Home Zabawy Patyczki – „Kolejno odlicz”
przeliczanie do 10 na kreatywnych patyczkach

Patyczki – „Kolejno odlicz”

6 komentarzy

Uczymy się liczyć 0d 1-10 przy pomocy kreatywnych patyczków.

Potrzebne będą: patyczki kreatywne/szpatułki drewniane, klej do prac plastycznych, dowolne ozdoby

Powoli oswajamy się matematyką :) Dziś zrobiliśmy z Allankiem zestaw patyczków do nauki liczenia. Przygotowałam dla synka różne ozdoby, potem je razem segregowaliśmy, liczyliśmy i na koniec odpowiednią ilość Allan nalepiał na patyczki. Teraz układamy patyczki w odpowiedniej kolejności od 1 do 10. Liczymy sobie na głos po polsku i po angielsku, budujemy z nich autostradę dla autek i domek dla zwierzątek. Przede wszystkim zabawa :), a o tym jak zaczynać przygodę z matematyką możecie przeczytać tu.

!!! Do wykonania patyczków użyłam drewnianych szpatułek, są one większe od zwykłych patyczków kreatywnych, na Allegro możecie je znaleźć w bardzo niskiej cenie, nawet za niecałe 3 zł za 100 sztuk :).

!!! W naszej wersji patyczków nie jest to zachowane, ale zachęcam Was, aby zwrócić uwagę na to, aby wraz ze zwiększającą się ilością przedmiotów na każdym patyczku, zachowana była również proporcja kolejnych ciągów, czyli żeby na pierwszym patyczku był najkrótszy ciąg i sukcesywnie się wydłużał do dziesiątego patyczka.

K.
kreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywniekreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywnie kreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywniekreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywniekreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywnie

0 0 votes
Article Rating

zobacz

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
entomka
10 lat temu

Pomysłowe, nauka na wesoło :)

Pati
10 lat temu

super!

MsDot24
10 lat temu

To jest naprawdę wspaniałe! Jestem pod wrażeniem,że każdego dnia masz nowy pomysł na mądrą zabawę z niczego:) Zaglądam do Ciebie codziennie i przez to czekają mnie duże zakupy w Empiku;)<br />P.S. Moja Lenka za dwa dni kończy 3 latka, jestem ciekawa, ile latek ma Allanek?Pozdrawiam!

Angelika Booher
10 lat temu
Reply to  MsDot24

Bloga prowadzimy we trzy :). Allanek ma 2,5 roku, jest synkiem Karoliny, Magda ma córeczkę urodzoną w grudniu, a ja mam Daniela (6lat) i Samuela 4,5 lat:). Rzeczywiscie dobrze jest mieć materiały w domu, my już mamy hopla na tym punkcie:), zbieramy co się da :), ale cały czas w naszym kraju jest jeszcze moim zdaniem mały wybór szczególnie stacjonarnie. Ja takie duże zakupy robiłam na Allegro, ze

Dołla Ołla Niedbalska
Dołla Ołla Niedbalska
8 lat temu

Świetny blog, i ten pomysł też fajny :) ale przyczepiłabym się tutaj do 6tki – dla przedszkolaka, który jeszcze niekoniecznie rozróżnia pojęcia liczby i objętości lepiej byłoby, gdyby te guziki były mniejsze – wszystkie inne liczmany tworzą proporcjonalnie coraz większe ciągi a 6ka wyraźnie się wyróżnia. Oczywiście dobrze jest pracować z dzieckiem nad powyższymi pojęciami :) I być może Twoje dziecko nie miało z tym problemu, bo dużo z nim pracujesz, ale czytają to różne osoby i w ogóle dzieci są różne i mają swoje indywidualne tempo rozwoju. Warto więc tu zaznaczyć, że dobrze jakby te przedmioty na patyczkach tworzyły… Czytaj więcej »

Angelika Booher
8 lat temu

Dzięki za komentarz, masz rację z tą szóstką, idealnie by było, gdyby była proporcjonalna w stosunku do reszty :)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Zaakceptuj Czytaj więcej

6
0
Would love your thoughts, please comment.x