: liczby parzyste lub liczby nieparzyste. Daniel zrobił to automatycznie, natomiast Samuel rozkładał sobie nakrętki i liczył, czy jest para, czy nie.

Jak już pisałam, uwielbiam matematykę metodą Montessori, bo niesamowicie dobrze obrazuje zjawiska matematyczne. Dlatego opieram się na niej przy przeprowadzaniu tego typu zajęć z chłopcami. Podglądam montessoriańskie zajęcia dostępne na Youtubie, aby dokładnie wiedzieć, jak dany materiał jest przedstawiany. Najczęściej korzystam z TEJ STRONY.

A.

liczby parzyste i nieparzyste - lekcja dla dzieci

liczby parzyste i nieparzyste - lekcja dla dzieci

liczby parzyste i nieparzyste - lekcja dla dzieci

liczby parzyste i nieparzyste - lekcja dla dzieci

cyfry 1-10 - szablon                      cyfry 1-10 - szablon                      cyfry 1-10 - szablon

POBIERZ SZABLON                                              POBIERZ SZABLON                                        POBIERZ SZABLON

liczby parzyste,nieparzyste - napisy szablon

POBIERZ SZABLON

zobacz

1
Dodaj komentarz

avatar
0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej