Pomysły na kreatywne zabawy i prace dla dzieci na lato

Pomysły na kreatywne zabawy i prace dla dzieci na lato

Lato, lato, lato wszędzie … !!! Moi drodzy są wakacje, więc przypuszczam, że albo tak jak ja, delektujecie się czasem, w którym Wasze dzieci wyjechały daleko (oczywiście po to, by się dobrze bawić w gronie innych rozkrzyczanych, rozentuzjazmowanych i pełnych energii istot). Albo sami jesteście na urlopie ze swoimi latoroślami. W każdym razie dla wszystkich potrzebujących mam dzisiaj ogromny zbiór pomysłów i inspiracji na to, jak tę słodką dzieciarnię zająć :)

Przyznam Wam szczerze, że tegoroczne wakacje są dla mnie wyjątkowe, momentem historycznym w naszym rodzinnym egzystowaniu. Moi chłopcy wyjechali pierwszy raz na obóz (a tak naprawdę, dzięki pewnemu miłemu zrządzeniu losu, mają w planach aż 3 obozy) i tym samym mamy z Coreym pierwszy raz od 10 lat dłuższy okres bez dzieci. Uczucie dziwne – euforia pomieszana z odrobiną przerażenia i nostalgii. Wiecie, co jest naszym ulubionym zajęciem w tym czasie? Oglądanie filmików z okresu, jak chłopcy byli mali … . Trudno w to uwierzyć, ale oni są już naprawdę duzi. Myśl, że już za chwilkę będą dorośli i tak naprawdę to są ostatnie lata, w których mogę jeszcze budować z nimi silną więź, trochę mnie przeraża. Trzeba tu jednak dodać, że ogólnie jestem raczej wyluzowaną mamą, której baaardzo daleko do wizji życia, w którym dzieci są „całym moim światem”. Ale stawia mnie to do pionu, kiedy mi się nie chce, kiedy mam myśl, że zamiast obejrzeć z nimi film, czy pójść na rolki, trochę więcej popracuję i pozwolę, żeby zajęli się swoim światem. Coraz częściej rozważam taką sytuację i dochodzę do wniosku: „Nie! To jedyny okres w życiu, kiedy mam możliwość tak spędzać z nimi czas, później mama nie będzie już dla nich tak atrakcyjnym towarzyszem codzienności!

Zbiór pomysłów na wakacyjną nudę

OK, to tyle moich egzystencjalno – familijnych przemyśleń. Trochę się napracowałam i z całej naszej blogowej działalności zebrałam pomysły, które idealnie nadają się na lato. Są to prace manualne, jak i różnego rodzaju zabawy i DIY dla dzieci. Liczę, że przydadzą się Wam w wakacyjnej codzienności :)

Każde ze zdjęć jest przejściem do oddzielnego wpisu z pełną instrukcją. :)

Prace plastyczne

fisch craft for kids               ice cram craft for kids

flip flop craft for kids               lemoniada praca plastyczna dla dzieci

Mieszkańcy oceanów

clothespin ocean animal crafts              whale craft for kids

fish puppet dzieciaki w domu 1b               rybki z paierowych talerzyków

simple fish craft for kids               ocean cratures shell craft ideas

 

Łódki, łodzie, łódeczki

bottle cap sail boat dzieciaki w domu               jar lid sail boat craft for kids dzieciaki w domu

lodki z arbuza - kreatywna zabawa

 

Arbuzowe wariacje

arbuzowe kregle - zabawa dla dzieci na lato               tęcza z arbuza - pomysł na pracę plastyczną dla dzieci

arbuzowa wyklejanka - zabawa plastyczna dla dzieci               arbuzowa wyklejanka - zabawa z plasteliną dla dzieci

 

Trochę wody dla ochłody :)

Szczególnie polecam Wam patent z butelkami po kefirze – idealny na upalne dni. Wykorzystałam go już wiele razy, kiedy nie mieliśmy pod ręką sklepu z takim asortymentem lub tak dużą ilość dzieci, że takie butelki były najbardziej ekonomiczną formą zabawy. A żę zabawa będzie udana – gwarantuję!

sikawki diy - zabawa z butelką wody               balony na wodę - zabawa dla dzieci na lato

zabawy z balonami wodnymi dzieciaki w domu               ice flower art for kids

 

Co zrobić z kamieniami przywiezionymi z wakacji?

kolko i krzyzyk z kamieni - zabawa dla dzieci               domino z kamieni diy

 

Na koniec jeszcze krótka instrukcja z obsługi bloga. Kiedy klikniecie w pasku bocznym w kategorię: Zabawy, rozwinie się ona na długą listę podkategorii i tam znajdziecie taki dział, jak inspiracje na lato – zapraszam Was do odwiedzenia go.

Jeszcze więcej pomysłów znajdziecie również na naszej tablicy na Pintereście:

 

wakacyjne inspiracje

 


Kochani, napiszcie mi, jakie są Wasze patenty i ulubione, wakacyjne zabawy z Waszymi dzieciakami, czy może Waszych dzieciaków :)

 

Strasznie się narobiłam przy tym zestawieniu, dlatego będę Ci mega wdzięczna , jeśli poniesiesz go w intenetowy świat. Dziękuję!

Ściskam!

Angelika

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email