Drewniane klocki Maple – GENIALNE klocki konstrukcyjne dla dzieci

Drewniane klocki Maple – GENIALNE klocki konstrukcyjne dla dzieci

Uważam, że drewniane klocki Maple są po prostu genialne, od dawna chciałam je Wam pokazać. Jeżeli myślicie, że rynek zabawek dla dzieci nie może już niczym zaskoczyć, to koniecznie przyjrzyjcie się tym klockom i przeczytajcie mój dzisiejszy wpis. Nie jest on zwykłą recenzją ciekawego produktu, to historia wplatająca się w dzieciństwo moich chłopców, którą chcę Wam dzisiaj opowiedzieć. 

Jakieś 7 lat temu (kiedy moi chłopcy byli jeszcze bardzo mali) mieliśmy w domu tradycyjną, drewnianą Jengę, z której budowało się wieże do gry towarzyskiej. Kilkuletni wtedy Daniel wyjmował jej drewniane elementy z pudełka i budował z nich różne konstrukcje. Kiedy go obserwowałam, pojawiła się w mojej głowie myśl: Przecież ta gra to świetne klocki, mogłabym poszukać takich klocków i mu kupić, bo w Jendze jest ich zdecydowanie za mało do takiej twórczości.

Przeszukałam wtedy Intenet wpisując „prostokątne klocki drewniane” i nic, poniosłam porażkę, co sprawiło we mnie dużą frustrację.
Lata później, już po naszej przeprowadzce do Warszawy, zapisałam chłopców na tydzień półkolonii, które prowadził lokalny dom kultury. W tych zajęciach brała udział grupka zaprzyjaźnionych z moimi chłopcami dzieci z edukacji domowej. Kiedy odbierając je po całym dniu, pytałam, co im się najbardziej podobało, słyszałam zawsze tę samą odpowiedź:

– KLOCKI!!!

Na początku nie wiedziałam, o co im chodzi, więc pewnego dnia poszłam przekonać się na własne oczy, co tak zachwyca te moje dzieciaki. Okazało się, że jednymi z zajęć w programie było budowanie z klocków w pustej salce wyposażonej jedynie w tysiące drewnianych prostokątów. Był to pokój niesamowitej, dziecięcej twórczości i kreatywności, w którym realizowały swoje pomysły. Nagranie z tych półkolonii jest do dzisiaj dostępne na profilu fejsbukowym (swoją drogą świetnie działającego) Domu Kultury Kadr.

 

Ten filmik tłumaczy idealnie fenomen tych klocków, które pozornie tylko mogą wydawać się mało interesujące. Po tych półkoloniach, we współpracy ze szkołą, do której moi chłopcy byli zapisani, zamówiliśmy zestaw klocków dla dzieci z edukacji domowej. Stały się one ich ulubioną zabawką. Od tej pory stale towarzyszyły moim chłopcom w zabawie z innymi dziećmi, najczęściej budowali z nich bazy wojskowe, w których rozstawiali zestawy żołnierzyków.

Jednak od tego roku nie mamy już zajęć edukacji domowej i Daniel pamiętając o bardzo lubianych przez siebie klockach, zaczął mnie prosić, żebym mu je kupiła do zabawy w domu. I tutaj nastąpił kolejny, miły zbieg okoliczności. W tym samym czasie dostałam zapytanie o możliwość współpracy ze sklepem Dobrezabawki.com. Ponieważ otrzymuję takich propozycji sporo, sama natomiast staram się nie „zagracać” naszego domu i bloga dużą ilością rzeczy krzyczących zza białego ekranu „kup mnie, kup mnie”, a następnie znikających w stertach zabawek poupychanych na półkach i w skrzyniach dziecięcego pokoju, z dystansem zajrzałam na stronę sklepu. Dosyć skrupulatnie przejrzałam jego asortyment i wtedy ujrzałam klocki, które od lat nam towarzyszą, a które były na naszej liście rzeczy, które CHCEMY. Dobrezabawki.com okazał się sklepem z naprawdę dobrymi zabawkami i w ten oto sposób stał się partnerem dzisiejszego wpisu :)

Klocki Maple stwarzają niezliczone możliwości tworzenia. Świetnie rozwijają wyobraźnię, kreatywność, zmysł przestrzenny, zdolności konstrukcyjne. Mogą być wspaniałym sposobem na rodzinne spędzanie czasu (gwarantuję, że nie tylko dzieci, ale i Wy się wciągniecie), jak również niezwykle rozwijającą rozrywką dla grupy dzieci np. w świetlicy. Pokazałam Wam przykład z półkolonii, w których moi chłopcy brali udział, genialnie sprawdziły się również na zajęciach dla dzieci z edukacji domowej. Zawsze doprowadzały do pracy w grupie i współpracy między nimi.

drewniane klocki maple - klockologia - klocki dla dzieci

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple
drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

drewniane klocki dla dzieci maple

Klocki Maple – podstawowe informacje

To teraz trochę podstawowych informacji o tej genialnej zabawce :) Klocki Mapel to drewniane prostokąty o jednolitej wielkości, wykonane z klonu, z wielką precyzją i dokładnością. I tu muszę to podkreślić, są one naprawdę bardzo wysokiej jakości, gładziutkie, równo wycięte, miłe w dotyku, lekkie, naturalne (bez farb i lakierów) oraz mocne – trudno jest zepsuć takiego klocka. Jakość wykonania, brak nierówności sprawia, że można stworzyć z nich mocno skomplikowane konstrukcje, które wbrew pozorom są stabilne. Widoczny na zdjęciach powyżej Pałac Kultury stał u nas przez jakiś tydzień. Pewnego dnia odwiedzający nas dwulatek wpadł do pokoju chłopców i strącił kilka klocków, jednak budowla nie runęła, udało nam się ją uratować. Będziecie zaskoczeni przyczepnością tych klocków i stabilnością konstrukcji.

My mamy skrzynię z klockami w ilości 500 sztuk. Dostępne są różne rozmiary zestawów, jak również różne rodzaje opakowań od drewnianej skrzyni, po kartonowe pudełko lub lniany worek. Wszystkie zestawy znajdziecie TUTAJ.

Dużą zaletą jest estetyka samego opakowania, które pięknie się prezentuje. Do zestawu dołączony jest katalog pomysłów na budowle (bez instrukcji krok po kroku). Bardzo pomocną informacją w katalogu jest liczba klocków potrzebnych do stworzenia poszczególnych konstrukcji.

klocki maple

klocki dla dzieci maple


Czym charakteryzują się dobre zabawki dla dzieci? KONKURS

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do zakupu ekologicznych klocków, (mówię o tym bez zahamowań, uważam, że jest to produkt niezwykle wartościowy dla rozwoju dziecka).  A wraz z moim dzisiejszym partnerem: sklepem Dobrezabawki.com, przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać zestaw klocków Maple.

W pytaniu konkursowym chcę Was zapytać o to, czym waszym zdaniem powinny się charakteryzować dobre zabawki dla dzieci?

drewniane klocki maple

 • Z odpowiedzi zostanie wyłonionych kolejno 3 laureatów, z których każdy otrzyma po jednej nagrodzie.
 1. zwycięzca – nagroda nr 1 – zestaw klocków Maple skrzynia 200 sztuk
 2. zwycięzca – nagroda nr 2 – drewniana mapa Europy
 3. zwycięzca – nagroda nr 3 – drewniana układanka motylek
 • Odpowiedzi proszę zamieszczać w komentarzu pod postem na blogu. 3 najciekawsze moim zdaniem odpowiedzi (można podać również przykłady) nagrodzimy zabawkami dla dzieciaków :)
 • Konkurs startuje z momentem opublikowania wpisu i trwa do dnia 7 listopada 2017 r., do północy.
 • Zwycięzców konkursu wybiera na podstawie subiektywnej oceny :) jednoosobowa komisja w postaci mojej osoby :)
 • Zwycięzcy mają 7 dni na zgłoszenie się do organizatora konkursu na adres: dzieciakiwdomu@hotmail.com i podanie swoich danych adresowych w celu przesłania nagrody. Jeżeli w ciągu 7 dni nie będzie kontaktu ze strony zwycięzcy, ze zgłoszeń konkursowych zostanie wyłoniony kolejny laureat.
 • Poprzez wzięcie udziału w konkursie, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie jego danych osobowych na potrzeby konkursu.

Będzie nam miło, jeżeli polubicie nasze profile na Facebooku: DobreZabawki.com oraz Dzieciaki w domu

 

POWODZENIA!!!


WYNIKI KONKURSU

Moi drodzy, za każdym razem, kiedy przygotowuję dla Was konkurs, buzia mi się uśmiecha i serducho raduje, że będę mogła rozdać naprawdę fajne nagrody dla Waszych dzieciaków. Potem jednak, już przy wybieraniu zwycięzcy, przychodzi refleksja i właściwie… żałuję że w góle zaczęłam, dociera do mnie, że jestem zmuszona wybrać tylko … 3 w tym przypadku odpowiedzi.

Wybrałam 6 z nadesłanych przez Was odpowiedzi, które poruszyły moje serducho. I nad tymi sześcioma siedziałam godzinę, gapiąc się w nie i prowadząc wewnętrzy dialog, w którym udowadniałam sobie, dlaczego każda kolejna nie zasługuje na to, by ją odrzucić. Nie byłam w stanie się zdecydować. Więc napisałam 6 numerków  i losowałam … inaczej nie umiałam :)

Nagroda numer 1 – skrzynia klocków Maple Blocks wędruje do Beaty Kazuła.

Nagroda numer 2 – mapa Europy wędruje do Teresy Jaromin.

Nagroda numer 3 – puzzle motylki wędrują do Eweliny Guz

Zwycięzcom gratuluję!!! Proszę Was o kontakt (podajcie proszę w mejlu adres do wysyłki) na email: dzieciakiwdomu@hotmail.com

Wszystkim uczestnikom konkursu BARDZO DZIĘKUJĘ za udział i piękne odpowiedzi, a najbardziej za to, że ze mną jesteście i na karty bloga zaglądacie.

Pozdrawiam Was ciepło

Angelika


 

Zadałam Wam pytanie, ale również sama przy okazji przeglądania sklepu Dobrezabawki.com, podjęłam się trudu odpowiedzenia na nie i wyboru propozycji, które moim zdaniem spełniają warunki dobrej zabawki dla dzieci.

Według mnie dobra zabawka to taka, która zainteresuje dziecko na dłużej niż tylko 5 minut, do której będzie ono wracać wiele razy i która sprawi mu dużo frajdy z zabawy. Dobra zabawka będzie bawić i jednocześnie edukować i wspierać proces rozwoju dziecka. Dobra zabawka to również taka, która pozwoli spalić ogrom dziecięcej energii i nie zawsze kosztuje rodzica majątek.

Jako moje typy polecam:

 1. Mapa Europy – genialna do nauki przez zabawę, a cena to tylko 30 zł
 2. Kulodrom – jedna z zabawek, która w naszym domu zawsze potrafiła zająć zarówno moje dzieci jak i gości oraz dostarczyć dużo rozrywki.
 3. Układanka motylki – świetna dla małych dzieci, a przy okazji można uczyć się kolorów i układania od najmniejszego do największego elementu.
 4. Zegar – ten model pokazuje minuty oraz godziny na dwa sposoby, dlatego jest moim zdaniem idealny do nauki, a cena bardzo atrakcyjna (13 zł).
 5. Dźwig – dla chłopców taka zabawka to raj :)
 6. Sorter – popularna zabawka dla maluchów, a taki model dodatkowo uczy kolorów i 3 podstawowych kształtów.
 7. Rowerek biegowy – uważam, że każdy 2-4 latek powinien go mieć, pisałam o tym TUTAJ.
 8. Drewniana kolejka – dzieci, a szczególnie chłopcy uwielbiają kolejki, jeżeli w nią zainwestujecie, będzie zabawką na lata długich godzin zabawy. Nasza kolejka drewniana powęrdrowała w tym roku do dwuletniego kuzyna chłopców, który ją uwielbia.
 9. Waga – będzie rozwijać dziecięcą ciekawość świata, chęć do eksperymentowania i oczywiście uczyć.
 10. Kasa sklepowa – jak dla mnie gadżet, który w każdym dziecięcym pokoju powinien się znaleźć, bo które dziecko nie bawi się w sklep?

dobre zabawki dla dzieci


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcia :)

maple blocks - drewniane klocki dla dzieci                     maple blocks - drewniane klocki dla dzieci

Moi drodzy, mam nadzieję, że dzisiejszy wpis był dla Was porządną dawką inspiracji :) Czekam na Wasze odpowiedzi na pytanie konkursowe.

Pozdrawiam ciepło!

Angelika

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email
Tags: klocki