Moja pierwsza mozaika – kreatywna zabawka dla dzieci

Moja pierwsza mozaika – kreatywna zabawka dla dzieci

Naszą pierwszą mozaikę dostaliśmy od Świętego Mikołaja w prezencie. Koniecznie chciałam się podzielić z Wami moimi spostrzeżeniami, ponieważ zarówno ja jak i Allan uwielbiamy tę zabawę.

Prezent zrobił ogromne wrażenie już od samego początku. Piękne kolorowe pudełko, a w nim 5 kolorowych kartoników z obrazkami, piankowe naklejki w różnych kształtach oraz zawieszki. Kartoniki są rewelacyjnie wykonane, sztywne w pięknych kolorach, mają zaokrąglone rogi, wykorzystując załączone zawieszki można gotowe prace powiesić w pokoju jako obrazki. Nalepki są na tyle duże, aby nawet najmłodsze dzieci mogły sobie z nimi poradzić. Obrazki są nieskomplikowane i dokładnie oznaczone. Zabawa polega na tym, aby naklejkę o określonym kształcie (kółko, kwadrat bądź trójkąt) i kolorze nakleić na odpowiedni wzór.

Wspólnie z Angeliką wypróbowałyśmy już kilka rodzajów takich mozaik i bardzo taką zabawę polecamy – wypróbowałyśmy ją na naszych 3 chłopakach, zarówno Allanek, jak Daniel i Samuel bardzo ją lubią. Sprawdziła nam się podczas wizyt u znajomych, gdzie nie było innych dzieci i trzeba było zająć chłopców czymś w miarę spokojnym. Oczywiście taka zabawa niesie ze sobą mnóstwo korzyści dla rozwoju naszych dzieciaków. Podczas układania mozaiki dzieci ćwiczą małą motorykę, percepcję wzrokową, koordynację oko-ręka, koncentrację, rozpoznawanie kształtów i kolorów.  BARDZO POLECAMY.

Mozaikę można kupić w wielu sklepach, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: „mozaika Orb Factory”.

K.

IMG_2511

IMG_2516

IMG_2526

IMG_2531

IMG_2534

IMG_2538

IMG_2549

IMG_2552

IMG_2554

IMG_2581

IMG_2582

IMG_2583

IMG_2586

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
2Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email