Styropianowe bombki nie tylko dla dzieci – DIY dla mamy

Styropianowe bombki nie tylko dla dzieci – DIY dla mamy

Dziś chciałabym się z Wami podzielić pomysłem na wykonanie styropianowych bombek. Takie i inne piękne bombki robi bratowa mojego męża i to od niej nauczyłam się je wykonywać.

Potrzebne będą: styropianowe bombki (moje o średnicy 8cm), organza, tasiemki, szpilki, nóż, nożyczki, szklanka, ołówek

Niesamowicie jest przyglądać się choince, na której wiszą własnoręcznie wykonane ozdoby. Żeby Was dodatkowo zachęcić, powiem, że bombki są bardzo proste w wykonaniu. Robiłam je również z moimi piątoklasistami na świąteczny kiermasz. Dali radę, także Wam na pewno też się uda.
Myślę, że zdjęcia najlepiej będą oddawały, jak wykonać bombkę krok po kroku. Aczkolwiek dla tych, którzy wolą poczytać, postaram się wyjaśnić jak najdokładniej. Na styropianowej bombce należy najpierw narysować 2 przecinające się okręgi. Najwygodniej jest to zrobić odrysowując je od szklanki. Następnie równiutko po tych liniach nacinamy bombkę około pół centymetra w głąb. Organzę tniemy na prostokątne kawałki i powoli zaczynamy w szpary wciskać materiał. Boki organzy, które wystają obcinamy nożyczkami. Tę czynność powtarzamy czterokrotnie, aż cała bombka będzie pokryta materiałem. Na koniec miejsca, w których łączy się materiał przykrywamy ozdobną tasiemką. Jeszcze kokardka do zawieszenia na choinkę i gotowe.

K.

styropianowe bombki DIY

styropianowe bombki DIY

styropianowe bombki DIYstyropianowe bombki DIY

styropianowe bombki DIY

styropianowe bombki DIY

styropianowe bombki DIY

 

 

 

4 komentarze

 • Posted 12/19/2014

  AgaMamaDusi

  Skromne ale mają w sobie to coś :-)

 • Posted 12/19/2014

  Agata

  Fajny pomysł mam gdzieś jeszcze bombki może uda mi się zrobić :) Dzięki za pomysł :)

 • Posted 12/20/2014

  wymowa niemiecki

  Bardzo ciekawe rozwiązanie : )

 • Posted 01/23/2015

  Maciek

  Piękne :)

Zostaw komentarz