Sombrero i marakasy

Sombrero i marakasy

Meksyk – w naszej wędrówce po Ameryce Północnej koniecznie musieliśmy się tutaj zatrzymać. Uwielbiający świętować Meksykanie są zdecydowanie warci naszej uwagi.

To właśnie z terenów obecnego Meksyku wywodzi się słynna cywilizacja Majów czy imperium Azteków. Współcześnie Indianie stanowią ok. 30% społeczeństwa Meksyku, natomiast znaczna większość (60%) to metysi, czyli osoby pochodzące ze związku indianina z osobą rasy białej. Meksykanie znani są ze swojej miłości do świętowania oczywiście przy muzyce, z dużą ilością jedzenia. Meksykańskie fiesty odbywają się przy każdej możliwej okazji obok wielu świąt i obchodów. Przyglądając się strojowi narodowemu Meksykanina, od razu rzuca nam się w oczy ogromny kapelusz – sombrero. Oczywiście sombrero wykonaliśmy własnoręcznie.

Potrzebne będą: papierowy talerzyk, kolorowe pomponiki, plastikowy kubek, tasiemki, klej do prac plastycznych, klej na gorąco

Najpierw ozdobiliśmy papierowy talerzyk  kolorowymi pomponikami. Następnie obkleiłam plastikowy kubeczek kolorową tasiemką i przykleiłam do talerzyka klejem na gorąco. Zachęcam Was również do zrobienia często używanego przez Meksykanów instrumentu – marakasów. Dokładny opis ich wykonania znajdziecie w jednym z wcześniejszych naszych postów.

meksykańskie sombrero

meksykańskie sombrero

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email