Fenomenalne klocki PIX-IT – świetna zabawa i wyjątkowe wsparcie w rozwoju dziecka

Fenomenalne klocki PIX-IT – świetna zabawa i wyjątkowe wsparcie w rozwoju dziecka

Przychodzę z niezwłoczną odpowiedzią na potrzebę większości rodziców, dziadków, cioć i wujków w przedświątecznym okresie – pomysł na prezent dla dziecka. Ale pomysł mądry, dobrej jakości. Zabawkę, która zarówno zaangażuje Wasze dziecko w zabawę, jak i przyczyni się do jego rozwoju intelektualnego i motorycznego.  Klocki PIX-IT to produkt, który mnie zachwycił, dlatego chcę Wam o nim opowiedzieć :)

Te klocki zachwyciły mnie do tego stopnia, że sama odezwałam się do wyłącznego dystrybutora – Magdy (którą poznałam wcześniej i z którą przeprowadziłam wywiad tutaj na blogu) i zgłosiłam się na bycie ich ambasadorem ochotnikiem :) Uwielbiam takie wartościowe produkty dla dzieci, a dzielenie się nimi z rodzicami sprawia mi ogromną satysfakcję. Ok, przyznam Wam się szczerze, że zachwyciły mnie do tego stopnia, że chciałam je mieć w moim sklepie, nad którym pracowałam od sierpnia (ale na razie cicho, bo o tym oficjalnie powiem Wam w kolejnym poście na blogu, ale tak!, już działa, można robić zakupy, a na końcu tego wpisu znajdziecie kod rabatowy :))

Silikonowe klocki PIX IT

Są to klocki wyprodukowane z najwyższej jakości silikonu. Zestaw składa się z giętkiej, silikonowej maty oraz małych pojedynczych klocków w 6 kolorach.

klocki pix it układam i koduje

klocki pix it

klocki pix it

 • MATY PIX IT

Mata, która jest częścią zestawów PIX IT, występuje w dwóch kolorach: zielonym i półprzeźroczystym. Jest bardzo porządna, to mi się przede wszystkim rzuciło w oczy, kiedy wzięłam ją do ręki. Ma ona wymiar kartki A4. Mata półprzeźroczysta ma dodatkową funkcję, że można pod nią podkładać wzory do układania dla dzieci, co znacznie ułatwia ich tworzenie, dlatego warto wybrać ją dla młodszych dzieci.

klocki pix it układam i koduje

klocki pix it

 • KLOCKI PIX IT

Same klocki są mięciutkie i niezwykle miłe w dotyku, także zabawa nimi to również stymulacja sensoryczna dla dziecka. Bok klocka ma 1,6 cm i właściwie powiedziałabym, że nie są one ani za duże, ani za małe, tylko takie w sam raz. Podstawowy zestaw (starter) składa się ze 180 klocków. Ten, który widzicie na zdjęciach, to zestaw premium posiadający obydwie maty i podwójną ilość klocków, czyli 360. Są one w 6 kolorach: niebieskim, zielonym, czerwonym, białym, żółtym i czarnym.

klocki pix it układam i koduje

klocki pix it układam i koduje

silikonowe klocki pix it

klocki pix it

Nowością jest zestaw klocków pastelowych (dostępny bez maty), które można dokupić jako dodatek. Klocki te urozmaicają możliwości zabawy, ponieważ są z nadrukowanymi literami, cyframi i emotkami. Kupisz je  TUTAJ.

klocki pix it

Zachwyciła mnie pomysłowość tych klocków. Umożliwiają one dzieciom układanie pikselowych obrazków. Dzięki ich specyfice można je wykorzystać do wielu, wielu ćwiczeń i rozwojowych zabaw, które są bardzo ważne na wczesnym (przedszkolnym) etapie rozwoju dziecka. Mam tu na myśli takie aktywności jak układanie sekwencji i szeregów, układanki lewopółkulowe, odwzorowywanie obrazków, tworzenie w odbiciu lustrzanym, czy np. kodowanie. Pisałyśmy Wam o tych ćwiczeniach/umiejętnościach w bardzo ważnym wpisie o nauce czytania, gdzie tłumaczyłyśy, dlaczego tak istotne jest, abyśmy zawarli je w dziecięcych zabawach. Klocki PIx It idealnie się do tego nadają! Nie bez przyczyny klocki Pix It są polecane przez Mensa Education and Research Foundation, która jest niezwykle prestiżową rekomendację w świecie produktów dla dzieci. Dlatego warto jest dawać dzieciom właśnie tego typu zabawki, które oprócz tego, że bawią, to również wspierają ich rozwój. Klocki PIX IT to również świetna zabawka wykorzystywana w pracy terapeutycznej z dzieciakami.

W skład zestawów wchodzi książeczka z zadaniami. Znajdują się w niej pomysły na opisane wyżej ćwiczenia. Także dziecko może je wykonać przy pomocy gotowych poleceń  i wzorów, co jest oczywiście wielkim atutem tych klocków.

 

klocki pix it

 

Dodatkowo na stronie PIX-IT  można pobrać dodatkowe karty pracy, do następujących typów ćwiczeń:

 • Odwzorowanie kolorów
 • Kodowanie kolorami
 • Odszyfruj wiadomość
 • Lustrzane odbicia
 • Łamigłówki logiczne
A poniżej już nasza twórczość. Z klocków Pix It można układać wzory na każdą okzję tematyczną, oto nasze świąteczne układanki:

 

klocki pix it

klocki pix it

KLOCKI PIX IT

 

Na jaki wiek polecam klocki PIX IT?

Klocki bardzo łatwo się wczepia, polecam je już maluchom, jeżeli nie mają skłonności do połykania małych rzeczy :) Myślę, że są to idealne klocki dla przedszkolaków i dzieci w edukacji wczesnoszkolnej, 3-7 lat to moim zdaniem idealny wiek.

 

Jakie zestawy można kupić?

klocki pix it

 1. Klocki PIX IT starter (mata zielona) (139zł) – TUTAJ
 2. Klocki PIX IT starter (mata biała półprzeźroczysta) (139zł) – TUTAJ
 3. Klocki PIX IT premium (obydwie maty) – TUTAJ
 4. Klocki pastelowe 180+ – TUTAJ
 5. Klocki PIX IT box 6 i 8 – TUTAJ

Na koniec, mam dla Was kupon rabatowy na darmową dostawę przy zakupie dowolnego zestawu PIX IT w naszym nowym sklepie: shopick.pl. Kupon jest aktywny do niedzieli 16.12.2018 do północy :) Dodatkowo zestaw PIX IT Premium jest w promocji 5% taniej.

KOD RABATOWY: dzieciakiwdomu

 

 


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

KLOCKI PIX IT

Kochani, ściskam Was wirtualnie bardzo mocno i życzę zdrowia na ten intensywny przedświąteczny okres (my niestety chorujemy). Będę Wam wdzięczna, jeżeli poniesiecie wieść o tych fajowych klockach dalej w świat!

Angelika

Zostaw komentarz