Pudełko i włóczka – zabawa dla niemowlaka

Pudełko i włóczka – zabawa dla niemowlaka

Helenka stabilnie siedzi. Coraz więcej rozumie, a nasze zabawy stają się już taaakie dorosłe! Idąc za głosem jej zainteresowania, rozpoczęłyśmy zabawę z pudełkiem i włóczką. To niesamowite jak maleńka istotka (czyt. już nie taka maleńka) potrafi komunikować swoje myśli gestykulując ciałem.

Potrzebne będą: włóczka, wstążki (różnej grubości), pudełko z otworem

Rozpoczynając zabawę pokazujemy dziecku na czym ona polega. Włóczkę, wstążki wkładamy do pudełka i wyciągamy je przez będący w nim otwór, później dziecko przejmuje pałeczkę i… świetnie się bawi!

Warto wiedzieć: Niemowlę po 6 miesiącu życia doskonali umiejętność wyczuwania odległości między sobą, a daną rzeczą. Kluczowym elementem jest tu wzrok, który pomaga określić dziecku kształt przedmiotu przed jego dotknięciem. Umysł maluszka na bieżąco dokonuje korekt, kiedy jego dłoń zbliża się do celu. Ten okres jest także momentem doskonalenia chwytu pęsetowego, kiedy malec już nie zagrania przedmiotów do siebie, a bezpośrednio po nie sięga. To także czas, w którym dziecko może, ale nie musi wykazywać dominację jednej z rąk.

M.

pudełko i włóczka - kreatywna zabawa dla niemowlaka pudełko i włóczka - kreatywna zabawa dla niemowlaka pudełko i włóczka - kreatywna zabawa dla niemowlaka pudełko i włóczka - kreatywna zabawa dla niemowlaka

Żona. Mama trójki. Z zawodu i z zamiłowania nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie pełnoetatowa mama zainspirowana życiem rodzinnym i kreatywną edukacją.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email