Kreatywne zabawy z dzieckiem – wrześniowy przegląd pomysłów

Kreatywne zabawy z dzieckiem – wrześniowy przegląd pomysłów

Rozpoczynam regularny cykl na naszym blogu – cykl pomysłów na zabawy z dziećmi znalezionych na blogach kreatywnych rodziców – polskich blogach :)

Na początku każdego miesiąca będę robić przegląd ciekawych pomysłów znalezionych w sieci. Dlaczego? Kocham ideę wzajemnego wspierania i zachęcania się. Jest ona szczególnie obecna i realizowana w moim życiu i zawsze wiedziałam, że chcę dać jej wyraz również tutaj na blogu. Dlatego będę pokazywać Wam perełki znalezione w polskiej, kreatywnej blogosferze.

Zanim przejdę do inspiracji, muszę wspomnieć o wrześniowych wydarzeniach na naszym blogu. Był to szczególny miesiąc. We wrześniu minęły dwa lata naszego blogowania, nastąpiło wiele przełomów i naszych małych – ogromnych sukcesów, w sam raz na drugie urodziny :)  We wrześniu przekroczyłyśmy próg 20 000 unikalnych użytkowników na blogu oraz 10 000 fanów naszego profilu na facebooku. Również we wrześniu ukazał się artykuł na „Dzieci są ważne” pod tytułem: 10 blogów rodzicielskich, które warto czytać”, a wśród nich my :) Więc, jak widzicie, wrześeń wzbił nas wysoko na skrzydłach. Mam nadzieję, że z takim rozpędem, będziemy przez cały rok szybować wyżej i wyżej. A tak szczerze, to po prostu wielka radocha, dziękuję, że jesteście.

Dość już tego samochwalstwa. Zapraszam Was na wspaniałe blogi i ciekawe inspiracje. Oto moich 5 wrześniowych typów:

1. Blog Nasza Przygoda DIY i piękny, laminowany zielnik z polnych roślin. U nas były liście drzew i szczerze mówiąc myślałam, że ciężko będzie zalaminować delikatne, polne rośliny, a jednak można… Zabawa może nie na aktualną porę roku, ale warto zachować pomysł na wiosnę :)

pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

 

2. Kolejny niezwykle twórczy, pełen oryginalnych pomysłów blog – Dzika Jabłoń. Wybralam pokazać Wam mobil Munari, ponieważ mało jest pomysłów na to, żeby zająć tych najmłodszych, czyli niemowlaki. Na tym blogu znajdziecie mnóstwo inspiracji :)

pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

 

3. Trzecią propozycją to pomysł z bloga Mamo, Tato, pobawmy się! Zarówno inspiracja, jak i blog, wyróżniają się szczególnie jednym elementem na tle naszej kreatywnej blogosfery – widać na nim czynny udział taty :) Polecam.

pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

 

4. Ten pomysł po prostu mnie zauroczył, od razu wiedziałam, że te zakładki do książek znajdą się w tym zestawieniu. To inspiracja, którą sama z chęcią bym wykonała i zamieściła u nas. A bloga chyba nie trzeba przedstawiać – Mama w domu :)

pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

 

5. Piąta inspiracja to bogate opracowanie tematu jabłka u Smart Mamy. Mnie szczególnie zauroczyła praca techniczna – jabłuszka na papierowych talerzykach.

pomysły na kreatywne zabawy z dzieckiem

Co ważne wpis ten jest częścią ogromnego, międzyblogowego projektu DZIECKO NA WARSZTAT, w którym my w zeszłorocznej edycji brałyśmy udział. Ograniczenia czasowe nie pozwoliły mi kontynuować w tym roku, jednak bardzo polecam śledzić inne blogi, których w projekcie jest kilkadziesiąt. Dziewczyny przedstawiają regularnie raz w miesiącu pomysły na kreatywne i edukacyjne zabawy z dziećmi.

To tyle z wrześniowych inspiracji. Zachęcam przyłączcie się do listy, w komentarzach dopiszcie wasze propozycje. Mam też prośbę – zostawcie komentarz w odwiedzanych blogach, dajcie lajka, nie znikajcie bez śladu. Nakarmcie wygłodniałych blogerów :)

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email
Tags: blogerzy