Stemple z widelca

Stemple z widelca

Praca plastyczna dla maluszka? Coś, co dziecko wykona samodzielnie? Stemple robione widelcem to dobry pomysł, kiedy już kredki pójdą w chwilową odstawkę (powtarzam: tylko chwilową:)). W tej zabawie wykorzystałyśmy farbę własnej roboty :).

Potrzebne będą: miseczki, łyżka, oliwka, mąka ziemniaczana, barwniki, mleczko kosmetyczne/opcjonalnie pasta do zębów, kartka, widelec

Składniki na farbę

2 łyżki mąki ziemniaczanej
2 łyżki oliwki
0,5 łyżki mleczka kosmetycznego
barwniki
pasta do zębów opcjonalnie

Wszystkie składniki należy wymieszać – dodatkowo można dodać około 2 cm pasty do zębów, wtedy nasza stemplowa farba nie będzie tak tłusta i na tyle elastyczna, że małe dziecko z łatwością odbije na kartce wzór ząbków widelca. Farba jest gotowa do działania! Teraz tylko widelec w ruch i zaczynamy zabawę!

Warto wiedzieć: Świat plastyczny jest ogromny, niezliczone formy malarskie, a co za tym idzie mnogość wyrazu artystycznego stają się wspaniałą przygodą – nauką dla dziecka. Proste zadania (np. stemplowanie jak powyżej) uczą komponowania gotowymi elementami przestrzeni kartki – przygotowują dziecko do wykonani bardziej skomplikowanych prac. Bardzo dobrze rozwijana jest tu prawa półkula mózgu odpowiedzialna za wyobraźnię przestrzenna, kreatywność, zdolności artystyczne.

malowanie widelcem - pomysł na kreatywną zabawę

malowanie widelcem - pomysł na kreatywną zabawę

malowanie widelcem - pomysł na kreatywną zabawę

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email