Kasztanowe kolorowe memory – jesienna gra dla dzieci

Kasztanowe kolorowe memory – jesienna gra dla dzieci

Sezon na kasztany trwa, więc dzisiaj kolejny pomysł na ich wykorzystanie – kasztanowe, kolorowe memory. Można je wykonać razem z dziećmi, a później spędzić czas na wspólnej grze.

Potrzebne będą: kasztany, kolorowy filc, klej do prac plastycznych, nożyczki

Kasztanowe memory jest ciekawym pomysłem na spędzenie razem z dziećmi jesiennego, deszczowego popołudnia. Wykonanie takiej gry jest bardzo proste, trzeba jedynie pamiętać, by odpowiednio dopasować wielkość filcu do rozmiaru kasztana. Filc nie może w żaden sposób wystawać, musi być na tyle mały kawałek, aby podczas gry nie było możliwości podejrzeć koloru. Drugą ważną rzeczą jest to, aby wybrać kasztany, które mają jedną stronę w miarę płaską. W tej zabawie dzieci maja kontakt z różnorodnymi fakturami, połączenie zimnych i gładkich kasztanów z mięciutkim filcem dostarcza im urozmaiconych bodźców dotykowych.

kasztanowe memory - gra dla dzieci DIY

kasztanowe memory kolory - gra dla dzieci

kasztanowe memory - gra dla dzieci DIY

kasztanowe memory - gra dla dzieci DIY

kasztanowe memory - gra dla dzieci DIY

kasztanowe memory - gra dla dzieci DIY

Spodobał Ci się tekst? Podziel się z innymi...
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest31Share on Google+0Email this to someone
 • jaki fajny pomysł!

 • Czy masz sprawdzony dobry klej który polecasz do takich prac?

  • Obecnie używam kleju do prac plastycznych, który kupiłam w Empiku. Jestem z niego zadowolona. Mogę również polecić klej "Magic", który jest chyba najbardziej popularny, tubka kosztuje niecałe 3 zł. Kleje do prac plastycznych są po wyschnięciu przezroczyste. Jedyne w czym te kleje się różnią, to konsystencja i poręczność tubki. Jeżeli chodzi o "Magic", to tubka kilka razy mi

 • Pewnie już o to pytałam kiedyś ale skąd Ty bierzesz te wszystkie pomysly? ;-)

  • Akurat ten, to totalny spontan, po prostu pojawił się w głowie :). Chyba już wpadłam w taki tryb. Pomyśleć, że całe życie uważałam się za niekreatywną osobę i nigdy takich rzeczy nie robiłam. To wszystko dzięki moim dzieciom. A zaczęło się od momentu, w którym odkryłam edukację domową. Czytałam, uczyłam się, poznałam mnóstwo zagranicznych blogów, z których zaczęłam czerpać pierwsze pomysły.

 • Super! Pożyczam pomysł. Dzisiaj nazbierałam płaskich kasztanów i będę robić takie memory do wykorzystania na angielskim :) Z tym, że nie mam filcu, może wykorzystam kolorowy papier? Jak zrobię to pokażę na swoim blogu. Dzięki za inspirację!

  • Nie ma za co, super, że pomysły się przydają. Myślę, że papier też będzie ok. Jako zamiennik filcu używałam takich zwykłych ściereczek – zmywaków kuchennych, świetnie się sprawdzają, jednakże może być problem z taką ilością kolorów.

 • Nie wpadłabym na to, świetny pomysł!